Tronsmart Onyx Free vezetéknélküli fülhallgató teszt – hosszú üzemidő, jó hangzás, UV fertőtlenítés, EU raktár

A Tronsmart nem az a tipikus alibizős gyártó, hiszen szinte minden egyes új termékével próbál valami újat mutatni és ez alól a Tronsmart Onyx Free sem kivétel. Hogy miért? Hát azért, mert egy extra hosszú, a gyártó szerint akár 7 órás üzemidővel rendelkező fülhallgatóról van szó, amely beépített UV fertőtlenítéssel, sterilizálással is rendelkezik és speciális gombjai vannak. Az ára jelenleg csak 11 300 Ft, amely ráadásul európai raktáras ár, ahonnan pár nap alatt és vámmentesen érkezik.

 

Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Bemutató

A doboz még mindig lila / fehér

Egyes gyártóknál van egy bevett doboz dizájn és mindent olyanba pakolnak és a Tronsmart is ilyen a lila / fehér (és némi narancs) dobozokkal. Ez persze nem baj, ezáltal is épül a brand. ♥️

 

 

A csomag tartalma a szokásos:

  • két darab fülhallgató
  • 3 pár gumiharang, avagy dugó
  • töltőkábel
  • és a töltő / tároló doboz

 

Bogyók a fülben

Nagyjából tipikus vezetéknélküli fülhallgató formája van, viszont kicsit kisebb az oldalirányú kiterjedése, így jobban elfér a fülben. Illetve egészen jól rásimul a fül formájára, amely által nem lóg ki annyira.

 

Gyártói kép

 

Pontosan ilyen a valóságban is

 

És ilyen a fülben – mint látható tényleg jól eltűnik a fülkagylóban, rásimul

 

Kicsik és igen könnyűek, 3.87g

 

Ahogy az lenni szokott, egy töltődoboz is tartozik hozzá, amely egyben külső akkumulátor (power bank) is, így áram hiányában is tölti a fülhallgatókat.

 

Gyártói kép

 

A valóságban is ilyen és egész kicsi (66 x 31 x 30 mm), zsebben lazán elfér és a tömege is kicsi, 43g.

 

 

Bevetésre készen

 



 

Mérsékelten vízálló (IPX7)

 

A doboz és fülhallgatók minősége kifejezetten jó, igényesen megmunkáltak.

 

Stabilan a fülben marad

A megfelelő méretű dugóval jól beszorulnak és mozgás közben is egészen stabilan a fülben maradnak a fülhallgatók, még intenzív mozgás esetén is. Kicsi az esélye annak, hogy kiessenek, reálisan esetleg hosszútávú pl. futás esetén van esélye annak, hogy kilazuljanak.

 

Mennyire jó a hangja?

Ritka, hogy egy in ear fülhallgató esetén a gyártó ne a basszust részesítené előnyben, illetve az ilyen fülhallgatók kialakításuk által is erősítik a mély hangtartományt. Ezért is nagyon jó az Onyx Free, mert természetes és kiegyensúlyozott hangzása van, a basszus túlerőltetése nélkül.

További előny viszont, hogy ahol kifejezetten szükség van a mélyekre, ott azért odateszi magát.

 

 

Technológiai szempontól eléggé rendben van, hiszen Qualcomm audio chip került bele, amely aptX HD audio (24 bit) támogatással rendelkezik (valamint AAC és SBC). Ez a gyártó szerint stúdió szintű hangminőséget és igen részletes hangzást eredményez, még a legkisebb részleteket is meghalljuk a hangban.

 

 

És valóban, a hangja nagyon részletes, nem vesznek el a legapróbb hangok sem. Mivel érzékelhető, de nem túlerőltetett basszussal szolgál, így mindenféle zene élvezhető vele (vagy akár filmek).

 

 

Ami megemlítendő, hogy elsőre kissé fura lehet a hangzása annak, aki korábban “hagyományos hangzású”, tehát a basszust előnyben részesítő fülhallgatókat használt.

Nagyon kis késleltetés

A vezetéknélküli rendszerek sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre. Ez igaz a bluetooth-ra is, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez igaz a Tronsmart Onyx Free fülhallgatóra is, emiatt filmekhez jó választás, játékok esetén pedig annyira kicsi, hogy már nem zavaró. Tipikusan lövéseknél szokott feltűnni, hogy mennyire késik a hang, de itt ez nagyon kis mértékű (bluetooth 5 telefonnal tesztelve, aptX módban).

