Az Alfawise C50 egy kisebb méretű, vezeték nélkül, telefonnal is használható gravírozó. Eléggé jópofa szerkezet és számítógép nem szükséges használatához, ami nyilván fontos, hiszen a számítógépek visszaszorulóban vannak. Az ára jelenleg 40 600 Ft.
Hogyan vásárolj a GearBest webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!
A gravírozásról dióhéjban
Ha már volt dolgod gravírozóval, akkor ezt a részt nyugodtan ugord át.
A gravírozás az a folyamat, amely során valaminek a felületére valamilyen mintázatot “rajzolunk”, vagy esetleg át is vágjuk. Ez történhet mechanikus úton vagy például lézerrel is. A lézer esetén égés vagy legalábbis valamilyen anyagbeli változás történik, hő hatására.
A gravírozóknak számos megvalósításuk van, kezdve a kézi eszközökkel, mint ez is.
De vannak sokkal komolyabb gépek is, ipari méretekben
Szerencsére hobbi célra, vagy kis méretekben ipari felhasználásra is léteznek megoldások, mint amilyen az Alfawise C50.
Kicsomagolás
Egy ilyen füles dobozban érkezett.
Amely belül megfelelően bélelt
A gravírozó teteje és alja, valamint a szemüveg
A tápegység, használati útmutató, védő lemez. A védő lemez megy a gravírozó alá, így nem tesz kárt semmiben, akkor sem, ha esetleg átégeti a gravírozandó dolgot.
Szerencsére a gyártó egy tonna gravírozható dolgot ad, így rögtön próbára tehetjük magunkat és a gravírozót:
- többféle szövet
- papírok
- fa kockák
- fa lapok
Fa és szövet
Papír
Szövet jellegű anyagok
A szürke / zöld dobozka
A külsejére egy rossz szavunk sem lehet, hiszen tényleg igényesre sikerült megalkotnia a gyártónak, ezüst és zöld színnel. A zöldnek szerepe is van, blokkolja a lézert és egyébként levehető a könnyebb szállítás érdekében
Gyártói kép
A valóságban is pont ilyen
A mérete csak 18 x 18 x 15 cm (szélesség x hosszúság x magasság). A minősége jó, nem tákolt vacak. 🙂
Gravírozási képességek
A gravírozható terület mérete maximum 98 x 88mm, ekkora méretben tud lézerezni. Viszont a kialakítása által nagyobb dolgok is alá tehetők, vagy a gravírozó tehető rá nagyobb tárgyra.
A pörkölést egy 1600mw teljesítményű OSRAM lézer végzi.
Gravírozni tud:
fa, kerámia, karton, karton, bambusz, bőr, gyümölcshéj, gyümölcsmag, gumi, műanyag, fémfelület bevonat, stb.
Vágni tud:
furnér, karton, papírkártya, nem szőtt anyag, EVA stb.
Tükröződő felületeket tilos lézerezni! Kivétel akkor, ha valamivel maszkolásra kerül, például alkoholos film.
Összeszerelés
Összeszerelésről nincs szó, a két lábat kell rápattintani és igény esetén a fém lemezt alá tenni. Amint áramot kap, a lézer bekapcsol, de ilyenkor nagyon kis energiával, csak prezentációs célokat szolgál.
Power bankról is üzemeltethető
Power bankról is üzemeltethető, így teljesen hordozhatóvá és vezetéknélkülivé tehető.
Előkészítés, a tárgyak pozicionálása
Mivel szabadon a levegőben mozog, így nincs alja, ezért a lézer adott esetben azt is érheti, amin van. Ebből következik, hogy nem érdemes egy több százezres mahagóni asztalra tenni a fém lemez nélkül. 😀
A kialakítása egyben az előnye és a hátránya is, hiszen rátehetjük arra amire nyomtatnánk, ha az nagyobb és a tárgyakat is szabadon elhelyezhetjük a kereten belül. De ez a hátránya is, hiszen meg kell oldani, hogy ne tegyük bele ferdén, rossz helyre a gravírozandó tárgyat, amihez ad segítséget.
Az első gravírozás előtt a lézer fókuszát be kell állítani úgy, hogy a lézer pontja minél kisebb legyen. Ezt a nagy tekerő gombbal tehetjük meg és van a csomagban egy fekete csík, azt érdemes a lézer alá tenni fókuszáláskor.
Gravírozás, vágás elindítása
Azt azért tudni kell, hogy a gravírozás bár nagyon egyszerű, de azért egy szakma, tökéletes eredményt elérni gyakorlással, tapasztalat szerzéssel lehet.
A használatba vételhez töltsd le a Mini laser engraving machine alkalmazást egy telefonra / tabletre és mielőtt elindítod üzemeld be a gravírozót.
Majd connect az alkalmazásban és ha automatikusan nem jelenik meg, akkor scan (van hogy többször rá kell nyomni).
Majd “Click to connect” (van hogy többször rá kell nyomni)
Az alkalmazás alapvetően egyszerűen és jól használható, alul vannak a lehetőségek.
Photograph: kamera használatával képet készít ami gravírozásnál használható
white board: szöveg
photo album: képek
material library: mindenféle grafikák
A kamera és a szöveg az még OK is, bár már a szövegnél is van pár hülyeség, mint például a szöveg méret, amit nem tudunk kiválasztani, hanem a szövegnél lévő kerek nyíllal lehet méretezni. Ez rendben, csak hogy közben el is fordulhat a szöveg, amit nem feltétlenül akarunk. Na mindegy, ez még nem akkora gond.
