Fontosabb teszt következik, a jelenleg legolcsóbb (45-50 000 Ft) és vízálló (Android) Wear OS alapú okosóra, a Ticwatch E2 tesztje. Az első tapasztalatok nagyon ígéretesek, de ahogy a cím is mutatja, ezek csak az első tapasztalatok, a teljes, részletes teszt (hasznos tippekkel) majd később érkezik, legalább 1-2 hét használat után.
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Vásárlási útmutatók
Bemutató videó
Mi az a Wear OS és a Ticwatch?
A Ticwatch gyártója a Mobvoi, aki a Wear OS alapú okosóráiról híres és elég népszerűek is az órák. Ez főleg a még nagy többség által megfizethető árnak és egész kellemes minőségnek köszönhető. A Wear OS is Android, de annak egy könnyűsúlyú változata, direkt a viselhető eszközökre alakítva. Óriási előnye, hogy az alkalmazások kifejezetten a kis méretű kijelzőre készülnek, így jól használhatók. Jellemzően minden fontos és népszerű alkalmazás elérhető Wear OS-re is.
Így van például navigáció (saját GPS által), Messenger, zene lejátszás (ami lehet saját tárhelyről is), egészség és sport alkalmazások, szinkronizálható jegyzet és feladat alkalmazásokkal, stb. stb.
Külső
Sporthoz is használható okosóráról van szó alapvetően, de ezt a külseje csak nagyon visszafogottan tükrözi. Egyetlen fizikai gombja van, de természetesen érintőkijelzője van. A súlya szíjjal 55g, ami azért elég kellemes. Nem vékony, de nem is brutálisan vastag, 14mm.
Gyártói kép
Ilyen a valóságban (lesznek még képek)
A kijelzője egész jó, 1.39″ méretű és AMOLED.
Vízálló
Vízálló, a gyártó szerint úszni is lehet vele és ehhez kellemes támogatást is ad. De azért a vízállóság majd csak a teszt végén lesz kipróbálva. 😀
Funkciók
Fitnesz, sport funkciók
24 órás pulzusmérés, lépésszámlálás, GPS, sport módok többféle alkalmazással (futás, úszás, séta, stb.).
Egészség funkciók
pihenés emlékeztető, alvás figyelése
Értesítés funkciók
hívó fél nevének kijelzése, üzenetek jelzése
Egyéb funkciók
ébresztés, kamera vezérlés, zene vezérlés, lopásgátló funkció
Plusz bármi, ami a Google Play-ről beszerezhető a Wear OS rendszerre (pl. Google Assistant, Google Fit, Messenger).
Ami elsőre remek
Alkalmazások telepíthetők az óráról is, hiszen van Play, de másik eszközről, például számítógépről, böngészőből is indítható telepítés. A többi eszköz, telefon között megjelenik és ha kompatibilis az órával, akkor engedi a telepítést.
De az órán is van Play, természetesen kis kijelzőre optimalizálva
Fájlokat lehet átmásolni az órára vezeték nélkül az ingyenes NavExplorer alkalmazással.
Így mp3 is vihető át, amit aztán például a háttérben is le lehet játszani, de bluetooth fülhallgató (tesztek itt) szükséges. Egyébként van például Spotify is, ahonnan szintén lehet offline hallgatáshoz zenét letölteni. Sajnos csak 1.5GB a szabad tárhely, de az még mindig vagy 15 album, ami több, mint elég.
Saját, beépített GPS-e van, navigáció is használható, amelyhez például a Google Maps rendelkezésre áll.
Tengernyi óralap közül választhatunk, eleve ad jó sokat és továbbiak beszerezhetők.
Van always on kijelző mód és nem csak egyféle lehet, mert a különféle óralapok eltérő always on kijelzést használnak.
A szokásos üzenet, stb. hívás jelzés működik, támogatja a magyar ékezetes betűket és bármely alkalmazás üzenetét képes megjeleníteni.
Nem kell egyetlen sport alkalmazást használni, hiszen többféle is beszerezhető a Play-ről és saját GPS által nincs szükség a telefon GPS-ére.
Van hangasszisztens, de úgy tűnik csak az angol nyelvet támogatja.
Természetesen van időjárás, meg minden ilyen megszokott alkalmazás és továbbiak telepíthetők, sideload által olyanok is, amelyek amúgy nem.
A hardver megfelelő sebességgel képes működtetni, idegesítő akadozások eddig nem jelentkeztek.
Lehet képernyőmentéseket készíteni, a fenti képek is úgy készültek. 🙂
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
GearBest (ajánlott) Geekbuying
Vásárlási útmutatók