A tabletek iránti kereslet csökkenésével bár érkeznek tabletek, igazán jó ajánlat csak ritkán. Szerencsére a Teclast P10HD tablet abszolút kimeríti az igazán jó ajánlatot, hiszen kb. 33 000 Ft-ért kapunk: 10.1″ méretű, Full HD kijelzőt, GPS-t, SIM kártya használati lehetőséget, 3GB RAM-ot és nyolc magos processzort. Az árát totálisan megéri, mint ahogy a teszt alapján is látható.
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Vásárlási útmutatók
Kicsomagolás
Rendesen becsomagolva érkezett, egy egyszerű, de szép dobozban.
A csomag tartalma:
- a tablet
- töltő kábel
- töltő
- kijelzővédő fólia, már a kijelzőre téve (azt még külön védi egy fólia)
Külső megjelenés
Az alacsony ára ellenére is meglehetősen igényes megjelenésű tabletről van szó, fekete színűre festve. A hátlapi kamera hangsúlyosabban jelenik meg, a káva viszonylag vékony és fém házban van.
Gyártói kép
Hátulról nézve
Tényleg úgy néz ki, mint a gyártói képeken, de azért a káva méreténél megfigyelhető némi csalás a gyártó részéről
Hátulról nézve viszont nem nagyon látni semmilyen különbséget
Az ujjlenyomatokat mérsékelten gyűjti
A mérete 243 x 150 mm és 9mm vastag, a súlya 527g – vagyis még kezelhető méretű és tömegű
Bal vagy jobb oldalán a két hangszóró – vagy az alján, attól függ éppen hogyan nézzük
A másik oldalán a SIM, memóriakártya, Type-C bemenet
Tetején / jobb oldalán a 3.5mm jack és gombok, amelyek egyébként jók, nem túl szorosak, nem túl lazák
Az alja lényegében üres, csak egy apró lyuk van a mikrofonnak.
A minősége OK, jobb, mint amire az ár alapján számítani lehet. Ehhez sokat hozzátesz a fém ház és a sallangoktól mentes kialakítás, viszont a sarkainál, nagyon szélén megemelve kissé ropog. Jelentősége ennek nincs sok, de jó tudni róla.
Hardver
A rendszer alapját a Spreadtrum SC9863A nyolc magos processzor jelenti (1.6GHz), 4G támogatással.
Ezen felül van
- 3GB memória (RAM)
- 32GB tárhely (ROM) – bővíthető max. 128GB méretű microSD memóriakártyával (kipróbálva 128GB-ossal, megette 🙂 )
- GPU: Power VR RogueGE8322
A gyakorlatban a sebessége megfelelő, olyan jellegű akadozások nincsenek, amelyek idegesítőek lennének.
Összességében teljesen kielégítő sebességre képes, de csodát nyilván nem egy 30 000 Ft-os tabletnél kell keresni. Ez egy tipikus tartalomfogyasztásra, online közösségi élet folytatására és szolid játékra szánt eszköz, amelynek meg tud felelni.
A Full HD videókkal természetesen gond nélkül megbirkózik.
Alapesetben kb. 1.9GB RAM marad szabadon, ami azért egy kellemes mennyiség.
AnTuTu pontszám
A Teclast P10HD tablet AnTuTu pontszáma 102 000
Geekbench pontszám
Egy magos pontszám: 152
Több magos pontszám: 772
3.5mm jack
3.5mm jack van.
FM rádió
FM rádió van és működik, bár a minősége erősen függ a tablet helyzetétől és vezetékes fülhallgató szükséges.
Kimenetek, bemenetek
Wifi: 802.11b/g/n/ac, dual band, 2.4GHz / 5GHz
Bluetooth: 5
Type-C USB
3.5mm jack
Wifi sebesség
A wifi eléggé szépen hasít, a 300Mb/mp is elérhető is vele.
A belső tárhely sebessége
A belső tárhely 120MByte / mp szekvenciális írási és 120 MByte / mp olvasási sebességre képes.
Legalábbis akkor, ha nem túl nagy (10BG + ) méretű fájlokról van szó, mert azoknál hajlamos a lassulásra. De viszonylag ritka, hogy olyan méretű fájlokat kelljen kezelnie.
Játékok
Az ára alapján sejthető, hogy nem játékra szánja a gyártó, de azért találni olyan, nem csak 2, hanem 3D-s játékokat is, amelyek élvezhetően elfutnak rajta (értelemszerűen nem maximumon). Főleg persze azok futnak jól, amelyeknél a grafika jól optimalizált és széles tartományban beállítható (PUBG, Call of duty, stb.).
A PUBG esetén a low beállításokat javasolja
Amivel élvezhetően fut
Kijelző
A kijelző mérete 10.1″, a felbontása 1920 x 1200 pixel és természetesen IPS kijelzőről van szó. A fényerő egész jó és nem szemből nézve sem torzul, az érintésekre jól reagál.
Fényes kijelző és mint minden olyan, tükröződik, de ezen matt fóliával lehet segíteni.
Hangminőség
Elég hangos, a hangminősége OK és sztereó hangszórója van, mindkettő működik, nem csak dísz.
