A Poco(phone) F1 és F2 után a Xiaomi ezúttal a középkategóriát ostromolja, meglehetősen nagy sikerrel, a vásárlások száma alapján. Ez nem meglepő, hiszen jelenleg ~70 000 Ft-ért kapunk: erős processzort hatékony hűtéssel, 6GB RAM-ot, egész jó, négy hátlapi kamerát, 120Hz-es képfrissítésre képes kijelzőt 240Hz érintés mintavételezéssel és NFC-t (plusz 3.5mm jack, infra). Ja igen, az akkumulátor kapacitása 5160 mAh és 25 óra videó lejátszást is lehetővé tesz, vagy 7 óra játékot. Így azért érthető a zajos sikere és tényleg jól sikerült készülékről van szó, a szlogenje megállja a helyét: pontosan az, amire szükséged van.
Webáruházak, itt kapható
Vásárlási útmutatók
Banggood | Gearbest | Geekbuying
Bemutató
Csinos dobozban érkezik a jóság
Egy kívül fekete dobozban érkezik, amelyre a gyártó méretes betűkkel az X3 feliratot pingálta, plusz tudatja, hogy NFC is lapul a készülékben.
Befele haladva elég igényes megoldást találunk, amely jelenti a szépen fóliázott készüléket, a külön dobozba helyezett használati útmutatót és az elkülönített töltőt, kábelt.
A doboz tartalma:
- telefon
- töltő
- kábel
- SIM tű
- szilikon hátlap
- kijelzővédő fólia (már a telefonra helyezve)
- használati útmutató
Külső
A dizájn kissé sajátos, legalábbis a hátlap a tekintetében, mert a kamera sziget egy kör, amiben van egy fekvő téglalap, amiben középen van egy szenzor és körülötte még három másik, valamint egy LED is.
Gyártói kép
Szemből nézve semmi extrém, minimál káva és középen kilyukasztott kijelző jellemzi.
Ha a szürke nem hoz lázba…
A valóságban olyan szemből, amilyennek a gyártó ígéri
A hátlap trükkös, mert a gyártó mint szürke adja el, de ez erősen szubjektív, mert alapvetően tényleg olyan szürke jellegű, de kellő mennyiségű fény esetén kékbe megy át (és főleg ha fotózva van).
Erősebb fényben nagyjából ez a valós színe (igen, az ujjlenyomatokat gyűjti)
A hátlap fényes, szép és ötletesebb is, mint általában mostanság a telefon hátlapok, középen átlósan vonalas, plusz egy méretes POCO feliratot is kapott, de elég rossz helyen, mert kézben tartva pont nem látszik – ha meg letesszük valahova, akkor meg főleg.
Viszont nem fém, hanem műanyag (alumínium kerettel), viszont a telefon így is 216 gramm tömeggel bír. A hátlap vízlepergető bevonatot kapott.
Következzék egy sor kép a hátlapról
A kamerák elég durván kiállnak, de legalább pont középen van a kamera sziget, így tok nélkül sem billeg. Az más kérdés, hogy a kamera szigeten fekszik.
Szép méretes: 165 mm x 77 mm x 9.4mm, vagyis kissé vastag, de ez köszönhető az átlagoshoz képest +25%-kal nagyobb kapacitású akkumulátornak is.
Gombok a jobb oldalán, amelyek nagyon jók, nem túl szorosak, nem túl lazák és az ujjlenyomat-olvasó az oldalán kapott helyet és egyben a bekapcsoló gomb is. De az ujjlenyomat-olvasó használatához nem szükséges megnyomni, csak hozzá kell érinteni az ujjunkat.
További érdekesség, hogy a hangerő szabályozó gombok egybeépítésre kerültek, nem két külön gomb.
A másik oldalon a SIM tálca
Az alján a Type-C csatlakozó, hangszóró és a 3.5mm jack
A tetején ami fontos az az infra, amellyel távirányítóként használhatjuk
Az anyaghasználata, minősége a műanyag hátlap ellenére is teljesen rendben van.
További gyártói képek
Kijelző
Az IPS kijelzője igen nagy, 6.67″ méretű, vagyis alig marad el egy alsó kategóriás tablet 7″ méretétől. Ehhez a mérethez 2400*1080 pixel felbontás és vékony káva társul, valamint Gorilla Glass 5 védi.
A fényerő (max. 450 nit) bent persze több, mint elég és erős napfény alatt is kielégítő. Azt talán mondani sem kell, hogy a kijelző nagyon jó egyébként is, minden szögből jól látható, jól reagál az érintésekre.
Notch van, de csak egy lyuk a kijelző közepén.
