A Xiaomi Redmi 7A tesztje nem volt tervben, valójában kérésre került megvételre, mint másodlagos telefon, csak telefonálásra. A követelmény mindössze annyi volt, hogy legyen normális méretű érintőkijelzője, viszont annyira jó áron sikerült hozzájutni (kb. 20 000 Ft), hogy vétek lett volna kihagyni. Annak ellenére, hogy messze van egy csúcstelefontól, az árát megérte és a jelenlegi 25 000 Ft-os is megérheti.
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Banggood Geekbuying TomTop GearVita
Vásárlási útmutatók
GearBest | Geekbuying | Banggood | TomTop
Kicsomagolás
Az alacsony ár ellenére pont olyan igényes dobozban érkezett, mint a nagytesók.
A csomag tartalma:
- a telefon
- a töltő
- USB kábel
- SIM tű
- használati útmutató
Sajnos se szilikon hátlap, se kijelzővédő fólia nincs.
Külső
Igazi old school telefon, “csak” 5.45″ méretű kijelzővel, alul nagy kávával, ahol a Redmi felirat helyett már csak a fizikai gombok hiányoznak.
Gyártói kép
Így néz ki szemből
Hátul ami érdekes az egy darab kamera és ujjlenyomat-olvasó hűlt helye – az sajnos nincs (face unlock van), de helyette van egy halom szöveg teljesen feleslegesen. A hátlap műanyag és matt.
Jobb oldalán a gombok, amelyek egész jók, nem túl lazák, nem túl szorosak
Bal oldalán csak a SIM tálca található
Az alján a hangszóró rácsok, amelyek közül csak az egyik ad ki hangot ténylegesen. Ugyanitt fellelhető a micro USB, ami azért már igazán lehetne Type-C még ebben az árkategóriában is.
A tetején a 3.5mm jack
A mérete: 145 x 70 x 9.5mm
Súlya: 166g
Hardver
Az ár alapján azért sejthető, hogy nem egy Snapdragon 855+ által hajtott telefonról van szó:
- Snapdragon 439 processzor
- memória (RAM): 2 vagy 3GB
- tárhely (ROM): 16GB vagy 32GB
- GPU: Adreno 505
A teszt alanya a 2 / 16GB-os változat.
A tároló kapacitás bővíthető microSD memóriakártyával, amely maximum 256GB méretű lehet. Viszont belső tárhelyként nem hasznosítható, csak fájlok, képek, stb. tárolására, de alkalmazások nem telepíthetők rá, így a 16GB-os változat esetén kb. 7GB-tal kell beérni. Ami persze általában elég, ha valaki nem akar nagy méretű játékokat telepíteni (és a képek, videók, stb. memóriakártyán vannak).
Adott persze a kérdés, hogy manapság mire elég ez a hardver? A Snapdragon 439 azért nem rossz, ebben az árkategóriában meg főleg, de a 2GB RAM manapság már kevés tud lenni, pláne a MIUI esetén, ami kissé memóriaigényes (ám nem indokolatlanul).
Ettől függetlenül, ha nem fut egyszerre 20 alkalmazás, akkor nincs probléma. Tehát például egy ilyen Messenger, Facebook, levelező app, Youtube stb. összeállítást még simán kezel és nem lesznek idegesítő akadozások.
De ha például fut egy kicsit memória éhesebb játék, akkor egy másik alkalmazásra vagy akár a kezdőképernyőre váltás hatására simán lelövi a memóriakezelés okán. Tehát memóriaigényes tevékenység esetén mást nem igen lehet csinálni.
AnTuTu pontszám
AnTuTu pontszáma 75 372.
Egy kis érdekesség: a 2018 januárjában megjelent Redmi 5 Plus pontszáma is kb. ennyi a Snapdragon 625-tel és az akkori kb. 50-55 000 Ft-os árral. Szóval azért egy 25 000 Ft-os telefontól nem rossz teljesítmény ugyanez (figyelembe véve az árak csökkenését is).
Geekbench pontszám
Egy magos pontszám: 861
Több magos pontszám: 3086
Játék tesztek
Bár egy nagyon olcsó telefonról van szó, azért ha kedvünk támad egy kis játékhoz, akkor van rá mód. Nyilván nem ultra high beállítások mellett, de például a PUBG “low”-on stabil 25fps-sel elfut (amivel még eléri azt a szintet, amikor már élvezhető).
De például a Shadowgun Legends esetén sokszor a 40-50fps is megvan (viszont annál megesik az fps ideiglenes, drasztikusabb csökkenése).
Általánosságban azt lehet mondani, hogy a jól skálázódó játékok élvezhetően futnak, tehát egyáltalán nincs akadálya egy kis mókának (csak nem érdemes közben más alkalmazásra átváltani, mert leállíthatja a játékot).
Kijelző
A 5.45″ méretű IPS kijelzőjének a felbontása 1440×720 pixel, amely ekkora méretnél elég és jó minőségű képet eredményez. A kijelző által megjelenített kép még extrém szögekből nézve sem torzul, megőrzi a színeket és napfényben is elfogadhatóan látható.
Hangminőség
Korrekt minőségű hangszórót kapott, amely kellőképpen hangos is.
Ujjlenyomat-olvasó
Ujjlenyomat-olvasó nincs, viszont használható face unlock, vagyis arccal is feloldható a készülék zárolása. Működik, bár figyelmeztet, hogy kevésbé biztonságos.
Kamerák
Hátlapi kamerák
Egyetlen kamera kerül a hátlapra, amelynek felbontása 13MP (f/2.2, 1.12µm, PDAF ).
LED villantó van, HDR is van.
Videó felvétel: 1080p@30fps
Előlapi kamera
Az előlapi kamera felbontása 5MP, HDR támogatással (f/2.2, 1.12µm).
Videó: 1080p@30fps
Támogatja az arccal történő készülék zárolás feloldást (face unlock).
HDR
Videó: 1080p@30fps
Kamera teszt
Az ár alapján sejthető, hogy ha fontosak a jó minőségű képek, akkor nem ezt a telefont kellene választani, de arra jó, ha valamiről lőni kellene egy képet és csak a telefon van kéznél (eredeti képek, videó itt).
Jó fényviszonyok esetén nem veszett rossz.
De ahogy csökken a fény mennyisége, úgy kezd zuhanórepülésbe a minőség is.
És egy videó – sajnos képstabilizálás hiányában nem érdemes gyorsan mozogni.
GPS, hívás, bluetooth, wifi
OK, nincs velük gond. Wifi: 802.11 b/g/n, vagyis nem éppen villámgyors, de OK.
Szoftver
Android 9, a gyártó saját fejlesztésű MIUI 10 ❤️ felhasználói felületével (bár jóval több, mint egy szimpla felhasználói felület).
Miért olyan jó a MIUI, miért sokak kedvenc mobil rendszere?
Ennek számos oka van.
Rengeteg alapvető alkalmazást ad, amelyek viszont nem alibiből készültek el, csak azért, hogy legyenek, hanem valóban kiforrott, jól használható alkalmazásokról van szó. Ilyen például a videó lejátszó, óra, ébresztés, böngésző, stb. stb. Persze lehet azt mondani, hogy “na de ezeket a Google Play-ről is tudom tölteni”, ami igaz, csakhogy számos esetben reklámmal dúsított alkalmazások tölthetők le, míg a MIUI által adott alkalmazások reklámmentesek. Jellemző módon simán alternatívát adnak a népszerű alkalmazásokra, mint például az MX Player, vagy a VLC, ha videó lejátszóról van szó. Sőt, gyakran hasznos funkciókat is tudnak.
