Xiaomi Mi Max 3 teszt

A 6″-os egérmozi kijelzők kora lejárt, itt a 7″ kijelzőméretű Mi Max 3! Nagy kijelző, komoly kapacitású akkumulátor és erőteljes hardver jellemzi, de vajon nem túl nagy és / vagy nehéz? Többek között erre is megkaphatod a választ ebben a tesztben.

Úgy tűnik, hogy a kijelző méretének növelése nem ért véget, sőt, hamarosan érkezik 7″ feletti kijelzővel is telefon. Vajon melyik gyártó éri el előbb a 8″ kijelző méretet? Jó kérdés, egyelőre meg kell elégednünk a 7″ körüli mérettel, ami a Xiaomi Mi Max 3 esetén 6.9″ egészen pontosan.

 

Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Doboz, tartozékok, kicsomagolás

A Xiaomi Mi Max 3 egyszerű fehér dobozban érkezett:

 

A doboz rendben van, de a tartalma kissé érthetetlen, mert úgy tűnik, hogy a Xiaomi költségcsökkentő módba váltott, mert se fólia a kijelzőn, se szilikon hátlap. Korábban mindkettő ott szokott lenni a dobozban, aztán eltűnt a fólia, most meg már a hátlap is. Amik azért hasznosak, még ha nem is csúcsminőségűek, legalább addig is van valami, amíg lesz másik. Remélhetőleg a következő nem az lesz, hogy csak egy üres dobozt kapunk. 🙂

Na mindegy, íme a doboz tartalma (maga a telefon lentebb, külön):

Nem hosszú a tartozékok listája:

  • töltő (természetesen a magyar konnektorokkal kompatibilis)
  • a töltőhöz kábel (Type-C)
  • SIM tű
  • egy rövid használati útmutató

Külső

A Xiaomi Mi Max 3 folytatja a Redmi 5-tel megkezdett, S2-vel folytatott vonalat, lényegében szinte ugyanolyan, mint az S2, csak nagyobb. Hála a jó Istennek notchtalan, vagyis mentes az előlapi bevágástól, szenzorszigettől. Az összeszerelés minősége, anyaghasználat természetesen jó.

Méretei: 17.60 x 8.74 x 0.80 cm
Súlya: 221 g

Ha összevetjük egy átlagos 6″-os Xiaomi telefonnal, akkor nem is annyira nagy, ez például az S2:

16.07 x 7.23 x 0.81 cm

A súlyban már jelentősebb a különbség, 50-60 grammal nehezebb.

 

A marketing képek szerint így kellene kinéznie:

Előlap

Az előlapon semmi szokatlant nem találunk: a kijelző, ami elfoglalja az előlap kb. 80%-át, tehát nem kávamentes, de nem is bántóan nagy kávákkal rendelkezik. Mivel fizikai gombok nincsenek, így alul egy üres rész van. Fent a szokásos dolgok kaptak helyet, vagyis a kamera, beszédhangszóró, érzékelők.  Az érzékelőkből egyébként van gyorsulásérzékelő, távolságérzékelő, fényérzékelő, iránytű, giroszkóp, ujjlenyomat-olvasó, viszont NFC nincs. Notchtalan, vagyis mentes az előlapi bevágástól, szenzorszigettől.

A hátlap

A hátlapon balra került a két kamera, amelyek kiemelkednek a hátlap síkjából. Viszonylag vastag tok kellene ahhoz, hogy kiegyenlítse a különbséget. Amúgy alapvetően nem jelent ez igazi problémát, de jó tudni róla.

Az ujjlenyomat-olvasó is hátulra került, nagyjából jó helyre, de a mérete miatt egy kézben tartva kicsit több gyakorlat kell a használatához, mint egy 6″-os készülék  esetén. Amúgy gyorsan feloldja a készüléket, nagyon ritkán kell többször próbálkozni.

Aztán van egy MI felirat meg némi apró betűs szöveg és egy CE logo.  Tapintásra kellemes, nem fényes, kissé csúszós, az ujjlenyomatokat mérsékelten gyűjti. Az antenna csíkok nem a megszokott egyenes vonalak és alig láthatók, teljesen fentre és lentre kerültek.

Miért van szükség az antenna csíkra, egyáltalán mi az?

Az antenna csík egy műanyag elem a fém hátlapon, a szerepe, hogy átengedje a rádiófrekvenciás jeleket. Csíkok nélkül a fém házon keresztül ez jóval kevésbé valósulna meg, ami nyilván igencsak megnehezíteni, hogy mobiltelefonként is használj egy mobiltelefont.

Bal oldal (szemből)

A bal oldal lényegében üres, csak a SIM / micro SD tálca található.  2 SIM vagy 1 SIM + 1 micro SD kártya helyezhető bele egyszerre, tehát az egyik SIM helyet fel kell áldozni az SD kártya kedvéért!