Képes a 120Hz-es képfrissítésre, amit a beállítások között érhetünk el, viszont némileg nagyobb energiafogyasztással jár. A beállításához nem kell semmit bűvészkedni, csak egy kapcsoló és dinamikusan is képes beállítani (ahol nincs értelme 120 Hz-nek ott képes visszavenni).
Ténylegesen van előnye, érdemes kipróbálni, persze azért nem kell világot megváltó dologra számítani.
Emellett 240Hz-es érintés mintavételezésre képes, amely azokban a pillanatokban fontos, amikor egy minimális késés is számít, például játékok esetén.
Hardver
A Snapdragon 732G nyolc magos processzor működteti, amely nagyon jó teljesítményt ad neki és a teljesítménynél nem elhanyagolható a 6GB RAM sem. Így játékra jó és költséghatékony választás.
A tárhely (UFS 2.1) 64 vagy 128GB lehet és bővíthető microSD memóriakártyával (az egyik SIM foglalat rovására).
GPU: Adreno 618
Hűtés
Megkapta a LiquidCool 1.0 Plus folyadék hűtést, így az állandó maximális teljesítmény biztosítva van, csak kis mértékű thermal throttling lép fel (amikor a processzor kisebb teljesítményre vált a hő okozta károsodás megelőzése érdekében).
Több, mint 2 óra után is 90% körüli teljesítményen pörgött (25°C-os környezetben) és érdekességképpen 1°C-kal csökkentésre került a környezet hőmérséklete, amely hatására nőtt is a teljesítménye.
Még egy érdekesség, itt az akkumulátor az utolsó százalékait élte fel (<10%)
A POCO X3 AnTuTu pontszáma
A POCO X3 AnTuTu pontszáma kb. 280 000.
Geekbench pontszám
Egy magos pontszám: 569
Több magos pontszám: 1787
3DMark pontszám
Sling Shot Extreme pontszám (OpenGL): 2699
Sling Shot Extreme pontszám (Vulkan): 2507
AI benchmark
AI benchmark pontszáma 30.8
A belső tárhely sebessége
A belső tárhely olvasási sebessége igen jó, 527 MByte / mp, amely segíti a nagyobb méretű dolgok, mint a játékok betöltését (is).
Az írási sebessége is jó, 188 MByte / mp.
Játék tesztek
A processzor teljesítménye elég ahhoz, hogy ne alacsony grafikai beállítások mellett játsszunk, így aki szolid áron szeretne gamer mobilt, annak (is) megfelelő választás lehet a POCO X3. Összességében azt lehet mondani, hogy még a teljesítményigényes játékok (PUBG, ARK, stb.) is közepes grafikával futnak, akadozás nélkül.
Pár minta (PUBG, ARK, Asphalt 9) – azt érdemes észben tartani, hogy maga a felvétel is a telefonnal történt, amely a teljesítményt rontotta.
NFC
NFC van.
3.5mm jack, FM rádió
3.5mm jack és FM rádió is van.
Infra
Infra is van, amely által távirányítóként használható, mint egy normál infra távirányító, csak ez éppen univerzális.
Ujjlenyomat-olvasó
Az ujjlenyomat-olvasó az oldalán kapott helyet és működik ahogy kell, gyorsan feloldja a készüléket. Viszont kényelmesebben használható, mint a hátlapi.
Hangminőség
Sztereó hangszórót kapott (egy alul, egy fent) és kifejezetten kellemes hangminőséget produkál a telefon kategóriában, jó hangerővel.
Van egy hangszóró tisztítás funkciója is, amely segít akkor, ha esetleg arra gyanakszunk, hogy poros a hangszóró.
Elvileg elég hatékony
Kamerák
Hátlapi kamerák
Egész finom hátlapi kamera összeállítást kapott:
- fő szenzor: 64 MP (f/1.9, 1/1.73″, 0.8µm, PDAF)
- 13 ultraszéles (f/2.2, 119°, 1.0µm)
- 2MP makró (f/2.4)
- mélység hatás: 2 MP (f/2.4)
Dual-LED villantó, HDR, panoráma
Videó felvételi módok: 4K@30fps, 1080p@30/120fps, 720p@960fps;
gyro-EIS képstabilizátor még 4K módban is
Előlapi kamera
Az előlapi kamera felbontása 20 MP (f/2.2, 1/3.4″, 0.8µm). Videó: 1080p@30fps
Kamera minőség
A fő kamera szép képeket készít nappal és este is élvezhető minőséget produkál, bőven elegendő bármire, egy nyaralás, stb. során simán hasznosítható akkor is, ha szeretnénk jó minőségben megörökíteni az emlékeinket.
