Lecserélt, szekrényben pihenő okostelefon szinte minden háztartásban akad, viszont kár lenni veszni hagyni, hiszen számos módon hasznosíthatók.
Az okostelefonok egy halom hardver elemet rejtenek magukban, amelyeket hasznosíthatunk:
- wifi
- érintőkijelző
- GPS
- kamera
- akkumulátor
- stb.
Most ezek hasznosítására nézünk meg pár lehetőséget.
Router
Használhatod mint önálló wifi router, amely áramszünet esetén is működik, részletek itt.
Kamera
A dolog adja magát, wifi biztonsági kameraként is hasznosíthatod és webkameraként is. Nagy előnye, hogy áramszünet esetén is működik és persze akár még egy plusz külső akkumulátort is közbeköthetsz, ha hosszabb ideig nincs otthon senki.
Van több alkalmazás is erre a célra, pl.: WardenCam, AtHome Camera.
Mozgásérzékelő, riasztó
Nem csak mint biztonsági kamera, hanem mint mozgásérzékelő, riasztó is hasznosítható. Ezt amúgy gyakran tudják a kamera alkalmazások is tudják, az egyik népszerű az Alfred Home Security Camera.
Digitális kép keret
A megfelelő alkalmazással egy digitális képkeretet is készíthetsz belőle, változó képekkel. Kis munkával a falra is felteheted, vagy beleteheted valami dobozba is. Főleg persze tabletek esetén jó ötlet a nagyobb kijelző miatt.
Alvás figyelő
A Sleep as droid alkalmazással mint dedikált alvásfigyelő is hasznosíthatod.
Használhatod mint távirányító
Egy csomó alkalmazás létezik már, amellyel mint távirányító hasznosíthatod számítógéphez, médialejátszóhoz, vagy tévéhez.
Például a Universal Free TV Remote Control For Any LCD alkalmazás is használható erre a célra (infrával és anélkül is).
Ezt talán különösen nem kell magyarázni, készíthetsz belőle dedikált navigációs eszközt.
Alkalmazások kipróbálására
Kipróbálnál valamit, de nem szívesen szennyeznéd az aktuális telefonod? Esetleg kétes forrásból származik az alkalmazás? Akkor használd erre a korábbi telefonod.
Egyik sem? Akkor még el is ajándékozhatod
Ha már tartaléknak sem kell, akkor esetleg eladhatod vagy elajándékozhatod, biztosan van a környezetedben, aki örülne neki. Ez esetben azon felül, hogy gyári állapotba állítod, kapcsold be a titkosítást is, ha addig nem volt bekapcsolva, hiszen az is extra védelmet ad (ha végzett a titkosítással, akkor gyári állapotba állítsd vissza). Paranoiások pedig még külön az érzékeny tartalmakat valamilyen adatmegsemmisítő alkalmazással is kezelésbe vehetik. Plusz ne felejtsd el a Google accountodból is eltávolítani.