Jobb oldal (szemből)

Jobb oldalon fent a hangerőszabályzó, alatta a bekapcsoló gomb található. A gombok megnyomása során van egy pont, amikor határozottan érezhető, hogy megtörtént a megnyomás. Persze nem egy hangos kattogásról van szó. Egyébként kifejezetten jó gombokról van szó, nem lötyögnek, helyükön vannak, nem kell túl nagy erő a megnyomásukhoz, de azért ahhoz elég nagy, hogy viszonylag védettek legyenek a véletlen benyomódás ellen.

A teteje



A 3.5mm-es jack megmaradt, így minden gond nélkül csatlakoztatható vezetékes fülhallgató, headset. Plusz még érzékelők is kaptak itt helyet.

Az alja

Alul a hangszóró és egy Type-C bemenet lelhető fel. A bal oldali hangszóró csak dísz, de ennek ellenére kellemes hangok jönnek ki belőle és kellőképpen hangos.

Túl nagy, vagy  sem?

Ezt leginkább a használat módja és a kezed mérete dönti el. Néhány szempont, amit érdemes figyelembe venned:

  • ha közben stabilan is akarod tartani, akkor átlagos méretű kézzel nem valószínű, hogy átéred vízszintesen, függőlegesen meg csak akkor, ha Te vagy Dr. Reed a Fantasztikus négyesből. A gyártó szerint egy kézzel is használható… Ehhez azért adhatna használati útmutatót is, mert elképzelni nem tudom hogyan lehet egy kézzel normálisan és hatékonyan használni.
  • így az egy kezes használat valószerűtlen
  • ezért ha sokat kell egy kézzel használnod, akkor valószínűleg gyorsan a pokolba kívánod. Főleg ha tömegközlekedésben szeretnéd nyomkodni, akkor igen kellemetlen lehet, hogy egy kézzel kapaszkodsz a buszon / villamoson / űrhajón és a másik kezeddel próbálod egyensúlyozni a tepsit, közben használva.
  • viszont a nagy kijelző fantasztikus, játszani filmet nézni nagyon jó, de netezni és hasonlókat is sokkal jobb ekkora kijelzőn
  • és a 7″ mérethez képest kicsi, hiszen egy átlagos 7″-os tablet tipikusan sokkal nagyobb, köszönhetően a nagy kávának
  • viszonylag nehéz, de nem embertelenül

Összehasonlítva egy 6″-ossal amúgy nem sokkal nagyobb:

 

Kicsi zsebben nem, de amúgy elfér zsebben is.

Hardver

Szerencsére erőteljes hardvert kapott:

  • Qualcomm Snapdragon 636 processzor (8 x max. 1.8 GHz)
  • 4 GB memória (RAM)
  • 64 GB tárhely (ROM), ami bővíthető memóriakártyával, maximum 256 GB-ig, viszont ennek áldozatul esik az egyik SIM slot
  • grafikus megoldás (GPU): Adreno 509

A Snapdragon 636 az egyik legjobb középkategóriás processzor (SoC), így a teljesítményre nem nagyon lehet panasz és a 4GB memória is elég.

Használat közben nem döcög, teljesen jó sebességet produkál még sok alkalmazást egyszerre futtatva is.

 

AnTuTu pontszám: 118507

 

A processzorok (felhasználók) 52%-ánál jobb a Snapdragon 636:

 

Geekbench pontszám

 

3DMark pontszám

 

Tehát tényleg erős középkategóriás, mondhatni mindenre elég, játékra is (tesztek lentebb).

Játéktesztek

Sokan játszanak mobilon, ezért döntő lehet hogy mennyire futnak jól a játékok.

2D, 2.5D

Gyakorlatilag kizárt, hogy bármely 2D, 2.5D-s (tehát alapvetően 2D-s, de a háttér 3D jellegű) gondot jelentene a Xiaomi Mi Max 3-nak.


Tesztelt játékok: Hill Climb 2, Fun run 3, Monument Valley. Gond nélkül futottak.

3D

A 3D már izgalmasabb, a fő teszt alany a PUBG volt, mint az egyik leghardverigényesebb játék.

A beállítás az alábbi volt:

 

Ilyen beállítások mellett teljesen jól játszható volt, néha megakadt egy pillanatra, de abszolút rendben volt.

A képminőség ilyen ez esetben:

 

Mozgás közben ilyen (némi akadozás megeshet a felvétel miatt):

 

Need for Speed No Limits

Alapértelmezett beállítások mellett egész szép és semmilyen lag nem tapasztalható:

Kijelző

A kijelző 6.9″-os IPS kijelző, amely 1080 x 2160 pixel felbontású és ez kb. 350 ppi képpontsűrűséget jelent, amely abszolút  elég. A betekintési szögek jók, a kép még extrém szögből nézve sem torzul és a fényerő is rendben is van.

A kijelző védelméről nem tudni pontosan mi gondoskodik, de valamilyen védelmet persze biztosan kapott.