 

Szóló, vagy sztereo?

Ez a fülhallgató használható párban, vagy csak az egyik. A töltőből mindkettőt kivéve automatikusan bekapcsolnak és mindkettő használható, de csak az egyiket kivéve használható csak az. A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth). Visszatéve a dobozba megszünteti a kapcsolatot és kikapcsol.

Professzionális kapcsolók

Érdekes módon fizikai gombja van (ez újdonság, mivel a Tronsmart érintőgombokat alkalmaz egyébként), viszont abból egy jó megoldás, a Panasonic-tól származó tactile switch képezi a gombok alapját. Így elkerülhetők a véletlen érintések, viszont nem kell nagy erőt kifejtve agyig préselni a fülhallgatókat, ami igen jellemző a fizikai gombokra a fülhallgatók esetén. A gyártó szerint 71%-kal kisebb erőt kell kifejteni a megnyomásukhoz, mint egy átlagos gomb esetén.

Ezt nyilván azért így megállapítani nem lehet, de valóban nagyságrendekkel kisebb erőt kifejetve lehet megnyomni a gombokat, mint egy átlagos gomb esetén.

Természetesen mindkét fülhallgatón van 1-1 gomb, amelyek a szokásos funkciókkal rendelkeznek: számok közti váltás, hívás fogadása, stb. Használható Google Assistant (Android) és Siri-vel (iPhone).

 


Használat hívásokhoz

Mikrofonja is van, így híváshoz is használható, a Qualcomm audio chipje által aptX támogatást élvez és a gyártó szerint kristálytiszta hívásokra ad módot (cVc támogatással).

Az valóban igaz, hogy egész jó minőséget produkál, de azért az erős szél kissé behallatszik.

 

UV fertőtlenítés

Beépített UVC fertőtlenítés, sterilizálás funkcióval is megáldotta a gyártó, így mindig kórokozó mentesek lehetnek a fülhallgatók. Ehhez csak be kell tenni a dobozba a fülhallgatókat és automatikusan elindítja az UV sugárzást. Ezt sajnos igazolni nem lehet a biztonsági funkciónak köszönhetően, amely azonnal kikapcsolja az UV fényt, amint érzékeli a fedél kinyitását. Amikor villog a töltöttség jelző, akkor folyamatban van a dolog.

 

Akkumulátor, üzemidő

A gyártói ígéret szerint maximum 7 óra használat jön össze egy feltöltéssel, de ez csak bizonyos körülmények esetén igaz.

aptX módban kb. 4.5 óra jön össze, kb 50%-os hangerőn, viszont nem aptX (tehát alap, SBC) módban kb. 6 óra, ami azért egyáltalán nem rossz ám egy ilyen kicsi fülhallgatótól és főleg ebben az árkategóriában. Különösen, hogy az 50% hangerő azért eléggé hangos, kisebb hangerőn még több összejön.

A dobozból felhasználva minden elektromosságot nagyjából maximum 35 óra használat jön össze.

Illetve ahogy az ma már elvárt, Type-C csatlakozója van és 4db LED által közli a töltöttségi szintjét.

 

Összegzés

A Tronsmart Onyx Free jelenleg 11 300 Ft-ért vihető európai raktárról, pár napos, vámmentes szállítással. Ezért kapunk:

  • tisztességes minőségű töltő dobozt és fülhallgatókat
  • igen kis méretű tároló dobozt
  • kényelmes és stabil fülhallgatókat
  • kiváló üzemidőt
  • fizikai, de remek kapcsolókat, amelyeket sokkal lágyabban kell megnyomni
  • jó hang minőséget és a hangban nem vesznek el a legkisebb részletek sem. Nem erőlteti túl a basszust, ami viszonylag ritka, viszont ahol kell, ott azért nem cincogást kell hallgatni. 🙂
  • UV fertőtlenítést

Igazán negatív jellemzője nincs, nyilván annak nem lesz megfelelő, aki mindenáron érintőgombot, esetleg dübörgő basszust akar (de van a gyártónak ilyen is, itt találhatók tesztek).

 

Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.