Tronsmart Element Mega Pro teszt – 60W-os bluetooth hangszóró, számos extrával

A Tronsmart Element Mega (teszt itt) a gyártó talán legjobb ár / érték arányú hangszórója, hiszen érintőgombjai vannak, a hangerő szabályzó külön zseniális, a maga 40W-jával a hordozható, bluetooth hangszórók között kifejezetten hangos is, erős basszussal és egészen jó hangzással.

Most megérkezett a folytatás a Tronsmart Element Mega Pro személyében, amely megőrzi az előd jellemzőit, de már 60W-os, plusz van beépített equalizer és 10 órán használható egy feltöltéssel. Ja igen, párban is használható, ami már 120W hordozható hangrobbanás! 😎

Magyar raktárról is rendelhető, ahonnan gyorsan és vámmentesen érkezik.

 

(Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!)

Bemutató

Gyártói kicsomagoló és bemutató videó – nézd meg!

 

Kicsomagolás

A Tronsmart-tól megszokott csomagolásban érkezett, viszont a szokásosnál nagyobb és nehezebb is.

 

 

A fóliától és a dísz papírtól megszabadítva

 

A csomag tartalma

  • hangszóró
  • töltő kábel
  • 3.5mm AUX kábel
  • szütyő a koszolódásmentes hurcolásért
  • felhasználói útmutató
  • garanciakártya

Mint látható töltő nincs, viszont mivel Type-C csatlakozón keresztül tölthető, így felesleges is, mivel bármilyen töltővel tölthető.

 

Külső

Külsőre ugyanaz, mint az elődje, vagyis kellemes és semleges külsővel rendelkező hangszóróról van szó, csak éppen jól meghízott, közel 1800 grammos tömegre és 250 x 80 x 100 mm-es méretre nőtt.

 

Gyártói képek

 

 

A valóságban is ilyen

 

 

 

 



Kevésbé sérülékeny, így egy kerti parti során is jó szolgálatot tesz és az IPX5 vízállóság által kisebb mennyiségű víz sem árt neki.

 

 

 

Az eleje, hátulja, két oldala egyetlen fémrács

 

Nem annyira kicsi

 

A gombjai érintőgombok és világítanak, így sötétben sem kell utánuk tapogatni, fényes felület pedig nincs rajta, így az ujjlenyomatokat sem gyűjti.

A hangerő szabályzó zseniális ötlet a gyártótól, hiszen az ujjunkat csúsztatva lehet a hangerőt szabályozni, amely sokkal gyorsabb, jobb és természetesebb megoldás, mint a gomb nyomogatás.

A gombok: mód váltása (bluetooth, vezetékes, memóriakártya, USB), lejátszás szüneteltetése, folytatása, hang bevitel, NFC terület,TWS, hangerő csúszka, léptetés.

 

 

Hátul van a töltésre szolgáló Type-C és egy USB bemenet, egy 3,5 mm-es AUX csatlakozó is, illetve microSD memóriakártya bemenet is, természetesen víz ellen védve. Itt található a ki / be kapcsoló gomb is.

 

 

Kinyitva

 

Az alján csúszásgátló és rezgés elnyelő gumi talpakat kapott, amelyek az aljából kerültek kialakításra.

 

 

Szemből nézve is egész kellemes

Hangminőség, hangzás

A hangminőséghez, hangzáshoz elsőként jó tudni hogyan épül fel a “kicsike”.

Egy komolyabb zajkeltőről van szó, ami azt jelenti hogy kapott 2 hangszórót, 1 mélynyomót, 1 passzív membránt és két erősítőt is. Ez így összesen 60W hangerőt eredményez, ami az ilyen hangszórók körében egy nagyon jó érték.


 

 

Nem meglepő módon – mint ahogy az tipikus a Tronsmart hangszórók esetén – a basszus több, mint rendben van, konkrétan kellő hangerővel kiüti a közfalat. 🙂

Így elektronikus zenéhez kívánni sem lehet jobbat.

 

 

Ez az alap hangzása, ami úgy általában sem rossz, viszont a beépített equalizer által három hangszín közül választhatunk:

  1. erős basszus (alapértelmezett)
  2. ének (vocal)
  3. 3D

Ezek között érezhető különbség van és az ének módot például filmek, beszéd alapú anyagok esetén is érdemes megpróbálni. Az erős basszus módban kissé a mély irányába tol el  minden hangot, veszítve kicsit a természetességből.

Vagyis ha nincs szükség beteg döngetésre, akkor az ének módot érdemes megpróbálni, különösen finomabb hangok és filmek esetén.

 

 

A 3D egy érdekes mód, de nem kamu az sem, érdekes hangzást ad a cuccosnak.

Vagyis összegezve elég jól hely tud állni a különféle műfajok és a filmek esetén is, viszont azért szabadjára kell engedni, ha halk, akkor nem annyira villogtatja a tudását, kissé tompa a hangzása. De aki halkan hallgatná, annak amúgy is felesleges egy 60W-os hangszóró.

 

 

És másoknak is tetszik, az értékelése 4.9 / 5, ami azért sokat elárul róla

Hangminta

Hangminta nincs, mert nem adja vissza az igazi hangját ennek a hangszórónak. A hangmintával amúgy is több probléma is van: az egyik, hogy stúdió szintű felvételre lenne szükség eleve. De ha ez még adott is, akkor sem mindegy közel sem, hogy milyen minőségű eszközzel, fülhallgatóval, hangszóróval kerül lejátszásra. Ráadásul még ha jó minőségű is, akkor is lehet egyedi hangzása, ami megváltoztatja a hangmintát. Így semmi értelme, rendkívül megtévesztő lenne.

