Okosóra, okoskarkötő – amiket érdemes megvenni

Milyen okosórákat, okoskarkötőket érdemes megvenni mostanság? Mi az utóbbi idők kínálata? Nézzük meg külön típusra bontva: okoskarkötő, okosóra, strapabíró okosóra, EKG okosóra, (Android) Wear OS órák, Android órák, hibrid okosórák.

Ebbe a listába csak olyan okosórák, okoskarkötők kerültek be, amelyek

  • ár / érték arányukkal kiérdemelték
  • nagyon népszerűek
  • a kategória legjobbjai
  • nem túl régen jelentek meg (tipikusan 3-6 hónapon belül), tehát frissek
  • vagy már teszteltük és jónak bizonyultak
  • vagy mert új és ígéretes

Általános okoskarkötők, sport karkötők

Huawei Honor Band 4

Kétségtelenül utóbbi idő idők egyik legjobb, legnépszerűbb okoskarkötője. Az AMOLED érintőkijelzője fantasztikus, pontos tud lenni a pulzusmérés (és ténylegesen folyamatos pulzusmérést tud), a TruSleep pedig több, mint szimpla alvásfigyelő, ami a megszokott. Az üzemideje erős terhelés mellett is egész jó, kb. 7 nap és a hozzá tartozó alkalmazás a legjobbak közül való. Az is eléggé jó, hogy a töltéshez nem kell szétszedni. Emellett gyakran 10 000 Ft körül meg lehet venni, ami nagyon jó ár érte.

Nézd meg a tesztet itt (és meg is veheted)

 


 

Huawei Band 3 Pro

A Huawei Band 3 Pro gyakorlatilag Honor Band 4 (és ugyanúgy szintén egész jó), de GPS-szel és némileg eltérő külsővel. Az ára viszont kb. háromszorosa.

Nézd meg a tesztet itt

 

 

Xiaomi Amazfit Cor 2 – újdonság

A fél világ várja a Xiaomi Hey+ okoskarkötőt, de érthetetlen módon a nemzetközi változat sehol sincs még most sem (a kínai nem ajánlott, túl sok bonyodalom beüzemelni). Ellenben itt van a Xiaomi Huami Amazfit Cor 2, amely egy standard okoskarkötő, de elég nagy, 1.23″ méretű színes érintőkijelzővel. Olyan funkciók is vannak, mint például a zene vezérlés. Akár 15 napig használható egy feltöltéssel.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

 

Huawei Honor Band 4 Running Version

A Honor Band 4 Running Version elsősorban a futásra koncentrál, így például pulzust, vérnyomást nem mér, de azért van számos hasznos funkciója. Viszont egyértelműen a futó mód az, amiért megéri megvenni, nem a karkötő mód. A futás során seregnyi hasznos adatot gyűjt, egy 6 irányban, 97% pontossággal érzékelni képes szenzor által. Ilyen adatok például: lépéshossz, lépések száma, sebesség, megtett távolság, talajérintési idő, átlagos földet érési ütés, átlagos lábfej befordítási szög, átlagos térdhajlítási szög, talajfogási minta. Az ára csekély, jelenleg kb. 5400 Ft.

Nézd meg a tesztet itt (és meg is veheted)

 

 

+1, a bevált Xiaomi Mi Band 3

Bár ez a bejegyzés a frissebb okoskarkötőkre fókuszál, azért a Mi Band 3 nem maradhat ki, még ha már bizonyos tekintetben elavultnak mondható (leginkább a kijelzője). Olcsó, jól működik, a Xiaomi folyamatosan frissíti.

Nézd meg a tesztet itt (és meg is veheted)

Okosórák

Kezdjük az drágábbakkal.

Honor Watch Magic

A Honor Watch Magic-nek kétségtelenül a lista elején a helye, hiszen egy egész jól sikerült óráról van szó, még megfizethető árral és nagyon jó szerkezeti minőséggel. A mérete tökéletes, beleértve a kijelzőt is. Előnye az akár 1 hetes üzemidő, tehát nem kell minden nap tölteni, mint az Android, vagy a Wear OS órákat. Előnye a nagy felbontású AMOLED kijelzője is, ami kellemes méretű, minőségű és persze teljes érintőkijelző, szabályozható fényerővel. További előnye a Huawei saját fejlesztésű megoldásai: TruSleep, TruSeen, TruRelax, amelyek az egészségi állapot felmérésében jobban teljesítenek, mint a legtöbb hasonló kütyü. Na és persze saját, beépített GPS-e van.

Nézd meg a tesztet itt (és meg is veheted)

 

 

Xiaomi Amazfit Verge

Az Amazfit Verge rendkívül jól sikerült okos és sport óra, több olyan hasznos funkcióval, amit a vele azonos árkategóriában lévő óráknál, karkörkötőknél nem találhatunk meg (bluetooth hívás és zenelejátszás). A kijelzője nagyon jó, erősebb fényben is jól látható, rendelkezik always on funkcióval, automatikus és manuális fényerő szabályozással. Mint okosóra is jól használható, de sport során is igen hasznos, hiszen részletes és sokféle adatot mér, tárol. Beépített GPS révén önállóan is képes a távolság pontos mérésére. Az akkumulátor egész sokáig bírhatja használattól függően. Ha meg tudsz barátkozni a fura külsejével, vagy egy esetleg tetszik is, akkor jó választás lehet.