3.5mm jack van.
Kamerák
5MP-es kamera hátul és 2MP-es elől. A hátlapi annyiból izgalmasabb, hogy felmerülhet a vele való fényképezés gondolata, de a minősége nem túl acélos. Ilyenkor szokás azt mondani, hogy ha éppen nincsen más….
SIM, hívás funkció
Mivel SIM kártya tehető bele, így értelemszerűen normál telefon hívásra is használható. Működik, ahogy kell, Telekom esetén 4G is volt. Beépített mikrofon természetesen van és a hívások minősége megfelelő.
Szoftver
Android 9 (magyar nyelvvel), felesleges dolgok nélkül. Más launcher (mint például a Nova) természetesen telepíthető, valamint egér, billentyűzet is használható.
Akkumulátor, üzemidő
Az akkumulátor kapacitása nagy, 6000mAh, amely elég jó üzemidőt ad a tabletnek. Külön érdemes kiemelni, hogy használat nélkül, ha csak be van kapcsolva, de minimális a terhelés, akkor óránként mindössze 5-6%-ot fogyaszt (50% fényerő mellett, ami bent elég). Ez azért fontos, mert ha valamit folyamatosan szemmel kell tartani, ami néha valamilyen interakciót is igényel, akkor ez gond nélkül megtehető reggeltől estig is, egész nap.
A másik, hogy alvó állapotban, SIM kártya nélkül a fogyasztása nagyon kicsi, így nem kell kikapcsolni, nyugodtan lehet bekapcsolva, mint a telefonok és bármikor egy gombnyomás után használható.
Lemerülés tesztek
1 óra Full HD Youtube, 50% fényerő, 70%-ról indult, 58% lett (-12%)
1 óra HD Youtube, 50% fényerő, 75%-ról indult 63% lett – tehát nincs különbség a Full HD és HD felbontás között, fogyasztás tekintetében
Vagyis még az online videók is csak kb. 12%-ot fogyasztanak óránként, így kb. 8 óra videó lejátszást biztosít az akkumulátor.
Fél óra 3D játék, 50% fényerő, 41%-ról indult, 33% lett: -8%
1 óra 100% terhelés, 50% fényerő, 62%-ról csökkent 40%-ra, közben csak enyhén melegedett
Vagyis maximális terhelés mellett is kb. 5 órán át nyúzható.
Feltöltés teszt
0%-ról indult és 3.5 óra alatt mondhatni, hogy feltöltötte (92%). Vagyis nem villámgyors, de nem is túl lassú.
Fél óra töltés | 16% |
1 óra | 29% |
1.5 óra | 43% |
2 óra | 56% |
2.5 óra | 70% |
3 óra | 84% |
3.5 óra | 92% |
Hálózat
FDD-LTE: B1, B3
TD-LTE: B39, B40, B38, B41
WCDMA: B1
TD-SCDMA: B34, B39
GSM: B3, B8
Wifi: 802.11b/g/n/ac, dual band, 2.4GHz / 5GHz
Bluetooth: 5
GPS van
OTA támogatás: van
Összegzés
A Teclast P10HD egy kimagaslóan jó ár / érték arányú tablet, hiszen igényes házba került kellemes hardver, nagyobb, Full HD felbontású kijelzővel, két kamerával, van GPS, lehet használni SIM kártyát és az üzemideje eléggé jó. A harmincezres kategóriában komoly kihívás ennél jobb, friss tabletet találni Android 9-cel. Az úgynevezett “általános használat”, “tartalomfogyasztás” igényeket képes kielégíteni és ha éppen kedved szottyan némi játékra, akkor az sem kizárt.
Valódi negatívuma az ára figyelembe véve nincs.
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Vásárlási útmutatók
Hozzászólások
E
Azt szeretném kérdezni, hol találok tokot hozzá, és matt fóliát rá?
admin
AliExpress-en.
Fólia: https://alitems.com/g/1e8d1144944af862658016525dc3e8/?ulp=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Faf%2FTeclast%2525252dP10HD.html%3Fd%3Dy%26origin%3Dn%26CatId%3D200003724%26SearchText%3DTeclast-P10HD
Tok: https://alitems.com/g/1e8d1144944af862658016525dc3e8/?ulp=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Faf%2FTeclast%2525252dP10HD.html%3Fd%3Dy%26origin%3Dn%26CatId%3D200002364%26SearchText%3DTeclast-P10HD
Persze a tok lehet univerzális is, a méret figyelembe vételével.
Henrik
Eddig a Samsung tab s5e-vel szemezgettem de az ára miatt elgondolkodtam a vásárlásán. Köszönöm hogy adtatok egy jobb választást (árhoz mérve)
Pter
Megbízható elég erős gép, tudja amit leírtak róla. Három hónapja használom.
Telefonnak nem tudom használni, nem tudja a Voda B20 hálózatot.
A DHL-el vigyázni, 17e-vám+száll kts.
Anti glare- tükröződés mentes fóliát nem találok hozzá.
Ervin
Kedves Tesztaréna!
