Xiaomi Redmi Buds 3 vezetéknélküli fülhallgató teszt – kényelem és jó hangzás, extrák

A Xiaomi Redmi Buds 3 kényelmes kialakítással, természetes hangzással, fejlett technikai jellemzőkkel és extrákkal próbálja megnyerni magának a potenciális vásárlókat.

 

Vámmentes vásárlási útmutatóért kattints ide

A doboz és a tartalma

Egyszerű fehér dobozban érkeznek az alábbiak:

  • töltő doboz
  • töltő kábel
  • fülhallgatók
  • használati útmutató

 

Eredetiség ellenőrzése

A dobozon van egy lekaparható rész, ami egy számsorozatot rejt és azzal Itt ellenőrizhető, hogy eredeti terméket vettünk meg, vagy sem.

 

 

Ha “authentic”, akkor biztosak lehetünk abban, hogy eredeti a fülhallgatónk.

 

Így néz ki

Mondhatni, hogy nincs itt semmi látnivaló, a gyártó ezúttal nem találta fel a kereket, maradt a szokásos semi, half in ear dizájnnál és a szokásos, kis méretű doboznál.

 

 

Gyártói képek

 

Ilyen a fülben

 

Olyan, amilyenek várjuk

 

Semi / half in ear, vagyis nincs füldugó, ami így nem is feszíti a hallójáratot és nem is izzasztja be.

 

 

 

Apró figyelmesség , hogy az érintésérzékeny területet a gyártó egy kis bemélyedéssel jelölte meg.

 

 

Igen könnyű, csak 4.4 gramm



 

Ahogy az lenni szokott, egy töltődoboz is tartozik hozzá, amely egyben külső akkumulátor (power bank) is, így áram hiányában is tölti a fülhallgatókat.

 

 

Zsebben is jól elfér, mert csak 5 x 5 cm és csak 2.4 cm vastag. A tömege a két fülhallgatóval együtt 41 gramm.

 

 

 

Jó minőségű, igényesen megmunkált és nem papírvékony vacak.

 

Jól a fülben marad

A füldugóval rendelkező fülhallgatók a dugó által eleve jól meg tudnak szorulni a fülben és ha jól formázottak, akkor az még segít a stabilitásban.

Viszont a half in ear fülhallgatók esetén egyik sem adott, de azért a Redmi Buds 3 jól a fülben marad, normál mozgás közben nem jellemző, hogy ki akarna esni.

Futáshoz és ilyesmihez persze nem tökéletes, ez esetben jó megoldás a fülkampó használata, amely külön is beszerezhető (részletek itt).

 

Mennyire jó a hangja?

Aki a természetes, tiszta hangzást kedveli, annak a Redmi Buds 3 tökéletes választás lehet, a hangszeres, éneket is tartalmazó zenék élvezetes formában távoznak belőle.

 

 

A magas hangok nagyon jó minőségen távoznak belőle, így az azt igénylő zenékhez több, mint rendben van!

 

 

Amikor természetes hangzásról van szó, jó minőségű magas hangokkal, akkor felmerülhet a kérdés, hogy a basszus mennyire erős? A Redmi Buds 3 esetében ezt talán a normál jelző írja le legjobban, vagyis nem érdemes számítani olyan mélyre, ami az agyunkat kiüti a helyéről.

Ugyanakkor azért van súlya a basszusnak, lehet érezni, jelen van, de a basszus-függők inkább más keressenek.

 

 


A fentek alapján sejthető, hogy mint általános fülhallgató is tökéletes és filmekhez, beszéd alapú tartalmakhoz is elég jó választás.

 

 

Egyébként gaming során is korrekt, hiszen a különféle effektek is jók, amiből egyes játékok igen sokfélét adnak, igényesen szólalnak meg a játékok is.

A hangereje zene esetén kb. 60-70%-on általában már elég és maximumon sem torzít.

Technológiai szempontból ott van a felső kategóriában

12 mm méretű hangszóró van benne és a technikai részletek tekintetében is igen erős, hiszen van Qualcomm QCC3040 audio chip aptX támogatással, bluetooth 5.2, cVc zajszűrés is.

Sőt, aptX Adaptive is van, amely változó bitrátával működik, ami az aktuális igénytől függően lehet 279 – 420 Kbps. Így ahol szükséges ott nagyobb, ahol nem, ott kisebb, így megőrizve a kiváló minőséget amellett, hogy kevesebb adatot kell átküldeni, csökkentve a hang késését a képhez képest.

 

Nem késik a hang a képhez képest

A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre.