Nézd meg a tesztet itt (és meg is veheted)

 

 

És akkor az olcsó részleg.

DT NO.1 DT28 okosóra EKG-val és vérnyomásméréssel

Új és nálunk nagyon népszerű a DT NO.1 DT28, amely képes a véroxigénszint mérésére is (na és persze a pulzus mérésére is). Ráadásul egy igényesebb okosóra, fémházba csomagolva, fém vagy bőr szíjjal. Ennek ellenére megfizethető, jelenleg az ára kb. 8 300 Ft.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

 

Zeblaze VIBE 3 Pro strapabíró sport okosóra

A Zeblaze VIBE 3 Pro egy sportóra, illetve nyilván túrázásnál, egyéb szabadtéri tevékenységeknél is ideális társ, a brutálisan erős, vízálló felépítése által. Szerencsére a gyártó a strapabíróság mellett az igényességet is fontosnak tartotta, ráadásul a három VIBE 3 közül ez a legvékonyabb és a legkönnyebb is, csak 58g. Két fizikai gombja is van, az óraház anyaga cink ötvözet, míg a szíj anyaga szilikon. Három elég kellemes színben vehető meg. IP68 szintű vízállósággal rendelkezik.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

 

Zeblaze VIBE 3 HR strapabíró sport okosóra

A Zeblaze VIBE 3 HR a Zeblaze VIBE 3 új kiadása, amely továbbra is egy strapabíró, vízálló okosóra, de most már pulzusmérővel.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

Android okosórák

Ezek olyan okosórák, melyeken Android fut. Van elég sok ilyen már, most a talán három legjobbat nézzük meg.

Kospet Hope

A Kospet Hope igazi okosóra, nagy kijelzővel, seregnyi funkcióval, kamerával, GPS-szel és valódi operációs rendszerrel, Android-dal. Ez persze önmagában nem nagy dolog ma már, csakhogy ebbe az órába annyi memóriát (RAM-ot) pakolt egy gyártó, ami egy olcsó telefonra jellemző, 3 GB-ot! Plusz a tárhely (ROM) is gigantikus óra léptékkel nézve, 32 GB. Az már csak hab a tortán hogy egy mobiltelefonokban használt négy magos processzor (SoC) működteti.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

 

Zeblaze Thor 4 Pro

A Zeblaze egy ismertebb és viszonylag népszerű gyártó az okosórák körében, de van pár eléggé népszerű hagyományos órája is, okos funkciókkal. A Thor 4 igazi, komolyabb okosóra, nagy kijelzővel, seregnyi funkcióval, kamerával, GPS-szel és valódi operációs rendszerrel, Android-dal.


Részletes bemutató és vásárlás itt

 

(Android) Wear OS okosórák

Sajnos elfogadható árazású Wear OS okosórából nincs sok, de a TicWatch órák árai egész jók.

TicWatch C2

A TicWatch C2 az egyik új TicWatch okosóra, amely hasonlóan a gyártó okosóráihoz, szintén egy Wear OS (korábban Android Wear) alapú okosóra. Bár magasabb áron érhető el, mint a korábbi, népszerű TicWatch E,  de még mindig megfizethető. Mivel Wear OS alapú, így extra alkalmazások telepíthetők, tovább bővítve a funkciók listáját.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

TicWatch Pro

A TicWatch Pro a gyártó jelenleg legjobb okosórája, amely hasonlóan a gyártó okosóráihoz, szintén egy Wear OS (korábban Android Wear) alapú okosóra.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

 

 

 

+1, Ticwatch E

Már nem kifejezetten friss, de azért még mindig jónak számít a Ticwatch E, amely 37 000 Ft-ért megvehető. Ennyiért képtelenség más Wear OS okosórát kapni.

Részletes bemutató és vásárlás itt

Hibrid okosórák

A hibrid okosóra annak jó, aki nem szeretné töltögetni az óráját, de szeretne azért “okos funkciókat” is. Ezek az órák tipikusan 1-2 éves üzemidővel rendelkeznek!

Zeblaze VIBE 4 HYBRID okosóra

A Zeblaze VIBE 4 HYBRID óra ahogy a neve is sejteti, nem egy teljesen valódi okosóra, hanem egy hagyományos óra okos funkciókkal és 2 éves üzemidővel. Így annak tökéletes, aki nem szeretné töltögetni az óráját, de szeretne azért “okos funkciókat” is. Nem mondható drágának a jelenlegi 6700 Ft-os árával. A Zeblaze VIBE 4 HYBRID amúgy egy strapabíró sportóra.

Részletes bemutató és vásárlás itt

 

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.