Sencor SSS 6800 Sirius Maxi bluetooth hangszóró teszt – 60W lehet veled bárhol, durva basszussal

A Sencor sokak számára a háztartási termékekről ismerős, viszont a gyártó számos más területeken is jelen van. Konkrétan a Sencor SSS 6800 Sirius Maxi hordozható, bluetooth hangszóró érkezett tesztre és abból sem egy felejthető, hanem egy 60W-os példány, amely nem csak a hangereje, hanem a hangminősége miatt is figyelmet érdemel. Basszust kedvelők számára pedig egyértelműen telitalálat és még csak drágának sem mondható, hiszen már 33 000 Ft-ért megvehető Magyarországon, amelyért a szokásos magyarországi garancia és magyar nyelvű használati útmutató is jár.

 

Vásárlás

Bemutató

Kicsomagolás

Egy méretesebb dobozban érkezik, amely persze nem indokolatlan, lévén, hogy nem egy éppen zseb hangszóróról van szó. Szerencsére a gyártó gondolt a könnyebb hordozhatóságra már a doboz tekintetében is, így kapott egy fület.

 

 

A tetején vannak a tartozékok egy kisebb dobozban

 

A gyártó úgymond nem spórolt a hangszóró védelmén, szimplán bevonta az egészet habszivaccsal, így hacsak egy kamion nem megy át rajta, akkor kizárt, hogy megsérüljön.

 

 

A csomag tartalma

  • hangszóró
  • töltő kábel
  • 3.5mm AUX kábel
  • felhasználói útmutató
  • hordozó pánt és fül

Mint látható töltő nincs, viszont mivel Type-C csatlakozón keresztül tölthető, így felesleges is, mivel bármilyen töltővel tölthető.

Egy hordozó szütyő még jó lenne, hogy ne koszolódjon szállítás közben.

 

 

Magyar nyelvű használati útmutató

Külső

A Sencor SSS 6800 Sirius Maxi a henger alakú hangszórók sorát bővíti és enyhén íves.

 

Gyártói képek

 

 

 

A valóságban is ilyen és kapott egy gyártói logót is az egyik oldalán

 

A gombok a tetején kaptak helyet és igen jó ötlet volt a gyártó részéről ez a fajta nem klasszikus, hanem vonalas gomb stílus.

 



 

Pár milliméternyire kiemelkednek a hangszóróról

 

A tetején látható a pánt rögzítéséhez használható két fül

 

Akkor is nálad lehet, ha kimész a kertbe kapálni 😀

 

Az oldalai fényes, bakelitlemez mintázatúak

 

 

A két oldala kemény, gumi jellegű talpakat kapott, amelyekre bátra letehető állítva is.

 

 

Magas minőségű szövet borítást kapott, amely nem csak látszatra, de tapintásra is igen kellemes.

 

 

Nem éppen zsebhangszóró, hiszen 32 cm magas és 13.5 cm az átmérője

 

A tömege pedig 2.6kg, vagyis bőven hordozható, de azért nem pehelykönnyű

 

Az alján van a töltésre szolgáló Type-C és egy USB bemenet, valamint egy 3,5 mm-es AUX csatlakozó is, természetesen víz ellen jól védve.

 


 

Kinyitva

 

A minősége nagyon jó és bár a dizájn szubjektív, de jól néz ki, jó anyagokból került megalkotásra.

Hangminőség, hangzás

A gyártók helyzete nem egyszerű, amikor a hangzásról van szó, mert mindenkinek megfelelő hangzást nem lehet előállítani. Hiszen vannak a 100%-ig természetes hangzás hívei, de vannak akik a masszív basszusért rajonganak, még a természetesség feláldozása árán is. És lehet még egy kompromisszumos megoldás, a jelentős basszus, de még nem őrült mennyiségű. Nyilván mindegyiknek egyszerre nem lehet megfelelni (és a gyártók többnyire nem is akarnak).

A Sencor SSS 6800 Sirius Maxi azoknak készült, akik a jelentős basszust, erőteljes hangzást kedvelik.

A hangminőséghez, hangzáshoz elsőként jó tudni hogyan épül fel a “kicsike”.

Egy komolyabb zajkeltőről van szó, ami azt jelenti hogy van benne

 

4 hangszóró (2 középbasszus hangszóró, 2 magas) + 2 passzív sugárzó

 

Nem meglepő módon ez az összeállítás miatt a basszus több, mint rendben van, kellő hangerővel kiüti a közfalat.

 

 

Így elektronikus zenéhez kívánni sem lehetne jobbat, elsőrangú választás.

