Hasznos tippek Android alapú médialejátszókhoz (TV BOX)

Ebben a bejegyzésben olyan tippeket olvashatsz, amelyekkel maximálisan kihasználhatod az Android alapú médialejátszódban rejlő lehetőségeket. Főleg azoknak nagyon hasznosak, akik még annyira nem ásták bele magukat az Android alapú médialejátszók ( avagy TV BOX, tévé okosító) rejtelmeibe. Na és persze akik az első lejátszójukat nyúzzák, azoknak különösen hasznos.

 

Az Android alapú lejátszók előnyeiről röviden

Ezt talán nem nagyon kell ecsetelni: lényegében ugyanarról az Android-ról van szó, mint ami az Android-os okostelefonokon található (csak egy speciális felhasználói felülettel). Így minden elérhető, telepíthetők alkalmazások, használható egér, billentyűzet, akár vezetékes (USB), vagy vezetéknélküli is. Tulajdonképpen Android alapú számítógépként is használható, hiszen elérhető minden, ami egy átlagos gépre kell: böngésző, Facebook, Youtube, játékok, irodai alkalmazások, email, Gmail, meg bármi, ami Play-ről telepíthető. Ez esetben persze célszerű nem a legolcsóbbat, hanem kicsit jobbat, erősebbet venni (pl. Beelink GT1 MINI, vagy még erősebb a Beelink GT-King).

Ha vásárláson gondolkodsz, akkor itt megnézheted a teszteket.

Android TV

Az Android TV lényegében Android, csak a felülete a tévén, távirányítóval történő használatra van optimalizálva és erősen alá van rendelve a tévézésnek. Vagyis rögtön a bekapcsolás után tolja is az arcunkba a tartalmakat Youtube-ról, Netflix-ről, stb. Magyar nyelv van és persze átalakítható, hozzáadhatók indító gombok, eltávolíthatók a tartalmi források, vagy hozzáadhatók. Távirányítóval is jól használható.

Hátránya, hogy csak az Android alkalmazások egy kis része használható, de ez megoldható, lásd a következő bekezdést.

Az egyik legismertebb Android TV alapú TV BOX a Xiaomi Mi Box S (teszt itt) és számos MECOOL médialejátszó is.

 

Kodi telepítése

A Kodi az egyik népszerű lejátszó program, amely elérhető Android-ra is. Ha nincs előtelepítve, akkor a Google Play-ről beszerezhető.

Android TV-re bármilyen alkalmazás telepítése

Az is megoldható, ha Android TV-re alapvetően nem elérhető alkalmazást telepítenél. Ehhez először ajánlott egy fájlkezelő telepítése, mint például a TV File Commander. Ezt követően tetszőleges számítógépen vagy valamin töltsd le az alkalmazást. Alkalmazást letölteni nem lehet a Play-ről, csak telepíteni, de az apkmirror.com-on kb. mindent megtalálsz. Megbízható, használhatod. Pendrive-ra másold fel, majd dugd be a lejátszóba és nyisd meg a TV File Commander-rel. Így már telepíthető bármi, de nem lesz mindegyik tökéletes.

A másik lehetséges megoldás az Aptoide telepítése a fenti módszerrel.

 

Az Aptoide lehetőséget ad bármi telepítésére

 

 

Egy probléma van, hogy a normál, Android TV appok között nem érhetők el, de a fogaskerék alatt van az “Alkalmazások” és ott valamit választva megnyitható.

Stream alkalmazások

Horizon Go, HBO Go, stb. telepíthetők szinte mindig, vagyis a tévéden is nézheted, még akkor is ha buta tévé. A használatukkal lehet némi probléma, de megoldható, lásd a következő bekezdést.

 

Egér, billentyűzet használata

Gyakorlatilag minden médialejátszóval használható egér és billentyűzet, akár vezetékes (USB), vagy vezetéknélküli is. Ez azért fontos, mert egyes alkalmazások nem használhatok távirányítóval, mert érintéssel történő használatra készültek. Ilyen a pár sorral fentebb említett Horizon Go, de a probléma megoldható egérrel, vagy légegérrel, vagy hasonló eszközzel.

Kevés az USB?

Általában 2-3 USB-vel rendelkeznek a médialejátszók, amely esetleg kevés lehet. Ez nem gond, USB elosztó gyakorlatilag minddel használható (ez egy jó és olcsó).

5G wifi

Az 5G a gyors wifit jelenti, amely ha nincs, akkor 4K tartalmakat wifin keresztül (vagyis vezeték nélkül) nem lehet nézni, mert nem elég gyors. Ezért ha tervezed, hogy néznél 4K tartalmakat hálózaton (vagy interneten, pl. Youtube), akkor figyelj az 5G wifire.

