A Redmi soundbar tesztje után adta magát, hogy a nagytesó tesztje se maradjon el és nem is marad el. Mivel egy cég, így többször visszanyúlunk a Redmi-hez az összehasonlítás és a megéri-e az érte kért plusz összeget (spoiler: egyértelműen meg) kérdés eldöntése végett. Elöljáróban annyi, hogy ránézésre is komolyabb hangprojektorról van szó, már a konstrukció tekintetében is, a hangzás pedig baromi jó és nem csak az érte kért nem túl magas összegért, hanem egyébként is. Az ára általában 30 000 Ft körül alakul . Európai raktárról is rendelhető (CZ, ES), ahonnan 1 héten belül megérkezik és persze vámmentesen.
Vásárlási útmutató
Kicsomagolás
A csomagolás kívülről nem mutat eltérést a Redmi soundbar csomagolásához képest, ugyanúgy barna karton.
Viszont belül sokkal jobban védett
Szemben a Redmi-vel
A doboz tartalma:
a soundbar
SPDIF kábel
csavarok
felhasználói útmutató
átalakító
Kínai dugóval érkezik, viszont volt a csomagban egy extra átalakító, csak hát ez mi??? 😀 😀
Átalakító vehető itt.
Külső
Műanyag, viszont igen masszív, jó minőségű (és nehéznek mondható), nem az a papírvékony, amire ráfújsz és reped típusú. Az elején szövet borítást kapott, amely nem egyetlen színből áll és így elég jól néz ki, sokat ad az összképhez.
Gyártói kép
A gyártói kép nem annyira jól mutatja meg, a valóságban szebb
80cm széles
Jelentősebb testesebb, mint a Redmi soundbar
A szövet az elején nagyon jól néz ki és nem fényes, hanem enyhén textúrázott. A gombok a tetején vannak és gombnyomásra válthatunk a hangforrások között. Így egy időben lehet rákötve egy halom eszközre vezetékkel, vagy vezeték nélkül is.
A szövet borítás (nagyon) közelről
A hátulja lehetőséget ad a falra szerelésre, de van talpa is, így bárhova letehető
Az alján méretes gumi talpak vannak, amelyek tapadnak, meggátolják a rezgését és az elmozdulását.
Bemenetek
A jellemzően szükséges bemenetekkel rendelkezik és bekapcsoló gombja is van.
- 3.5mm jack (AUX)
- SPDIF (COAX)
- Line in
- optikai
- bluetooth 4.2
Technikai jellemzők
A hangereje 2 x 14W, ami bár nem kimagasló, azért egy átlagos méretű szobába elég. Különösen, hogy ehhez jár még 4 passzív membrán és 2 mélynyomó, hogy mélyben se legyen hiány.
Hangminőség
4 fős teszt volt teljes egyetértéssel: a hangzása nagyon jó, erőteljes, leginkább a “mozis” szóval lehet jellemezni és a mélyek nagyon ütnek. Viszont annak ellenére, hogy a basszus igen erőteljes, azért a hangja tiszta, a beszédek nem torzulnak el és a többi hang tartomány is rendben van, tehát nincs “doboz hangzása”.
Egyértelműen sokat ad a filmezéshez és úgy általában a tévézéshez, bőven felülmúlva az átlag belépőszintű és középkategóriás tévék hangminőségét. A fél milliós, milliós kategória már más kérdés, viszont olyan tévéje nincs sokaknak.
Ehhez elég csak az Árukeresőre vetni egy pillantást, ahol egyértelműen látszik, hogy milyen tévék a népszerűek – ezekkel a TV-kel még az összehasonlítás is sértő a Xiaomi hangszórójára nézve. 🙂
Zenéhez?
A hangprojektorok hangzása főleg a filmezésnek van alárendelve, de ez nem jelenti azt, hogy a zene hallgatás céljából ne lehetne hasznosítani – sőt…
Egy bizonyos stílus kedvelőinek pedig kész ajándék, mert a hangzása illik hozzá és nagyon kövér basszussal bombáz. 🙂
PC, játék
Számítógéppel (is) minden gond nélkül használható, így persze játékokhoz is, amelyeknek kellemes hangzást ad. Nem elhanyagolható előnye, hogy asztal esetén a hangszóró formájából adódóan leginkább előttünk van, így szépen kapjuk az arcba az áldást. 🙂
Mivel használható?
Gyakorlatilag bármivel: TV, okostelefon, játék konzol, médialejátszó (TV BOX), laptop, számítógép és bármivel, ami Bluetooth-on keresztül, vagy vezetéken képes neki a hangot továbbítani.
A módok között a tetején lévő gombokkal lehet váltani és ha vezetékkel is össze van kötve, akkor is átváltható bluetooth-ra.
Használat bluetooth-szal
Ugyanúgy kell használatba venni, mint bármely bluetooth eszközt, fülhallgatót, hangszórót. A műveletekről csak bluetooth esetén tájékoztat egy rövid jelzéssel.
Ha egyszer párosítottad, akkor utána automatikusan kapcsolódik.
Késleltetés
A vezetéknélküli rendszerek sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre. Ez igaz a bluetooth-ra is, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Bár a Xiaomi soundbar még csak 4.2-es bluetoothal működik, a késleltetés okés, nem zavaró / észrevehető, mert elég kicsi.
A távirányító (hiánya)
Sajnos a gyártó úgy döntött, hogy távirányítót nem ad hozzá, ami alapvetően nem gond egész addig, míg nem kerül nehezeben elérhető helyre ÉS nem akarja valaki több eszközzel használni. Ez esetben azért problémát okozhat a bluetooth / egyebek közti váltás (is).
Összegzés
A Xiaomi soundbarja a maga árkategóriájában kimagasló minőséget képvisel a külső és hang tekintetében is. Jelentősen képes javítani a filmezés élményét, a hangzása nagyon jó, erőteljes, leginkább a “mozis” szóval lehet jellemezni és a mélyek nagyon ütnek. Viszont annak ellenére, hogy a basszus igen erőteljes, azért a hangja tiszta, a beszédek nem torzulnak el és a többi hang tartomány is rendben van, tehát nincs “doboz hangzása”.
Az árát egyértelműen megéri és leárazva alig drágább, mint a noname és kevésbé jó társai. Ez a teszt pillanatában 22 800 Ft-ot jelent, ami durván jó ár érte.
Az egyetlen ami esetleg felhozható, mint negatívum, az a távirányító hiánya, de az nem érint mindenkit.
Vásárlási útmutató