A Tronsmart-nál nem annyira régen lehetett egy megbeszélés, amely során felírták egy táblára a létező összes legjobb, legkedveltebb funkciót, jellemzőt, amelyek egy vezetéknélküli fülhallgató esetén felmerülhetnek és minden további megfontolás nélkül a táblán hagyván az összeset elnevezték Apollo Bold-nak. Ezzel megszületett minden idők egyik legdurvább vezetéknélküli fülhallgatója, amely már azzal is jelentős figyelmet kelt, hogy 8 órán át használható egyetlen feltöltéssel, de van itt még legújabb Qualcomm audio chip, aptX, aktív zajcsökkentés (ANC), equalizer, gomb funkció át / beállítás, alkalmazás használat, stb. Az ára jelenleg 30 000 Ft és európai raktárról is rendelhető, ahonnan 1-2 munkanap alatt megérkezik és persze vámmentesen.
Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!
Bemutató
Egyes gyártóknál van egy bevett doboz dizájn és mindent olyanba pakolnak és a Tronsmart is ilyen a lila / fehér dobozokkal. Viszont ez esetben a gyártó azért komolyabban ráfeküdt a doboz kérdésre, hiszen mégis csak egy harmincezres termékről van szó.
Ez kívülről annyira nem látszik
Viszont ha a dobozt kinyitjuk, akkor már elkezdődik a termék nyújtotta élmény a csomagolással is.
Mint látható, egy kihajtható képeskönyvet 😀 kapunk, amely némi bemutatót ad a megvásárolt fülhallgatókról. Ez a kihajtható rész egyébként visszazárható, mágnes tartja a helyén.
A fülhallgatók a másik oldalon vannak és átlátszó műanyag védi őket, amelyet eltávolítva hozzáférünk a bársonyos réteget kapott műanyagba (beteg 😀 ) ágyazott fülhallgatókhoz és a töltő dobozhoz.
Ez amolyan több polcos rendszer, alatta további dolgok lapulnak
A csomag tartalma a szokásos:
- két darab fülhallgató
- 3 pár gumiharang, avagy dugó
- töltőkábel
- és a töltő / tároló doboz
Ez teljesen más, mint amit megszoktál
Egy igencsak egyedi formájú fülhallgatóról van szó, amelyből a fülbe téve leginkább egy kör alak látszik oldalról nézve.
Fekete színű, de kapott némi bronz jellegű színt is
Itt jobban látszik a formája és a mérete is
Pontosan ilyen a valóságban is
A gyártó szerint a nagyobb tömege ellenére sem esik ki a fülből a kialakítása miatt
Ahogy az lenni szokott, egy töltődoboz is tartozik hozzá, amely egyben külső akkumulátor (power bank) is, így áram hiányában is tölti a fülhallgatókat. Ez esetben a doboz nem az eléggé tipikus téglalap, kapszula alakú, hanem kör.
Gyártói kép
A fülhallgatókkal együtt egészen jól néz ki, egyértelműen nem egy filléres terméknek tűnik
Mágnesesség által a helyükön tartja a fülhallgatókat és megfigyelhető a töltés két érintkezője
A doboz üresen 44g, egy fülhallgató kb. 6.5g, vagyis a teljes tömeg kb. 57g. A doboz átmérője 60mm, a vastagsága 29mm, vagyis zsebben simán elfér.
Mérsékelten vízálló (IP45) és a minősége kifogástalan.
Stabilan a fülben marad a nagyobb méret és tömeg ellenére is
A megfelelő méretű dugóval jól beszorulnak és mozgás közben is egészen stabilan a fülben maradnak a fülhallgatók, még intenzívebb mozgás esetén is. Ezt jól szemlélteti az is, hogy a kivételük során kifejezetten érezhető az erős tapadás.
Kicsi az esélye annak, hogy kiessenek, reálisan esetleg hosszútávon, pl. futás esetén van esélye annak, hogy kilazuljanak.
Mennyire jó a hangja?
