Xiaomi Mi MIX 3 teszt

A szerencsésebbek már kezükben tarthatják a Xiaomi legújabb csúcstelefonját, a Mi Mix 3- at és persze már elég sok teszt is született, leginkább kínai és angol nyelven. Azok kedvéért, akik sem kínaiul, sem angolul nem beszélnek összefoglaljuk a tesztek eredményét.

 

Vásárlás – GearBest Vásárlás – Banggood

Hogyan vásárolj a GearBest.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!)

Hogyan vásárolj a Banggood.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!)

Kicsomagolás

Abszolút igényes dobozban érkeznek az alábbiak:

  • a Mi MIX 3
  • töltő
  • kábel
  • SIM tű
  • kemény műanyag hátlap
  • egy üzenet a Xiaomi vezérigazgatójától
  • rövid használati útmutató
  • vezetéknélküli töltő

 

Külső

Ahogy azt már tudni lehetett, a Xiaomi Mi Mix 3 is keret, kávamentes és nem kell néznünk az utált szenzorszigetet (notch) sem. A készülékház alumínium, kerámia hátlappal. A Xiaomi-nak nem szokása félrevezető termék képek készítése, így a Xiaomi Mi Mix 3 sem okozott csalódást, pont olyan szép, mint a gyártói képeken. Ebbe beleértendő a minimális káva, amely jelen esetben azt jelenti, hogy a kijelző 93.4%-az előlapnak. Ez akárhogy nézzük, egy elég jó érték. Az összeszerelés, anyagok minősége természetesen hozza a megszokott Xiaomi minőséget, amely már az 50 000 forintos kategóriában is jó szokott lenni. Ugyanakkor a masszív felépítés meglátszik a súlyán is és a kerámia hátlap eléggé csúszós, durván gyűjti az ujjlenyomatokat és tükröződik. Így a dobozban lévő hátlap használata jó ötlet.

 

« 2 A 2 »

Ha megnéznéd videón:

 

 

Természetesen így nincs hely az előlapi szelfi kamerának sem, amit a Xiaomi nem a megszokott pop-up kamerával oldott meg, hanem szétcsúsztatással. Kézzel kell szétcsúsztatni, tehát nem motoros megoldás, mint a versenytársak esetén. Fontos kérdés, hogy vajon mennyire bírja a szétcsúsztatásokat? A Xiaomi 300 000 kicsúsztatás, visszacsúsztatással tesztelte, ami napi 100 szétcsúsztatást számolva évente 36 500-at jelent, vagyis kb. 8 évig bírja meghibásodás nélkül. Az már más kérdés, hogy ha esetleg a két rész közé egy kis por kerül, akkor az nem okoz-e valami galibát.

Így néz ki működés közben:

 

Kék, fekete és zöld színekben érhető el:

 

 

A pontos mérete 157.89*74.69*8.46 mm és a súlya 218 g. A nagy méretű kijelző ellenére is még kezelhető méretű, ami a nagyon vékony kávának köszönhető.

Hardver

Több változatban érhető el, amelyekben közös a processzor, ami a rendkívül nagy teljesítményű, felsőkategóriás Snapdragon 845 (Kryo 385, 4×2.8GHz + 4×1.7GHz,  Adreno 630 GPU-val).

Az eltérés a memóriában van, a várható változatok:

  • 6 GB memória (RAM), 128 GB tárhely (ROM, UFS 2.1)
  • 8 GB memória (RAM), 128 GB tárhely (ROM, UFS 2.1)
  • 8 GB memória (RAM), 256 GB tárhely (ROM, UFS 2.1)
  • 10 GB memória (RAM), 256 GB tárhely (ROM, UFS 2.1)

A tárhely micro SD memóriakártyával nem bővíthető, ami jelen esetben nem akkora érvágás, figyelembe véve, hogy a legrosszabb esetben is 128 GB-tal gazdálkodhatunk.

Ez a hardver messze több, mint elég a mindennapi használatra és játékra is tökéletes választás, még a PUBG és hasonlóan előforrásigényes játékok sem jelentenek problémát. Még annak ellenére sem, hogy a MIUI nem tartozik a könnyűsúlyú rendszerek közé. AnTuTu pontszáma 280 000 körül van.

 

 

Hangminőség

A hangszóró alul van és egész jó minőségű (de nem kimagaslóan jó), tiszta hangok kibocsátására képes, kellőképpen hangosan. A maximális hangerő beszéd közben 68dB, zene esetén 71dB, míg csengőhangok hangereje 83dB, tehát a hangerővel nincs gond. Érdekesség, hogy a beszédhangszóró is használható másodlagos hangszóróként, de nyilván hangerőben és minőségben is elmarad a fő hangszórótól.

Kijelző

Az biztos, hogy a gyártó nem spórolt a kijelzőn: 6.39″ méretű, Super AMOLED, a felbontása 2340 x 1080 pixel (403 ppi). A kijelző / előlap aránya durván jó: 93,4%.

Az always on funkció természetesen támogatott, így lehetséges a kijelző egy kis részének bekapcsolva tartása és ott információk megjelenítése (mint például az idő, beérkező üzenetek stb.).