Több szöveget is lehet egyébként kérni a plusz jellel.
Természetesen a többség valószínűleg egy képet szeretne bevinni és azt gravírozni és keresi, hogy mégis hol lehet kiválasztani egy képet? Hát sehol…
A gyártó egyszerűvé akarta tenni a dolgot, ami azt jelenti, hogy az alkalmazás végignézi a telefont képek utána kutatva és behányja a mindet “photo album” lapra. Persze segít ő, az új kép mindig a legelső, így könnyen megtaláljuk az éppen telefonra került képet. Ez így elsőre jónak tűnik, csakhogy:
- mi van akkor, ha egy korábbi kép kellene? Akkor adott esetben több ezer kép közül kereshetjük ki kézzel, mert keresés nincs
- az alkalmazás nagyon “””ügyesen””” nem csak a telefon Pictures mappáját nézi át, hanem más mappákat is és van amit az elé sorol. Így megeshet, hogy bár hiába kerülne előre a kép, ezer mást elé tesz és kereshetjük meg.
Így a teszt során olyan telefon került használatra, amely egyébként mérsékelten van használatban, így nincs képek tízezrével telepakolva. Szerencsére a gyártó frissíti az alkalmazást, így idővel talán normálisabban megoldja ezt.
Ha megvan a kép, akkor a kiválasztása után beállíthatók a gravírozási jellemzők, valamint a gravírozásra elküldött kép előállítási módszer is.
Black and White: csak fekete és fehér, két színből álló képekhez jó lehet
Gray scale: szürkeárnyalatos, fotókhoz jó lehet
Outline: körvonal, de elég érdekesen működik
Relief, seal: nem nagyon sikerült sok hasznukat találni
Size: méret beállítás, magán a képen csippentve is lehet
Aztán a beállítási lehetőségek felettük, amelyekkel addig kell játszani, míg a látott eredmény nem tetszik. Azt azért fontos megérteni, hogy ez csak előnézet, nem biztos, hogy pont így néz ki majd a gravírozás eredménye (hiszen függ az anyagtól, lézer erősségtől, sebességtől, …).
reset: eredeti értékre állít mindent
luminance: fényerő
saturation: színtelítettség
contrast: kontraszt
text: szöveg hozzáadása
eraser: radír, az ujjunkkal maszatolva törölhetünk
Ha minden kész, akkor Send.
A megjelenő felületen van több minden
Preview: ezzel megmutatja a gravírozandó grafika széleit és szükség esetén igazíthatjuk a tárgyat
Configuration: át lehet állítani az előző lépésben beállított dolgokat
Négy nyíl: a gravírozás kezdőpontját állíthatjuk be
Start: elkezdi a gravírozást
Elvileg számítógéppel is működik, de ehhez a gyártó semmilyen útmutatást nem ad, a kipróbált programmal pedig nem működött.
Mennyire működik jól?
Az alkalmazás hülyeségeit leszámítva maga a gravírozó okés, működik, ahogy kell. Ami kellemetlen kissé, hogy a gravírozásnál van több lehetséges módszer is, az egyik a sorról-sorra haladás, amely tökéletes fényképszerű dolgoknál, nem körvonalas alakzatoknál.
Például ennél
Ilyenkor szépen halad soronként, szükség esetén eltérő beállítással
Viszont akkor is sorról-sorra “rajzol”, ha az indokolatlan, például egy ilyen körvonalas alakzatnál is.
Körvonalak esetén az lenne ideális, ha csak végigmenne a vonalakon, de nem, ő rohangál sorról sorra és egyet odalő a széleknél. 🙂 Persze a vége ugyanaz lesz, csak hát…
Ja igen, vágásnál alapvetően ki lehetne indulni bármiből, de nem igazán sikerült úgy beállítani, hogy működjön is a dolog, ezért érdemes lehet a kész grafikát megadni neki.
Png, jpg képekkel biztosan elbír, tehát szabadon beszerezhetünk, esetleg rajzolhatunk képeket.
Gravírozási minőség
A gravírozási minőség egy jól működő gravírozó esetén nem a gravírozón, hanem a beállításokon, grafikán múlik. Ha ezekkel gond van, akkor maga a gravírozó lehet a világ legjobbja is, akkor sem produkál jó eredményt.
Mivel a teszt alanya jól működik, így jelen esetben is beállítás, illetve alapanyag kérdése.
Ha fontos a minőség, akkor fából csak olyat érdemes használni, amely homogén, tehát nem több különböző fából áll (mint a forgácslemez, MDF, ragasztott deszka stb.).
A gravírozóval érkezett fa lapok
A kockák
A szövet
Vágás
Rajzolás
Akár egy nagyobb tárgyra rá is tehetjük
Fényképszerű grafikát is lehet gravírozni, de azok precíz beállítást igényelnek azért, hogy minden rész látható legyen és egyik se legyen túl égetve.
Ez ebben az esetben nem annyira sikerült
Összegzés
Az Alfawise C50 alapvetően jól működik, szórakoztató a használata és hasznos, hogy mobil alkalmazással is használható, hiszen manapság sokaknak nincs számítógépe, telefonja viszont van.
A hozzá tartozó alkalmazás is tök jó lenne, de vannak bosszantó hülyeségei, amelyekkel együtt is használható, de felfoghatatlan, hogy valaki jóváhagyta ilyen állapotban.
Hasznos extra a power bankról való használat, amely rugalmasabbá teszi a használatát, viszont hogy számítógéppel hogyan lehet használatba venni, az rejtély.
Hogyan vásárolj a GearBest webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!