A hangja… hát az valami félelmetesen durván jó. 😀 De tényleg, az Amazfit PowerBuds is kimagaslóan jó volt, de talán még azt is túlteszi. Illetve abban az esetben mindenképpen jobb, ha valaki a durva basszust szereti, mert az Apollo Bold esetén abban valóban nincs hiány, konkrétan az agyad kiüti a helyéről. 😀
Akkor meg főleg, ha eleve basszus orientált hanganyagról van szó
Viszont! A mérnököket dicséri a tény, hogy bár a basszus nagyon erős, a magas és középtartományt nem teszi tönkre, tehát az alap hangzást nem igazán határozza meg. Így egy eléggé univerzális fülhallgatóról van szó, amely minden (zenei) téren képes helytállni, nagyon szép és nem elhanyagolható, hogy részletes hanggal.
Kb. 40-50% hangerő már elég, ez még az szint, amelyen (talán) a hallásunkat sem kell félteni.
Tech háttér
Állítólag a világon elsőként a Qualcomm QCC5124 flagship audio chip teljesít benne szolgálatot, amely aptX hang átvitelt is lehetővé tesz (AAC és SBC mellett). Emellett alacsonyabb energia fogyasztás, alacsonyabb késleltetés és jobb hangminőség jellemzi.
Plusz a grafén meghajtó itt is jelen van, ezért a gyártó korábbi fülhallgatóihoz hasonlóan nagyon részletes hangot kapunk, sok basszussal, amely nem nyomja el a többi hangtartományt. Vagyis ahol kell, ott mély, ahol nem, ott pedig nem az.
Egyéb technikai részletek
Bluetooth version | 5.0 |
Chip | Qualcomm QCC5124 |
Audio codec | aptX, AAC, SBC |
Bluetooth profilok | HFP/HSP/AVRCP/A2DP |
Maximális távolság | 15 méter |
Driver méret | 10mm |
Impedancia | 32Ω±15% |
Frekvencia tartomány | 20-20K Hz |
Játékokhoz tökéletes választás, mert nincs késleltetés
A vezetéknélküli rendszerek sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre. Ez igaz a bluetooth-ra is, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez fokozottan igaz a Tronsmart Apollo Bold fülhallgatóra, emiatt filmekhez is tökéletes választás és játékok esetén annyira kicsi a késleltetés, hogy gyakorlatilag nincs is. Tipikusan lövéseknél szokott feltűnni, hogy mennyire késik a hang, de itt ez észrevehetetlen mértékű (bluetooth 5 telefonnal tesztelve, aptX módban).
Szóló, vagy sztereó?
Ez a fülhallgató használható párban, vagy csak az egyik. A töltőből mindkettőt kivéve automatikusan bekapcsolnak és mindkettő használható, de csak az egyiket kivéve használható csak az. A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth). Visszatéve a dobozba megszünteti a kapcsolatot és kikapcsol.
Remek érintőgombok
Érintőgombokat kapott és azokból is a jobbfélét, érzékenyek és bár egyes műveletekhez háromszor kell megérinteni, az is gond nélkül megoldható. Vagyis jól sikerült beállítani azt a szintet, amikor még nem kell túl gyorsan megérinteni, amely által szinte lehetetlen kivitelezni. Teljesen jól működik mind a dupla, mind a tripla érintés.
Maguk a funkciók is jól kerültek beállításra, például:
- egy érintés a bal oldali fülhallgatón: hangerő csökkentése
- egy érintés a jobb oldali fülhallgatón: hangerő növelés
- dupla érintés bármelyiken: lejátszás szüneteltetése, folytatása
- hosszan megérintve a bal oldali fülhallgatót: előző
- hosszan megérintve a jobb oldali fülhallgatót: következő
- tripla koppintás: ANC on, off, ambient on, off
Használat hívásokhoz
Mikrofonja is van, így híváshoz is használható, amely az alkalmazott technológiáknak köszönhetően jó minőségű.
Automatikusan érzékeli, ha nincs a fülben
Hasznos funkciója, hogy automatikusan érzékeli, ha kivesszük a fülünkből és ilyenkor megállítja a lejátszást. De ez oda-vissza működik, azt is érzékeli, ha visszatesszük és olyankor meg elindítja a lejátszást.
Aktív zajcsökkentés (ANC) és a környezet hangjainak átengedése, felerősítése
Képes aktív zajcsökkentésre, ilyenkor a fülbe jutó környezeti zajokat erősen elnyomja ugyanolyan amplitúdójú, de fordított fázisú (antifázis) hanghullámot kibocsátva az eredeti hanghoz. Vagyis ellentétben a passzív zajcsökkentéssel (pl. füldugó) elemzi a zajt és kioltja azt. Erre 35dB mértékig képes.
Ugyanakkor arra is képes, hogy a környezet hangjait, zajait felerősítse, aminek kint (is) lehet jelentősége, mert így könnyen meghalljuk a környezetünk fontos zajait, hangjait.
Mindkettő ténylegesen működik, nem kamu funkciók.
Az alkalmazás
A Tronsmart alkalmazás tartozik hozzá, amellyel jobban beállítható és frissíthető a szoftvere.
Equalizer
Alkalmazáson keresztül módosítható a hangzása, előre megadott stílusokra
Módosítható gomb funkciók
Szintén az alkalmazásban módosítható az érintőgombok funkciója, tehát hogy mi történjen egy érintésre, kettőre, stb.
Frissítés
A fülhallgató szoftvere frissíthető és érdemes is frissíteni, amit a 3 pötty alatt tehetünk meg.
Akkumulátor, üzemidő
A gyártói ígéret szerint maximum 10 óra használat jön össze egy feltöltéssel, de “normális”, (kb. 40-50%-os hangerővel és zenével ez inkább 8 óra körül alakul. Ezt viszont aptX módban is tudja, ami brutális, mert ilyenkor az üzemidő jelentősen csökkenni szokott.
Vagyis összegezve 1 munkanapon át folyamatosan élvezhetjük a a fülhallgatók által nyújtott kiváló hangminőséget.
A töltő dobozból felhasználva minden elektromosságot nagyjából maximum 25-30 óra használat jön össze.
Ahogy az ma már elvárt, a doboznak Type-C csatlakozója van, az viszont nehezen érthető, hogy miért nem került rá legalább egy pár darab LED, amelyek pontosabban közlik a töltöttségi szintet. Valószínűleg majd az alkalmazás mutatja a doboz töltöttségi szintjét is, de azért a dobozon is lehetne valami…
Összegzés
A Tronsmart Apollo Bold a két legfontosabb területen több, mint kiválóan teljesít:
- a hangzás, amely tényleg eszement jó, nagyon részletes, rengeteg basszussal, amely viszont nem megy a több hangtartomány kárára, így kb. bármilyen típusú zenéhez megfelelő
- és az üzemidő, amely brutális, maximum 8 óra kb. 40-50%-os hangerőn
És azért nem elhanyagolható az aktív zajcsökkentés, vagy annak az ellenkezője az ambient mód, amely felerősíti a környezet hangjait. De az érintőgombok is kiválóan sikerültek és amint megérkezik az alkalmazás, még át is állíthatók.
Ja meg ugye képes érzékelni, ha kivesszük a fülünkből és ilyenkor megállítja a lejátszást. De ez oda-vissza működik, azt is érzékeli, ha visszatesszük és olyankor meg elindítja a lejátszást.
Már ezek miatt is megéri a magasabb árat.
Az egyetlen kisebb negatívum a doboz töltöttségi szint jelzőjének hiánya, azért az kerülhetett volna rá igazán, de valószínűleg majd az alkalmazás mutatja a doboz töltöttségi szintjét is.
Illetve jelen pillanatban a hozzá tartozó alkalmazás nincs kész, a gyártó nagyon sietett a Bold piacra dobásával, ami nem biztos, hogy szerencsés döntés volt. Így jelenleg az equalizer nem érhető el és a gombok funkcióit sem lehet átállítani.
Szóval amint megjelenik az alkalmazás, a teszt folytatódik. 🙂
Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!