Technikai adatok

Frekvenciatartomány: 20Hz – 20000Hz
Hangerő: 60W
Bluetooth: 5
Bluetooth profilok: A2DP V1.3, ACRCP V1.4, HFP V1.6
Audio kodek: SBC

MInt látható nincs AAC és aptX sem, amit esetleg egyesek hiányolhatnak.

Mivel használható?

Szinte mindennel használható, mivel van bluetooth 5, vezetékkel 3.5mm jack (AUX), USB és microSD memóriakártya bemenet is. Így használható telefonnal, tablettel, számítógéppel, laptoppal, médialejátszóval, stb. és a módok között bármikor válthatunk, akkor is, ha például vezetékre van kötve.

Ami hátránya lehet, hogy ha vezetékre van kötve. akkor a ki, be kapcsolás után mindenképpen a bluetooth-t aktiválja. Persze egy érintés és máris a vezetékes módot lép életbe.

Bluetooth esetén a szokott módon lehet egy eszközzel (telefonnal, tablettel, stb.) társítani bluetooth-on keresztül. Bekapcsolás után automatikusan újra kapcsolódik az eszközhöz (ha azon be van kapcsolva a bluetooth). A hatótávolsága maximum 20 méter.

Nagyon kis késleltetés

A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez igaz erre a hangszóróra is, emiatt filmekhez jó választás és játékok esetén is kicsi annyira, hogy már nem zavaró. Tipikusan lövéseknél szokott feltűnni, hogy mennyire késik a hang, de itt ez nagyon kis mértékű (bluetooth 5 telefonnal tesztelve).

Használat önállóan

Memóriakártyával és pendrive-val is használható, mint önálló lejátszó.

TWS funkció

Ha van két példány belőle, akkor azokat össze lehet kötni vezeték nélkül, bluetooth-on keresztül, így sztereó hangszórópárt alkotva, amely már 120W.

 

NFC

Lehetőséget ad az NFC alapú párosításra, amelyhez az eszközön be kell kapcsolni a bluetooth-t és az NFC-t is, majd közelíteni a hangszórón jelölt területhez és a párosítás automatikusan végbemegy.

 

Hangvezérlés

Hang asszisztens támogatással rendelkezik (mikrofon gombbal aktiválható) és nem csak hang alapú keresésre van lehetőség, hanem teljes körű hangvezérlésre is, tehát például beállítható ébresztés, megkérdezhető az időjárás (“weather today”), az aktuális idő (“time”), készíthető fénykép (“take a photo”), kérhető zene (“play a song”) stb. Ha válasz szükséges, akkor választ is (angolul).

 

Viszonylag jól működik és híváshoz is használható, de nem mehetünk túl messzire, a mikrofonja nem világklasszis. 🙂

Üzemidő

A gyártó kb. 10 óra használatot ígér egyetlen töltéssel, 50% hangerőn, ami igen jó, hiszen 60W-os hangszóróról van szó. Ez nagyjából igaz is, a 11 óra fele közeledve adta fel a harcot az akkumulátor, de 50%-nál valamivel kisebb hangerő mellett. 10 400 mAh kapacitású akkumulátor működteti és Type-C bemeneten tölthető, maximum 3A-rel. A töltési idő függ a töltési tempótól, de egy jobb töltővel bő 4 óra alatt feltölthető és töltés közben is használható.

Extraként mint power bank használható, tölthető vele telefon, stb.

Összegzés

Összegzésnek nézzük csak mit írtunk a korábbi változatáról:

“A Tronsmart Element Mega SoundPulse jelenleg kimagaslóan jó ajánlat a nagyobb hangerővel rendelkező hangszórók között, hiszen van

  • komolyabb hangerő (40W)
  • egészen jó hangzás
  • hosszú üzemidő
  • erőteljes kialakítás
  • kellemes megjelenés
  • érintőgombok (különösen a hangerő mókás 🙂 )
  • NFC párosítás
  • nagyon alacsony ár”

Ez annyiban változott, hogy a hangerő már nem csak komolyabb, hanem kimagasló és az egészen jó hangzás kiegészült azzal, hogy immáron 3 hangszín választható és tényleges hasznuk is van (főleg a vocal, vagyis ének módnak).

Ezen felül képes lejátszani microSD memóriakártyáról és pendrive-ról és mint power bank is használható.

Sajnos a nagyobb hangerővel és az extrákkal egyidőben a nagyon alacsony ár távozott, de a kért összeget megéri (ha meg van éppen, akkor kuponnal meg főleg).

 

(Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!)

admin

admin Szerző

Hozzászólások

    Avatar

    Tóth Imre

    (2020.11.07 - 13:23)

    Szeretem a Tesztaréna tesztjeit … Szinte mindig használom vásárlás előtt. Így került hozzám egy Tronsmart Element Mega hangszóró. Nem csalódtam, nagyon jó!
    Kérdésem: vajon egy Tronsmart Element Mega és egy Tronsmart Element Mega Pro összekapcsolódik-e egymással TWS módban?

      admin

      admin

      (2020.11.07 - 14:02)

      Szia, sajnos nem valószínű, hogy működik a TWS két, még ha hasonló is, de azért eltérő hangszóró között. Sajnos az eredeti Mega nincs kéznél, már mást boldogít, de hétfőn megkérdezzük a gyártót.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.