 

 

De általánosságban is elég jól hely tud állni a különféle műfajok és a filmek esetén is, viszont azt figyelembe kell venni, hogy nem a 100%-ig természetes hangzás híveinek készült és a mély nagyobb hangsúlyt kap, amelynél rendkívül jól teljesít. Viszont ez az alap hangzását is meghatározza, némileg a mélyek irányába tolva. 4 fős teszt volt, abból háromnak tetszett, egynek kevésbé, mert ő a természetes hangzás szerelmese. 🙂

 

 

A hangereje a hordozható hangszórók között ha nem is páratlan, de kiemelkedő, 60W. Ez már alkalmas arra, hogy nagyobb tereket is megtöltsön hanggal és egy kerti partihoz különösen alkalmas.

Előnye viszont, hogy viszonylag kis hangerővel is élvezhető, de azért olyan harmad hangerő körül kezdődik az igazi móka. 🙂 És annál alapesetben (egyedül, néhányan egy szoba méretű helyiségben) nem is igazán kell több, mert az már kellemesen hangos. A maximális hangerő fele közeledve kissé torzít.

 

Hangminta

Hangminta nincs, mert nem adja vissza az igazi hangját ennek a hangszórónak. A hangmintával amúgy is több probléma is van: az egyik, hogy stúdió szintű felvételre lenne szükség eleve. De ha ez még adott is, akkor sem mindegy közel sem, hogy milyen minőségű eszközzel, fülhallgatóval, hangszóróval kerül lejátszásra. Ráadásul még ha jó minőségű is, akkor is lehet egyedi hangzása, ami megváltoztatja a hangmintát. Így semmi értelme, rendkívül megtévesztő lenne.

Technikai adatok

Frekvenciatartomány: 40 Hz–16 kHz
Hangerő: 60W
Bluetooth: 4.2
Audio kodek: SBC

Mint látható nincs AAC és aptX sem, amit esetleg egyesek hiányolhatnak és azért bluetooth 5 alá menni manapság már nem annyira menő.

Mivel használható?

Szinte mindennel használható, mivel van bluetooth, vezetékkel 3.5mm jack (AUX), így használható telefonnal, tablettel, számítógéppel, laptoppal, médialejátszóval, stb.

Bluetooth esetén a szokott módon lehet egy eszközzel (telefonnal, tablettel, stb.) társítani bluetooth-on keresztül. Bekapcsolás után automatikusan újra kapcsolódik az eszközhöz (ha azon be van kapcsolva a bluetooth). A hatótávolsága maximum 15 méter.

Mikrofon is van benne, így hívások során mint kihangosító hasznosítható.

 

Kis késleltetés

A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez igaz erre a hangszóróra is, emiatt filmekhez jó választás, nehéz észrevenni a késést, annak ellenére, hogy csak bluetooth 4.2 került bele.

 

TWS funkció

Ha van két példány belőle, akkor azokat össze lehet kötni vezeték nélkül, bluetooth-on keresztül, így sztereó hangszórópárt alkotva, amely már 120W.

 

Üzemidő

A gyártó közepes hangerővel kb. 13 óra használatot ígér egyetlen töltéssel, ami igen jó, hiszen 60W-os hangszóróról van szó. A teszt során visszafogottabb hangerővel kb. 16.5 óra jött össze.

 

 

10 000 mAh kapacitású akkumulátor működteti és Type-C bemeneten tölthető és a töltési idő függ a töltési tempótól, de maximum 6 óra alatt feltölthető.

Extraként mint power bank használható, tölthető vele telefon, stb.

Összegzés

Ár / érték arányban nagyon jó hangszóróról van szó és az értékét növeli a magyarországi beszerezhetőség, valamint a garancia is.

A hangereje a hordozható hangszórók között ha nem is páratlan, de kiemelkedő. A hangzása leginkább a brutális szóval jellemezhető, rengeteg basszussal és a jelentős többségnek meglehetősen szimpatikus.

A minősége nagyon jó és bár a dizájn szubjektív, de jól néz ki, jó anyagokból került megalkotásra.

Az üzemideje nagyon jó és extraként mint power bank is használható és TWS funkció által 120W hangerő is nyerhető általa.

Ami fejlesztési lehetőség lenne az a bluetooth 5 és legalább az AAC támogatás, bár ezek egyike sem annyira égetően fontos. Amit viszont jó észben tartani az, hogy a teljesen természetes hangzás hívei inkább kerüljék.

Ja és egy tároló szütyő azért még beleférhetett volna az árba.

 

Vásárlás

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .