A Tronsmart fülhallgatók tipikusan in ear (avagy agyba dugós) típusúak, vagyis nincs száruk, nem lógnak ki a fülből. Ezeknek is megvan az előnyük, hiszen nagyon stabilak tudnak lenni, jól csökkentik a külső zajt és nagyon jó hangzás érhető el. Viszont van aki számára kényelmetlenek és a fül is eléggé be tud izzadni. Nekik megfelelő lehet egy hagyományos kialakítású fülhallgató, mint a Tronsmart Onyx Ace, amely a hagyományos kialakítása ellenére is felveszi a versenyt hangzásban az in ear fülhallgatókkal. De Qualcomm audio chippel, aptX hang átvitellel, négy mikrofonnal és érintőgombbal is rendelkezik. Az ára szerény, jelenleg 12 000 Ft.
Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!
A fehér / lila doboz
A gyártó nem változtatott a csomagoláson, még mindig fóliázott fehér / lila dobozban érkeznek a Tronsmart termékek. Na nem mintha ez baj lenne, mert teljesen rendben van.
A csomag tartalma némileg eltér az in ear fülhallgatóktól, hiszen ebben nincsenek bogyók, avagy gumiharangok.
Van viszont egy kis extra, mert a használati útmutató és némi egyéb papír egy fekete borítékban van, amely szintén tudatja velünk, hogy Tronsmart termékről van szó.
Szára van, de nem hatol agyig
Fülből kilógó, vagyis szárral rendelkező fülhallgatókról van szó (mint az Apple AirPods), amelyeknek a hangot kibocsátó része hagyományos, egészen pontosan half in ear kialakítású. Fekete és fehér színben is elérhető – köszönet a gyártónak, mert bármilyen hihetetlen, de nem mindenki rajong a fehér színért. 🙂
Ilyen a fülben
Na de van fekete is 👌
Sajnos a fekete kicsit később jelent meg, így a teszt alanya a fehér lett – megfigyelhető a (nagyjából) hagyományos kialakítás
Ez nem izzaszt
A töltő érintkezők
Nem igazán nagy
A teljes magassága kb. 36mm és a tömege csak 3.5g, vagyis ultrakönnyű!
Tartozik hozzá egy tároló doboz, amely egyúttal tölti is a fülhallgatókat, ha azok a helyükön vannak. Még akkor is, ha a doboz nem kap áramot, hiszen egyben power bank is a fülhallgatók számára.
Gyártói kép
A fekete
A doboz egyébként nem túl nagy (kb. 49 x 54 x 22mm) és 43g a két fülhallgatóval együtt
Zsebben simán elfér
De tényleg
A minősége nem prémium (ahogy az ára sem az, nagyon nem), de jó és az külön említést érdemel, hogy megfelelő mennyiségű műanyagból készült, nem úgy, mint a filléres és gagyi AirPods klónok, amelykre ha ránézel, már attól összetörnek. Hosszabb ideig használva sem izzaszt és nem válik kényelmetlenné.
Kiesik, vagy nem esik?
Az nyilvánvaló, hogy az in ear fülhallgatók jellemzően nagyon stabilak tudnak lenni, még a futást is túlélik. A hagyományos, vagy a half in ear fülhallgatók futás esetén már kockázatosabbak, mert azért annyira durván nem szorulnak be a hallójáratba, viszont a normál mozgást, sétát, sőt, még a konditermi edzést is elviseli a Onyx Ace, ahol azért van sokféle mozdulat. De azért megemlítendő, hogy vásárlói visszajelzések alapján van, aki futáshoz is használja, ami annak köszönhető, hogy érezhetően megszorul a fülben, még ha nem is annyira, mint a dugós fülesek.
Szóló, duo?
Ez a fülhallgató használható párban, vagy csak az egyik. A töltőből mindkettőt kivéve automatikusan bekapcsolnak és mindkettő használható, de csak az egyiket kivéve használható csak az. A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth). Visszatéve a dobozba megszünteti a kapcsolatot és kikapcsol.
Az egyes műveleteket vidám hang effektekkel nyugtázza. 🙂
Szerencsére érintőgombja van, amit sokkal kényelmesebb használni, mint a hagyományos gombot. Egy csomó minden vezérelhető az érintőgombokkal és egész jól használható:
- jobb fülhallgató egy érintés: hang növelése
- bal fülhallgató egy érintés: hang csökkentése
- jobb fülhallgató legalább 2mp-ig: következő
- bal fülhallgató legalább 2mp-ig: előző
- lejátszás folytatása, vagy szüneteltetése: dupla érintés bármelyik fülhallgatón
- dupla érintés bármelyik fülhallgatón, hívás esetén: hívás fogadása
- hosszan bármelyik fülhallgatón, hívás esetén: hívás elutasítása
- tripla érintés bármelyik fülhallgatón: hang asszisztens
Technikai bla bla
Bluetooth: 5.0
Bluetooth profilok: HFP/HSP/AVRCP/A2DP
Audio codec: aptX, AAC, SBC
Maximális távolság: 15 méter
Meghajtó átmérő: 13mm
Mikrofon érzékenység: -42dB ± 1dB
Impedancia: 32Ω
Frekvencia tartomány: 20 – 20K Hz
A Qualcomm QCC3020 audio chip teljesít benne szolgálatot, amely aptX hang átvitelt is lehetővé tesz.
Nem kell kivenni hívások esetén sem
Négy mikrofonnal és környezeti zajcsökkentéssel (ENC) teszi lehetővé a gyártó szerint jó minőségű hívásokat. A háttérzaj csökkentése valóban nagyon jól működik, többféle zajjal kipróbálásra került, mint építkezés, autópálya. A legjobb munkát a viszonylag állandó zajjal végzi, gyakran teljesen megszüntetve, vagy jelentősen csökkentve azt.
Mennyire jó a hangja?
A fülhallgatók hangminősége igen széles skálán mozog, viszont az in ear fülhallgatók előnye a kialakítása (a gumi dugacsok által), amely eleve megad egy alap hangzást, különösen a mélyek tekintetében.
A Tronsmart Onyx Ace ilyen szempontból jelentős hátránnyal indul, de szerencsére a gyártó addig piszkálta a hangzását, amíg egy egészen jó hangminőséget ért el, nem brutális, de abszolút érzékelhető basszussal és részletes hangzással. Nagyon élvezhető, de ha azt mondjuk, hogy kifejezetten jó a hangja, akkor sem hazudnánk.
A vásárlói értékelések egyébként igen jók és gyakran említik a jó hangminőséget
Mivel került kipróbálásra?
Ugyanazzal került tesztelésre, mint mindig: filmmel, videóval (HBO GO, Netflix, Youtube) játékkal és többféle stílusú zenével (metal, rock, klasszikus, pop, rap, stb), a már ismert teszt készletet használva.
Nagyon kis késleltetés
A vezetéknélküli rendszerek sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre. Ez igaz a bluetooth-ra is, viszont mára már vannak igen jól sikerült megoldások és ezek közé tartozik az Onyx Ace is. A késleltetés annyira kicsi, hogy filmekhez nagyon jó választás, játékok esetén pedig annyira kicsi, hogy már nem zavaró. Ugye tipikusan lövéseknél szokott feltűnni, hogy mennyire késik a hang, de itt ez rendkívül kis mértékű (bluetooth 5 telefonnal tesztelve, aptX módban).
Akkumulátor, üzemidő
A gyártó szerint egy feltöltéssel nagyjából maximum 5 órán át használható kb. 50% hangerő mellett, a használat módjától függően. A teszt során kb. fél hangerőn, bluetooth 5 és aptX mellett kb. 4 óra 45 perc jött össze.
A dobozból felhasználva minden elektromosságot kb. 24 óra használat jön össze. A doboz jelzi a saját töltöttségi szintjét és azt is jelzi, ha tölti a fülhallgatókat. Ilyenkor az alsó és felső LED-ek világítanak.
Összegzés
A Tronsmart Onyx Ace egy igazán jól sikerült fülhallgató, hiszen:
- kényelmes, nem izzasztó a kialakítása
- hátránnyal indul, de szerencsére a gyártó addig piszkálta a hangzását, amíg egy egészen jó hangminőséget ért el, nem brutális, de abszolút érzékelhető basszussal és részletes hangzással
- hívások esetén jól működik a környezeti zaj csökkentés
- a késleltetése nagyon kicsi, így használható filmekhez és játékhoz is
- Qualcomm audio chip, bluetooth 5, aptX támogatás
Igazi probléma nincs vele, nyilván a fülből kilógó dizájn adott, amit nem mindenki kedvel, de a valóságban nem annyira zavaró, mint esetleg elsőre tűnhet. Szerencsére fekete változata is van, így nem feltétlenül kell a fehéret megszeretni. 🙂
Összességében mindenképpen megéri a kért 12 000 Ft-ot és európai raktárból is rendelhető, ingyen szállítással is.
Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!