Xiaomi Smartmi Pure párásító bemutató

Hasonlóan a túl párás levegőhöz, a túl száraz is levegő is számos egészségügyi problémát okozhat és okoz is sokaknak. Bár lehet ellene védekezni, de sajnos a párásítók közti választás közel sem egyértelmű.

 

Tesztért kattints ide

 

Vásárlás – GearBest Vásárlás – Banggood

Hogyan vásárolj a GearBest.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Hhogyan vásárolj a Banggood.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

A párásítókról röviden

Párásító, párologtató alapvetően kétféle van:

Ultrahangos párásítók

Apró részecskékre bontják szét a vizet, majd a levegőbe fújják. Viszonylag olcsó és hatékony, de számos probléma van vele. A kemény víz gyorsan tönkreteszi, mivel tele van ásványi anyagokkal, amelyek hamar lerakódnak és eltömítik, működésképtelenné teszik idővel. De ez a kisebb probléma, a nagyobbik gond, hogy a vízkőben baktériumok lakozhatnak, gomba szaporodhat el, amelyek aztán a vízpárával együtt a levegőbe jutnak. Az sem mellékes, hogy a vízben lévő ásványi anyagok is a levegőbe juthatnak (és onnan a bútorokra, na meg a tüdőbe). Így csak a desztillált víz az igazán jó megoldás, ami viszont igen drága tud lenni. Természetesen vannak profibb ultrahangos párásítók, amelyek lágyítják a  vizet, sőt, akár UV fénnyel fertőtlenítik, stb. Értelemszerűen ezek már inkább a több tízezer forintos kategóriába tartoznak. Az ultrahangos párásítók tipikusan hideg párásítók, de vannak amelyek képesek meleg párát készíteni.

 

 

Természetes párásítók

Az ilyen párásítóknak a csapvíz is tökéletesen megfelel és a természetes párologtatás elvén működnek. Tehát mint amikor száradnak a ruhák, csak annál egy sokkal hatékonyabb formában megvalósítva.

Két gyakori típusa van, az egyik a nedvesítőbetétes, amelyeknél egy laza szerkezetű nedvesítőbetét szívja fel a vizet és azon keresztül áramlik át a levegő, ventilátornak köszönhetően.

Balra szétszedve és láthatók a nedvesítőbetétek, jobbra pedig összerakva:

 

 

A ventilátor(ok) a felső részében van(nak), így keresztülszívja a levegőt a nedvesítőbetéteken. Ez egy elég jó megoldás, hátránya, hogy viszonylag drága és a nedvesítőbetéteket cserélni kell, ami plusz költség.

Van egy másik típusa is, aminek az elve ugyanaz, de nincs benne cserélendő alkatrész, így hosszabb távon jóval olcsóbb, sőt, ha jól helyen veszed, akkor még maga a készülék is olcsó(bb).

Egy henger veszi fel a vizet, ami ezernyi lapra van bontva és a lapokon keresztül szívja át a levegőt, a vízzel együtt:

Így kell elképzelni:

 

 

Tehát egy zárt doboz, benne a vízzel, a vízben a hengerrel, ami rengeteg lapra van osztva és a levegő azokon keresztül kiszippantja a vizet. A folyamat ugyanaz, mint amikor valami szárad és távozik belőle a víz – csak felgyorsítva.

Van még meleg párásító is, amely forralja a vizet, de azt tipikusan csak akkor érdemes használni, ha indokolt (pl. betegség miatt).

A Xiaomi Smartmi Pure párásító

A Xiaomi Smartmi Pure párásító a természetes párásítás elvén működik, nedvesítőbetétek nélkül, a fentebb részletezett hengeres megoldással. Csapvízzel használható és óránként 240ml vizet képes a levegőbe juttatni, ami azért már egy komolyabb mennyiség, hiszen ez 24 óra alatt 6 liter vizet jelent. Szerencsére a négy literes tartályának köszönhetően elég napi 2x megtölteni, de helyzettől függően akár napi 1x is elég lehet (attól függ mennyire száraz a levegő). Egy nagyobb szobát képes lehet megfelelő páraszintre felhozni, vagy akár egy lakást is, attól függ mennyire száraz a levegő.

A működését jól szemlélteti az alábbi ábra:

 

Külső

Szerencsére egész igényes a megjelenése:

 

 



A méretei: 35.00 x 35.00 x 70.00 cm, vagyis annyira azért nem kicsi, de nem is túl nagy.

A vízzel feltöltését szuperül oldotta meg a gyártó, csak bele kell önteni, vagyis nem kell az egész szerkezetet cipelni a csaphoz:

 

 

Extrák

Érintőgombokkal vezérelhető, de a Xiaomi-tól megszokott módon mobil alkalmazással is! A visszajelző LED-ek fényereje szabályozható, ami hasznos, hiszen este kellemetlen ha karácsonyfa mellett kell aludni. A legkisebb vízszint mellett is képes még a vizet “mozgásban tartani” és párologtatni, így megakadályozva a víz pangását, baktériumok elszaporodását.

Karbantartás

Cserélendő alkatrésze nincs, kemény víz esetén viszont ajánlott a vízkőtelenítés. Szerencsére ez könnyen megoldható, mert a teteje eltávolítható és a hengereket kell ecetes vagy citromsavas vízben állni hagyni, majd egy öblítés után már használható is. Ezt nem kell annyira gyakran eljátszani, tipikusan elég 1-2 hetente egyszer.

 

Vásárlás – GearBest Vásárlás – Banggood

Hogyan vásárolj a GearBest.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Hhogyan vásárolj a Banggood.com webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.