Kevés fény mellett is használható minőséget produkál
Zoomolásban egészen jól teljesít, a 2x-es zoom nagyon szép képet eredményez és a 10x-es is meglepően jó. Alábbi képek kézben tartva készültek, szóval azért a 10x-esnél már erősen remegett, ahhoz ajánlott gimbal, vagy tripod, de még így is meglepően jól sikerült.
1x
2x
10x
A hátlapi kamerák egyik legizgalmasabb eleme a makró kamera. A makró kamerák – ellentétben a hagyományossal – nagyon közeli és rendkívül részletes felvételek készítését teszik lehetővé. Illetve egészen pontosan követelmény is, hogy közel legyen a fényképezendő dologhoz, mert különben csak egy nagy homály lesz az eredménye. Tipikusan a kisebb kiterjedésű dolgoknál ad látványos eredményt, de bármi fotózható vele.
Egész jól működik, látványos képeket lehet vele készíteni és viszonylag nagy távolság tartományban használható, valamint nagyon szépen homályosítja a háttérben lévő dolgokat.
Az ultraszéles kamera nevéből is sejthetően szélesebb tartományt fotóz
Felvenni maximum 4K felbontással tud, 30fps mellett és van elektronikus képstabilizátor, így a felvételek mentesek a nem kívánt mozgástól, rázkódástól. Szép felvételek készíthetők vele.
Az egyes kamera módok könnyen elérhetők a kamera alkalmazásban.
Az összes kép és videó elérhető itt.
Wifi
Wifi 6 ugyan nincs, de ac van és az eléggé kemény tempót diktál (500Mbps a maximális internet sebesség a teszt környezetben).
GPS, hívás, bluetooth
OK, nincs velük gond.
FM rádió
FM rádió van és működik, de vezetékes fülhallgató szükséges.
Szoftver
Android 10, MIUI 12, POCO launcher
Jött némi előtelepített szemét is, úgymint játékok, de nem vészes mennyiségben.
Frissítések
A Xiaomi fontos előnye a viszonylag sokáig tartó szoftver frissítések, amit az X3 esetén sem kell mellőzni.
Streaming alkalmazások
A streaming alkalmazások (Netflix, HBO GO, Horizon Go, TV GO) természetesen működnek, ahogy kell.
Akkumulátor, üzemidő
Az akkumulátor kapacitása 5160mAh és Type-C csatlakozón keresztül 33W-tal mindössze 1 óra alatt feltölthető nulláról!
15 perc töltés | 40% |
30 perc | 62% |
45 perc | 82% |
1 óra | 96% |
Mit bír az akkumulátor?
20 óra online Full HD videó
7 óra 3D játék
25 óra offline videó lejátszás (Full HD)
5 óra 100% processzor használat
Lemerülés tesztek részletesen
1 óra Youtube, 50% fényerő, Full HD, 60%-ról csökkent 55%-ra
1 óra teljes terhelés, 50% fényerő, 55%-ról csökkent 35%-ra
Fél óra PUBG, 50% fényerő, 29%-ról csökkent 22%-ra
1 óra Full HD videó (mkv) lejátszás, VLC, 50% fényerő, 35%-ról csökkent 31%-ra
Hálózat, adatkapcsolat
Két SIM tehető bele és B20 van, valamint a tárhelye bővíthető memóriakártyával, de igénybe veszi az egyik SIM foglalatot.
2G: GSM B2/B3/B5/B8
3G: WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8
4G: LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20
LTE TDD: B38/B40/B41
GPS: A-GPS, GLONASS, BDS
Wifi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth: 5.1
3.5mm jack van, ahogy FM rádió is
Összegzés
A POCO X3 jelenlegi legjobb ára 72 000 Ft, míg a 128GB-os legjobb ára 85 000 Ft. Mit kapunk ezért?
- egész szép külsőt
- nagy és jó kijelzőt, 120Hz-es képfrissítéssel
- erős processzort, sok memóriával, jó teljesítményt
- játékra is használható telefont
- szép képeket produkáló fő kamerát és további két hasznos kamerát, valamint 4K videó felvételt, amely esetén szintén van képstabilizálás
- nagyon gyors töltést és 5160mAh kapacitású akkumulátort
- MIUI-t ❤❤
- plusz van: NFC, infra, 3.5mm jack, FM rádió, gyors wifi
Vagyis ár / érték arányban toronymagasan kiemelkedően jó készüléket kapunk, ha a POCO X3 mellett döntünk (amely kissé nagy és nehéz, de a kijelző és az akkumulátor is nagy, szóval ez érthető).
Webáruházak, itt kapható
Vásárlási útmutatók