A kontrasztarány 60000:1-hez, 600 nit maximális fényerő mellett, amelyet egy külön napfény módnak köszönhet, amely segít erős fény esetén. Egyébként a tipikus fényereje 430 nit.

Nem túl meglepő módon minden szögből jól látható, torzításmentes a kép.

Kamerák

Spórolást itt sem lelhetünk fel, lévén hogy 4 kamerát kapott, kettőt előre és kettőt hátulra. Jók a hátlapi kamerák is, de az előlapi kimagasló, felbontásában legalábbis biztosan.

Hátlapi kamerák

A fő kamera jellemzői: 12 MP, f/1.8, 1/2.55″ Sony IMX 363 szenzor, 1.4µm, Dual Pixel PDAF,  4 tengelyes optikai képstabilizátorral (OIS).



A másik 12 MP-es (1/3.4″, 1.0µm, f/2.4), képstabilizátor nélkül, viszont 2x-es optikai zoommal telefotózáshoz.

Videó felvételi módok: 4K@60fps, 2160p@30/60fps, 1080p@30/60fps, 1080p@240fps, 1080p@960fps

Ahogy látható, képes a lassított felvételre, maximum 960 fps sebességgel.

Előlapi kamerák

Jóval komolyabb kamerát, illetve kamerákat kapott, mint az elődje.

A fő kamera jellemzői:24 MP, Sony IMX576
A segédkamera 2 MP-es.

Mivel az előlapon nincs hely az szelfi kameráknak így a Xiaomi szétcsúsztathatóvá tette a MIX 3-at.

Mennyire jó a kamera?

A DxOMark  is tesztelte a kamerát és nekik azért lehet hinni. A Mi Mix 3 103 pontot kapott a fényképek készítésére, állóképek esetén ott van a legjobb tesztelt eszközök között, jó szín, dinamika tartomány, textúra és jó vaku teljesítmény.

Pozitív.

  • gyors, pontos, ismételhető autofókusz
  • pontos fehéregyensúly élénk színekkel
  • széles dinamikatartomány kültéri és beltéri felvételeknél
  • kitűnő vaku teljesítmény

Negatív:

  • nagyfokú zajszint a nagy kontrasztú jelenetekben
  • inkonzisztens bokeh effekt portré módban
  • néhány beltéri jelenetben színsáv látható

 

 

 

További képek a DxOMark jóvoltából:

Videók esetén is jól teljesít, 93 pontot kapott.

Pozitív.

  • sima és pont autofókusz, jó követéssel
  • jó dinamika tartomány
  • élénk és kellemes szín
  • jól szabályzott zaj

Negatív:

  • látható zaj alacsony fény esetén
  • az autofókusz időnként hibázik jelenet váltásnál

 

 

 

Szoftver

Android 9, MIUI 10-zel, ahogy az elvárható.

Ha még nem volt Xiaomi telefonod, akkor azt érdemes tudnod, hogy a MIUI zseniális, tonnányi olyan hasznos funkciót ad, amelyeknél gyakran mondod majd, hogy “ez miért nincs benne az alap Android-ban”. Ráadásul nagyon jól testreszabható, a saját igényeid szerint formálhatod és ad egy halom gyakran szükséges alkalmazást, amelyek viszont tényleg használhatóak, tehát nem csak alibiből vannak (csak hogy legyen ilyen is).

Itt találod a MIUI 10 bemutatónkat.

Akkumulátor, üzemidő

Az akkumulátor kissé érthetetlen, mert csak 3200 mAh kapacitású, ami azért karcsú, figyelembe véve a kijelző méretet és a hardvert. De legalább támogatja a Quick Charge 4+ gyorstöltést és a vezetéknélküli töltést is, amihez jár a töltő (10W-tal tölthető).

Hálózat

Kettő nano SIM kártya használható és B20 van.

2G: GSM B2/3/5/8; CDMA 1X BC0
3G: WCDMA B1/2/4/5/8; TD-SCDMA B34/39
4G: FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/12/17/20, TDD-LTE B34/38/39/40/41


Wifi: 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth: 5.0
GPS: GPS/QZSS/GALILEO/BEIDON/GLONASS

Vásárlás, ár

Jelen pillanatban a Geekbuying.com webáruházban vehető meg, előrendeléssel, kattints ide.

Geekbuying árak:

  • 6 GB memória (RAM), 128 GB tárhely (ROM): 187 715 Ft, de várhatóan jóval olcsóbban is elérhető lesz majd, 130 000 Ft körül
  • 8 GB memória (RAM), 128 GB tárhely (ROM): 220 061 Ft, de várhatóan jóval olcsóbban is elérhető lesz majd, 147 000 Ft körül
  • 8 GB memória (RAM), 256 GB tárhely (ROM): 248 363 Ft, de várhatóan jóval olcsóbban is elérhető lesz majd, 164 000 Ft körül
  • 10 GB memória (RAM), 256 GB tárhely (ROM): 205 000 Ft körül, de ez nem elérhető a Geekbuying.com-on.

Videó tesztek

 

Vásárlás – GearBest Vásárlás – Banggood

Hogyan vásárolj a GearBest.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!)

Hogyan vásárolj a Banggood.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!)

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.