X6 retro, magyar nyelvű kézi játék konzol teszt – nagyon olcsón repít vissza a múltba

Úgy gondoltuk, hogy ideje kipróbálnunk egy kézi játék konzolt is és az X6 névre keresztelt konzol mellett döntöttük, méghozzá azért, mert alapvetően egészen olcsó, de azért mégsem a filléres, túlságosan alapszintű kategória. Megvennénk-e újra, így hogy leteszteltük? Határozottan igen. És hogy miért? Hát azért, mert nagyon olcsón. de mégis viszonylag jó minőséget és magyar nyelvet is kaptunk, ráadásul számos funkciót ad, azon felül hogy egy rakat játékkal érkezik, amelyek lehetnek NES, GBA, NEOGEO, SMD is, sőt, némileg PS 1 játékokkal is játszható. Az ára tipikusan 7900 Ft körül alakul, amit egyértelműen megér .

Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Ezt találod a dobozban

Alapvetően egy kis méretű dobozban érkezik, amely igencsak árulkodik arról hogy mit is tartalmaz.

 

 

 

A doboz hátulján némi információt azért közölnek a konzolról

 

A doboz belsejét kettő fakkra osztották, egyikben csak a konzol van, másikban a papírok, töltő, és fülhallgató.

 

 

Közelebbről

 

Doboz tartalma

Túl sok minden nem jár hozzá, egy töltőkábel, egy füles, és egy használati útmutató.

 

 

A kijelzővédő fóliát nem spórolták le, egy-két helyen légbuborékos, de nem vészes.

 

 

A hozzá járó fülhallgató minősíthetetlen. kb. 200Ft-os fülhallgató szint. Érthető igazából, hogy nem adtak hozzá minőségit, hiszen így is nagyon olcsó, ebbe az árba nem fér bele jobb (persze a kérdés jogos, hogy akkor mégis minek egy ilyen szemetet hozzácsapni).

 

Külső

Alapvetően egy PSP klónról van szó, ámbár külsőre hasonlít rá csak, PSP játékokat nem lehet vele játszani. Méretei: 174 x 74 x 16 mm, súlya: 155gramm. Elérhető még fekete színen kívül fehérben és kékben is.

 

 

Gyártói képek

 



Hátulról

 

A valóságban is teljesen olyan mint a gyártói képeken

 

A thumb-stick kicsit furán áll, de ettől még 100%-os volt

 

A többi gombjával sincs probléma

 

3.5mm jack

 

Egy kamera is helyett kapott a hátulján

 

A kamerán belülről valamiféle fehér festék kerülhetett, fotózásban nem zavart semmit.

 

Kijelző

A kijelzőjének mérete 4.3″ amely 480*272 méretű felbontással bír. Azt kell mondanunk, hogy a kijelzője alapvetően egész jó minőségű, élvezhetőek rajta a játékok, viszont a betekintési szöge nem az igazi (de azért csodát ne várjunk ezért az összegért).

 

 

Bekapcsolt kijelzővel

 

A kijelző fényereje állítható a beállításokban.

Játékok, menü, stb.

Menü, beállítások

A menüje a beállítások tekintetében eléggé átlátható, sőt, MAGYAR nyelv is van, amely hagy némi kívánni valót maga után, mert nem pontosak a fordítások mindenhol, de azért megérhető és használható, pláne azoknak akik semennyire sem beszélik az angolt, vagy bármi egyéb nyelvet, így akár kisebb gyerekek is megérthetik hogy mi van oda írva.

Alapvetően elég sok dolgát be lehet állítgatni a konzolnak, de ha ezzel nem akarsz foglalkozni, akkor nyugodtan lehet gyári beállításokon is hagyni.

 

 

Játékok

(Megjegyzés: a különféle rendszerek játékai könnyedén elérhetők az interneten, de a letöltésük és birtoklásuk úgymond szürke zónába tartozik, vagyis megtűrt, de jogilag nincs renben minden esetben.)

Aki PS1 játékokra várt az csalódni fog, azokkal nem rendelkezik, de rakható rá és némi megkötések mellett működteti is a PS1 játékokat is, viszont számos másikkal gond nélkül lehet játszani vele: NES (Nintendo Entertainment System, aka. sárgakazettás játékok), GBA (Gameboy Advance), SMD (SEGA Mega Drive), NEOGEO.

 

NES


Ezekkel a játékokkal könnyedén elboldogul, szinte mind hibátlanul fut. A játékokat .nes formátumban kell feljuttatnod a konzolra.

 

 

GBA/GBC

Szintúgy mint a NES esetében, teljesen oké a dolog. A játékokat .gba/.gbc formátumban kell feljuttatnod a konzolra.

 

 

SMD

Itt már vannak olyan játékok amelyeknél, egy-egy gombra nem reagál, ilyenkor beállítható a gombkiosztás. A játékokat .smd formátumban kell feljuttatnod a konzolra.

 

 

NEOGEO

Néhol már-már lelassul a konzol, de nem annyira vészesen, hogy játszhatatlan legyen, de azért észrevehető, és játék függő is. A játékokat .zip formátumban kell feljuttatnod a konzolra.

 

 

PS1

Gyárilag ugyan nincs rajta PS1 játék egy darab sem, de elfogadja azokat is és némileg azért játszható  is, viszont a 3D-s játékok esetén eléggé akadozik, de az egyszerűbb 2D játékok azért elmennek. A játékokat .bin és .cue formátumban kell feltenned. (Ezt már talán a zsengébb generáció is ismerheti 😀 )

 

 

Mindegyik játéknál lehetőség van a mentésre, így bármikor folytathatod onnan, ahol abbahagytad.

 

Játékok felrakása a konzolra

Igazából semmi extrát nem kell tenned, mint egy számítógépre, vagy laptopra rádugni, és a “Games” mappába létrehozni egy saját mappát, és abba beletenni a játékaidat.

 

Számítógépre/laptopra dugva a kábelével, a “games” mappába helyeztük el a teszt játékokat

Érdemes beszédes neveket adni a mappáknak, mert amúgy eléggé káosz az alap mappa rendszere is

 

Alapvetően minden játékkal működik, azonban akadhatnak olyanok, amiket valamiért nem indít el.

 

(Megjegyzés: a videókban vágások találhatóak, nem a játékban van hiba)

 

Tárhely bővítés

MicroSD memóriakártya segítségével bővíthető a tárhely, ha esetleg nem lenne elég az ami van a konzolnak. Alapvetően 6.2GB tárhellyel érkezik, amelyből szabad 5.61GB, szóval hacsak nem ezen akarsz filmet nézni, vagy egyéb ilyesmi, akkor szimplán számítógépre dugva, másolhatsz rá játékokat a belső tárhelyére és így nem kerül semmi extra költségbe a memória kártya.

 

Extra funkciók

Az emulátorokon, avagy a játékokon kívül még lehetőséged van ezekre is:

  • zene lejátszás
  • film lejátszás
  • e-book olvasás
  • számológép
  • kamera – fotózhatsz vele, aminek a minőségét inkább hagyjuk 😀
  • stopper
  • naptár
  • diktafon – hangrögzítés

 

Erre a fotó minőségre képes

Akkumulátor, üzemidő

A gyártó egy 1 500mAh beépített akkumulátorral látta el, amellyel elvileg maximálisan 4 órát lehet kitekerni a konzolból. Ez egy valós adat, sőt akár többet is kibírhat, persze attól is függ, hogy milyen fény és hangerő mellett használod.

Ide kapcsolódva megjegyeznénk, hogyha számítógépre van dugva avagy laptopra, akkor tölti a konzolt, viszont addig játszani nem lehet vele, de adapter, power bank esetén lehetséges, ki kell választani hogy játék és töltés, így bárhol magaddal viheted és töltheted útközben is, ami elég hasznos.

Összegzés

Alapvetően egy elég jó kézi konzolról van szó, főleg ezért az árért, de nyilván ne várjunk profi minőséget, mint egy több tízezres konzol esetében, viszont így is teljesen rendben van. A gombok kellően reagálnak, nem ragadnak be, szóval használható a cucc teljesen.

Ráadásul elég nagy tárhellyel érkezik, így a microSD kártya nem is feltétlen szükséges bele! Ja és igen, magyar nyelvű menü is elérhető.

Annyi negatívumot lehet esetleg megemlíteni, hogy némely játékok esetén a gombkiosztás nem tökéletes, így ott azzal foglalkozni kell, megpróbálni újra beállítani, de nem minden esetben lesz jó úgy sem, de ez lehet akár a játék gondja is. Valamint a kijelző betekintési szöge is lehetne jobb, de egy kézi konzolt mindig szemből nézünk, szóval ez lényegtelen.

Csak ajánlani tudjuk ezt a kézi konzolt és nem csak azért mert, erősen ránk tört a nosztalgia a használata során, hanem tényleg jó cucc, így tökéletes lehet ajándéknak is a személyes használat mellett.

Ha összesíteni kellene pontokban, azt mondanánk, hogy olyan 9/10-et simán elérne.

Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Avatar

Gabe Szerző

Hozzászólások

    Avatar

    Rossu Richárd

    (2022.01.03 - 22:48)

    Őszintén: ha az embernek van egy androidos okostelefonja, jobban jár ha vesz hozzá egy bluetooth kontrollert és feltelepít rá emulátorokat. A PS1 játékokat egy mai alsó-középkaregóriás teló (például ez: https://tesztarena.hu/igenyes-telefon-8gb-ram-mal-es-lazmerovel-rendkivul-olcson/) minden kompromisszum nélkül futtat, a régi Samsung Ace 4 nevű fapados vason például még PSP is ment, igaz, az már kompromisszumos. Jelenlegi Oneplus 7T készülékemen vígan fut a Gamecube, Wii PS2 is.
    Az X6 konzollal kapcsolatban kíváncsi lettem volna például arra, hogy pillanatmentéseket lehet-e készíteni vele. Sajnos egy ilyen gép tényleg csak a 8 és 16 bites játékokat futtatja jól, az én korosztályom számára meg a PS2 számít retro kategóriának, repül az idő na… 20 év sok idő

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.