Ennek mértéke változó, de a Redmi Buds 3 esetén annyira kicsi, hogy lényegében észrevehetetlen, ezért filmekhez, játékokhoz is megfelelő.

 

Mono, vagy sztereo?

A Redmi Buds 3 használható párban, vagy csak az egyik. A töltő dobozból mindkettőt kivéve automatikusan bekapcsolnak és mindkettő használható, de csak az egyiket kivéve használható csak az (utólag kivéve a másikat az is bekapcsol).

A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth).

Visszatéve a dobozba és elhúzva a fedelét, megszünteti a kapcsolatot és kikapcsol.

Érintőgombok

Érintőgombokat kapott, kicsit érdekes megvalósítással, mert

hosszabb érintés: lejátszás szüneteltetése, folytatása

dupla érintés: előre, hívás esetén hívás fogadás

tripla érintés: vissza, hívás esetén elutasítás

bármelyik fülhallgatón.

Vagyis hangerő állításra nincs mód (ha igen, akkor hogyan?)

 

Képes felismerni, ha kivesszük a fülből

Hasznos funkció, hogy képes felismerni, ha nincs a fülben és ilyenkor megállítja a lejátszást, ha pedig visszakerül, akkor elindítja. Működik, ahogy kell.

Extrák Xiaomi telefonokhoz

Egyes Xiaomi telefonok esetén nem szükséges a szokásos párosítási folyamat, csak ki kell nyitni a dobozt és kapunk egy kérdést, hogy szeretnénk-e párosítani?

További extra, hogy kiírja a pontos töltöttségi szintet, külön a doboz és a fülhallgatók esetén.

Sőt, arra is van mód, hogy ha netán kiesik a fülből, akkor egy hangos effekttel segíti a megtalálást.

Legalábbis elvileg, mert a gyakorlatban nem sikerült ezt megvalósítani, sejthetően egyik MIUI (12.5) sem támogatott azok közül, ami kéznél volt a teszt során.

 

Használat hívásokhoz

A hívások során  cVc zajszűrést alkalmaz, ami határozottan működik is és jó minőségű hívásokat eredményez még akkor is, ha csak az egyik fülhallgató van használatban, így mint mono headset is megállja a helyét.

Akkumulátor, üzemidő

A gyártó szerint 5 óra használat jön össze egy feltöltéssel, ami igaz, a teszt során 50% hangerő esetén kicsit több, mint 5 órán át volt használható.

A doboza viszont nem csak tároló doboz, hanem egy hordozható akkumulátor, tehát maga a tároló doboz is feltölthető, majd a doboz képes feltölteni a fülhallgatókat (így összesen 20 óra használat jön össze).

Type-C bemeneten tölthető és a doboz töltöttségi szintjét egy LED jelzi.

Összegzés

Könnyedén kijelenthető, hogy a Redmi Buds 3 egy egészen jó és simán ajánlható fülhallgató, amely a dizájnban nem mutat semmi extrát, viszont igényes, jó minőségű.

Könnyű és kényelmes, nem okoz kellemetlen érzést a hallójáratban és nem is izzasztja be.

A természetes, tiszta hangzást kedvelőknek kifejezetten szimpatikus lehet, igényes hangképpel rendelkezik és bár a basszus nem falat rengető, de azért még abból is jutott neki.

Technológiai szempontól ötös jár neki, még Qualcomm audio chip és aptX Adaptive is van, cVc zajszűrés mellett, amely jó minőségű hívásokat eredményez.

Hasznos extra, hogy képes felismerni, ha nincs a fülben és ilyenkor megállítja a lejátszást, ha pedig visszakerül, akkor elindítja.

Érintőgombja van, amelyek jól működnek, de sajnos a hangerőt nem lehet állítani és talán ez az egyetlen említésre méltó negatívum.

A füldugó nélküli fülhallgatót keresőknek jó választás.

 

Vámmentes vásárlási útmutatóért kattints ide

admin

admin Szerző

Hozzászólások

    Avatar

    Puskár János

    (2022.01.22 - 10:55)

    Szia.
    Mi a különbség a Global és a Kínai verzió között?
    Köszönöm válaszod.

      admin

      admin

      (2022.01.22 - 11:11)

      Szia, elvileg semmi, de a global-hoz több nyelvű használati útmutató járhat.

        Avatar

        Puskár János

        (2022.01.22 - 11:37)

        Köszönöm a gyors választ.
        Akkor marad a Kínai verzió mert kb 15 $ olcsóbb

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.