1. Azt írjátok: “Mivel SIM kártya tehető bele, így értelemszerűen normál telefon hívásra is használható. Működik, ahogy kell, Telekom esetén 4G is volt.”
Kérdezni szeretném, Ti ezt kipróbáltátok, működik? Ugyanis olvastam néhány olyan hozzászólást, hogy nem működik a Sim kártya. Nekem Budapesten, utazás közben lenne erre szükségem, kérlek pontosítsátok a leírást; mivel magarázzátok az ellentmondást?
2. 2 hete már megrendeltem, kifizettem a Gearbest-en, de azóta sincs a csomag elkészítve. Kerestem őket, azt mondták, hogy elfogyott, márc végére esélyes hogy újból lesz; míg a honlapjukon márc 16-24 közötti szállítást igérnek. Ez finoman fogalmazva átverés. Tapasztaltatok hasonlót a Gearbest-en?
3. Olvasom, hogy van akinek vám és Áfához is szerencséje lett. A szállítási módom a rendelésből visszanézve: Deliveries: EUEXPDPDP, ebben tudtok segíteni, lehetséhes hogy velem is kifizettetik a vámot és Áfát? Vagy mivel ott a DPD a névben, lehet hogy megúszom? Ha jelenleg rendelném, a Gearbest-en csak Priority Line van, a Banggodon viszont van EU Priority Line is (viszont ez is Kínából érkezik). Mondjam le a rendelést, és rendeljem meg a Banggod-ról? Tudna bárki tanácsot adni?
Előre is köszönöm a válaszotokat!
admin
Szia
1. mint ahogy idézted is: “Működik, ahogy kell, Telekom esetén 4G is volt.” Tehát igen, kipróbáltuk és működött. Mivel más tabletje / SIM kártyája nálunk nem járt, így nem tudjuk, hogy másnál mi a gond.
2. mivel sok gyárban szünetel, vagy csökkent a gyártás a járvány miatt, így ez sajnos előfordulhat és még inkább előfordul majd, míg lecseng a dolog. Az nyilván nekik sem áll érdekükben, hogy késleltessék a szállítást, már csak azért sem, mert így egyre több rossz vélemény terjedhet.
3. ez a vámmentes DPD-nek tűnik (EU priority Line(DPD)). Jó lenne a normál megnevezését tudni. Gearbest-en a legtöbb szállítási mód csak a rendelési folyamat során választható ki, a termék adatlapon nem.
Ervin
Sziasztok! Tudna valaki segíteni:
Ha a Banggodon Kínából szállítják a tabletet, hogy lehet EU Priority Line-val szállítani? Így nem csak EU raktárból lehet szállítani?
Kínából EU Priority Line-val kell vámot és ÁFÁ-t fizetni?
A Gerbest-en nem írják a feladás helyét, csak hogy Priority Line-val szállítják. Ez esetben nagyobb a valószínűsége a vám+Áfá-nak, jól gondolom?
Köszönök előre is bármilyen segítséget!
Ervin
Kedves Tesztaréna!
Megkérlek segítsetek hogyan tudom a nano SIM kártyát behelyezni a készülékbe, nekem nem sikerül, nem marad benn, nem akad meg, és a készülék sem érzékeli.
Ahogy próbáltam: ha szemből nézem a tabletet, chippel szembe, bevágás a bal alsó sarokban.
Köszönöm előre a segítségeteket!
Rena
Sajnos nem kezeli a magyarországi sim kártyákat. Nekem is ilyenem van….Az itteni frekvenciákon nem működik.
Pedig emiatt is vettem meg, h majd a simet belerakom…
Sajnálom!
Rena
Kimaradt, hogy Vodafonos és Digimobilos simekkel próbáltam. Kész csoda, ha Telenorossal elindult. Majd az Admin megadja a választ 😁
admin
Telekomossal működött, az biztos,
admin
A nano nem jó, micro kell. Ja és adapterrel óvatosan, az olcsóbb változatában azóta is benne van egy SIM adapterrel együtt.
Kézzel nehéz betolni a helyére, használj csavarhúzót, vagy valami lapos dolgot, azzal be lehet tolni addig, míg a helyére nem kerül.
Az ábra rajta van a a helyes irányról.
Rena
Ha valamelyik hszem téves, elnézést kérek….
Ervin
Kedves Admin!
Köszönöm a segítséget. Egy vékony eszközzel ütközésig benyomom a mikro sim-et, de nem marad benn, visszajön. Mit nem csinálok jól?
Valamint a wifi sebességem is nagyon lassú: a míg 2 laptoppal és 2 mobillal 10-15 Mbps-ot mérek, ezzel a tablettel 0,2-0,6 Mbps-ot mérek, így gyakorlatilag használhatatlan. A rótter 1 m-es közelében mobillal 22 Mbps-ot mérek, tablettel 5-7 Mbps-ot. Lehet a wifi jelvevő erősségén állítani valamit, vagy ez ennyire gyenge?
Ervin
Kedves Tezstaréna!
Sikerült végül behelyeznem a tabletbe a Telekomos mikro Sim-et, de sajnos nem ismeri fel.
Van ötletetek, mit próbáljak ki hogy működjön?
Köszönöm előre is a segítséget!