Bluetooth

A bluetooth hasznos lehet a különféle eszközök vezeték nélküli használatához: hangszóró, egér, billentyűzet, kontroller, stb.

Fekvő mód kényszerítése

Vannak alkalmazások. amelyek álló módban indulnak el, ami sokszor nem jó, viszont a Set Orientation alkalmazással ez elkerülhető.

 

Virtuális billentyűzet

Ha van fizikai billentyűzet, akkor célszerű kikapcsolni a virtuális billentyűzetet, amit ha nem sikerül megoldani, akkor egyszerűen meg lehet tenni a Null Keyboard alkalmazás telepítésével, majd billentyűzetként beállításával.

Mobiltelefon, tablet kijelzőjének tükrözése (AirPlay, Google Cast, Miracast)

Az Android lehetővé teszi egy másik eszköz kijelzőjének tükrözését a tévén, a médialejátszón keresztül. Ehhez általában van valamilyen alkalmazás előtelepítve, de ha nincs, akkor Play-en van elég sok (pl.: AirScreen – AirPlay & Google Cast & Miracast).

 

Egyebek

Van egy hasznos tipped? Hozzászólásban megoszthatod.

 

admin

admin Szerző

Hozzászólások

    Avatar

    Hegyi Márton

    (2020.11.12 - 17:26)

    Sziasztok!

    Van egy TLC android alapú okostévém. A problémám, hogy telepítettem a Horizon Go alkalmazást a tv-re az általatok leírt módon, (van upc előfizetésem, s hozzá Horizon Go elérés is) ám folyamatosan kidob az alkalmazásból a tv,10 másodperc futás után visszakerülök az android tv kezdőlapjára.
    Jelenleg külföldön tartózkodom, azért is szeretném használni a Horizon go-t okostévére. Mobilon, laptopon gond nélkül fut.
    Tudnátok valamilyen módon tanácsot adni?
    Köszi szépen előre is válaszotokat!
    Üdv
    Marcigyerek

      admin

      admin

      (2020.11.12 - 17:29)

      Szia, sajnos tuti tipp nem igazán van, valószínűleg kompatibilitási problémák vannak. Ha megteheted, akkor egy TV BOX vásárlása a megoldása, vagy ha telefonról meg tudod osztani wifin a kijelzőt és nem lesz akadozós, akkor esetleg az még járható út.

    Avatar

    Sziveri Péter

    (2020.11.17 - 09:24)

    Sziasztok!
    Tàrhelyet szeretnék bövíteni az Android Box-omon. Van egy Sony 16 gb usb 3 pendrive. A gondom az,hogy az Appot ràmàsolja de a hozzà tartozò adatokat nem. Pl a Real Racing 3 -nàl az appot (ami 85mb) àt rakja de az adatot (ami 2.2 gb) nem. Próbàltam belsõ tàrhelyként hasznàlni a pendrive-ot és külsõként is. Ugyanezt sd kàrtyàval is de eredménytelenül.Hogy oldhatò meg,hogy a jàték azon legyen és a hozzà tartozò adatok is oda tòltõdjòn.

    Avatar

    Kurucles

    (2021.01.26 - 19:33)

    Sziasztok,
    e-szinházat néztem néhányszor, de mivel a szomszéd szogában van az internet,ahonnan a hálózaton jön a szinház a nappaliba a nagy TV.re, időnként meg-meg akad a kép…Az E mailben lévő szinház linkjére kattintva, majd a Crome-ban az átküldést alkalmaztam eddig.
    Szeretném az G-mailt közvetlenül a TV-n, a MECOOL KM 1 boxon fogadni, mert talán akkor jobb lesz a kép.
    Lehet,hogy gyermeteg a kérdés, de mégis bátorkodom megkérdezni van-e erre megoldás?
    És ha van – bízom benne – akkor hogy megy ez?
    Köszi előre is a segítséget.

      admin

      admin

      (2021.01.26 - 19:41)

      Szia, megnyitod a TV BOX-on a Gmailt a böngészőben, vagy telepíted a Gmail alkalmazást.

    Avatar

    Grencsi

    (2021.01.30 - 12:53)

    Sziasztok.

    Tervbe vettem, hogy a pc mellé szeretnék venni egy android alapú tv boxot csak unaloműzőnek. 🙂 Több oldalon azt olvastam, hogy ha fizikai billentyűzetet használok hozzá, akkor az ékezetes karaktereket nem ismeri fel, tehát csak a sima QWERTY karakter kiosztás használható. Ha ez igaz, akkor esetleg lenn-e arra megoldás, kisegítő progi, amivel mégiscsak be tudnám pötyögni pl.: google, youtube, az ékezetes karaktereket.

    Köszönöm a válaszokat.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.