Szoftver

A Xiaomi Mi Max 3 Android 8.1-gyel és MIUI 9.6-tal érkezett, bár az Android-ból sok nem látszik, mert a MIUI igencsak elfedi az eredeti rendszert. Így ha használtál már, vagy használsz Xiaomi mobiltelefont, akkor otthon érzed magad. A MIUI 10 egyébként hamarosan elérhető lesz. Ahogy lenni szokott, legalább egy Android főverzió frissítés várható, ami ez esetben a 9 (Pie).

Ha még nem volt Xiaomi telefonod, akkor azt érdemes tudnod, hogy a MIUI zseniális, tonnányi olyan hasznos funkciót ad, amelyeknél gyakran mondod majd, hogy “ez miért nincs benne az alap Android-ban”. Ráadásul nagyon jól testreszabható, a saját igényeid szerint formálhatod és ad egy halom gyakran szükséges alkalmazást, amelyek viszont tényleg használhatóak, tehát nem csak alibiből vannak (csak hogy legyen ilyen is).

Egy rövid videó:

Kamera

Először is a technikai adatok:

Hátlapi kamerák

12 MP, f/1.9, 1/2.55″, 1.4µm, dual pixel PDAF
5 MP, mint mélység szenzor

Videó felvételi lehetőségek: 4K@30fps, 2160p@30fps, 720p/1080p@30fps (gyro-EIS), 720p@120fps

Előlapi kamera

8 MP, f/2.0, 1/4″, 1.12µm

Videó felvételi lehetőségek: 1080p@30fps

A Xiaomi Mi Max 3 kifejezetten jó képeket készít még kevés fény esetén és a közeli képek is egészen jók.

Átméretezett képek (eredeti képek itt – 106 MB)

« 2 A 2 »

Képes 4K videók készítésére 30 fps mellett és van EIS (Electronic Image Stabilization, elektronikus kép stabilizáció).

4K teszt

Full HD, sötétben

Eredeti videók itt.

Üzemidő, akkumulátor

A Xiaomi Mi Max 3 esetén egy 5500 mAh kapacitású akkumulátorral kell gazdálkodni, ami nagyon jó üzemidőt eredményez. A töltés Type-C keresztül valósul meg Quick Charge 3.0 által, ami gyors feltöltést eredményez

Üzemidő

Ugyan lehetne olyanokat írni, hogy az akku kibír x napot, de nem sok értelme, hiszen ez abszolút használat függő. Nyilván sokkal tovább bírja akkor, ha valaki megnéz napi 5 emailt és ennyi az összes mobilos tevékenysége egy napra.

Szóval inkább nézzünk két tipikus használati formát:

1 óra Youtube: 41%-ról csökkent 35%-ra, ami csak 6%, Full HD videó esetén, automata fényerővel és persze wifivel. Azért ez önmagában minősíti az akku kapacitást, hiszen így simán összejöhet 15 óra videózás!

30 perc PUBG a fenti beállítások mellett: 19% -ről 12%-ra csökkent a töltöttség, ami csak 7%. Vagyis 12 óra játék összejöhet egy töltéssel.

Terhelés közben egyébként alig melegedett, közel sem lehet forrósodásról beszélni.

Feltöltés

0%-ról indult, konkrétan kikapcsolt. 🙂

10 perc 12 %
30 perc 32%
60 perc 66%
90 perc 89 %
100 perc 93 %
110 perc 97 %

Látható, hogy mindössze 10 perc alatt 12%-on volt, ami ilyen kapacitás mellette elég sok használatot ad. 100 perc múlva pedig már majdnem 100%-on volt, tehát egész gyorsan feltölti a gyári töltő és kábel.

Adatkommunikáció, hálózat

B20 van így Magyarországon sincs gond a 4G-vel.

GSM: B2 / B3 / B5 / B8
WCDMA: B1 / 2 / 5 / 8
LTE: B1 / 3 / 4 / 5 / 8 / 20 / 38 / 40

Wifi: 2.4GHz/5GHz
Bluetooth: 5.0
NFC: nincs

A wifi gyors és stabil, a hívások minősége megfelelő. A bluetooth is kifogástalanul működött.

Összegzés

Összességében szimpatikus a Mi Max 3, nagyon élvezetes minden jellegű tevékenység ekkora kijelzőn, azonban biztosan nem való mindenkinek a méretei miatt. Aki viszont egy tényleg nagy kijelzős mobiltelefonra és azt kiszolgálni képes hardverre vágyik, normális szoftveres hátérrel és komoly kapacitású akkumulátorral (ami gyorsan feltöltődik), annak jó választás lehet. Persze csak akkor, ha nem probléma a nagy méret. Ami hátrányként említhető, hogy nem tudni mi védi a kijelzőt és bár érkezik, de még nincs MIUI 10 és hogy a kamera manuális beállítási lehetőségei nem túl széleskörűek.

Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.