Nem csak alap alkalmazásokat ad, hanem van például videó felvevő, amivel rögzíthető a képernyő tartalma videó formájában, vagy a “lebegő labda” (beállításokban keress rá arra, hogy labda), ami mindig elérhető a kijelzőn és alkalmazások ikonja vagy más funkciók rendelhetők hozzá
De van hangrögzítő alkalmazás meg még egy halom más is, klónozhatók az alkalmazások, így egyszerre használható két Facebook app, két külön felhasználóval, vagy két Viber, stb. De komplett második asztal is létrehozható, ami olyan, mintha két külön telefon lenne, két személy külön használhatja a saját felületét.
A biztonságra, alkalmazások szabályozására külön, eléggé professzionális alkalmazás van, vírusirtóval, takarítóval, mindennel együtt. Lehetőséget ad az alkalmazások mobil adat és wifi használatának korlátozására (tűzfal), automatikus indulás letiltására, stb.
Akkumulátor, üzemidő
Az akkumulátor kapacitása jó, 4000mAh és micro USB csatlakozón keresztül tölthető.
Lemerülés tesztek
1 óra Youtube, 50% fényerő, HD felbontás, 56%-ról csökkent 49%-ra, ami csak 6%, vagyis jó sok videót meg lehet nézni egyetlen feltöltéssel
1 óra PUBG, 40% fényerő, low minőség, 31%-ról csökkent 19%-ra, tehát kb. 7-8 óra játék idő összejöhet, ami azért igen kellemes
8 óra készenlét használat nélkül: 4% töltöttség csökkenés – vagyis napi kb. 12%-ot csökken üresjárat esetén
Feltöltés teszt
1%-ról indult és kb. 2 órát igényel a feltöltése.
15 perc töltés | 15% |
30 perc töltés | 28% |
60 perc töltés | 54% |
90 perc töltés | 85% |
110 perc töltés | 94% |
Hálózat, adatkapcsolat
B20 van és két nano SIM kártya használható, plusz egy memóriakártya is.
GSM: B2/3/5/8
WCDMA: B1/5/8
FDD-LTE: B1/3/5/8/20
TDD-LTE: B34/38/39/40/41
TD-SCDMA: B34/39
CDMA: 1XEVDO BC0
Wifi: 802.11 b/g/n
GPS: GPS, Glonass, Beidou, Galileo
Bluetooth: 4.2
Összegzés
Sok múlik azon, hogy mennyiért sikerül megvenni, mert kisebb gyártóktól már 30 000 Ft körül vehetünk 4 + 64GB memóriával és nyolc magos processzorral szerelt telefonokat, dupla, sőt, már akár tripla hátlapi kamerával és ujjlenyomat-olvasóval is. Nyilván a Xiaomi mellett szól a nagyon jó szoftver és a folyamatos frissítés. Ha ez nem szempont, akkor 30 körül érdemes megnézni más gyártók készülékeit is, de ha sikerül 20-22-ért megvenni a Redmi 7A-t, akkor már észszerű választás lehet (és mondjuk esetleg 25-ig).
Bár megvannak a teljesítmény korlátai, de átlagos, napi használat esetén megfelelő teljesítményt nyújt és akár még játszani is lehet vele. A kijelzője jó, a kamera pedig használható minőséget produkál (ha van elég fény).
Az üzemideje elég jó, kihívás lemeríteni. 🙂
Az árat figyelembe véve igazi hátránya nincs, ha csak az nem, hogy ennyiért vannak jobb hardverrel szerelt készülékek is (de azoknál a frissítés és a szoftver elmarad a Xiami-tól).
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Banggood Geekbuying TomTop GearVita
Vásárlási útmutatók
GearBest | Geekbuying | Banggood | TomTop
Hozzászólások
Alpári Mátyás
Hol tudom letölteni a magyar nyelvű használati útmutatót ?
zsr
Elég jó kis készülék a Redmi 7a. Nem sikerült kideríteni, hogy be lehet-e állítani, hogy hogy bejövő hívás esetén ne hangposta fiókat jelezzen ki, hanem foglalt vonalat, ha éppen mással beszélek. Ez elég zavaró így. A magyar használati utasítás finoman szólva elég szegényes.