Érkezett az Teclast -tól egy igazán olcsó, nagy kijelzős tablet, 10.1″ kijelző mérettel GPS-szel és SIM kártya használati lehetőséggel (4G). Ennek ellenére tényleg olcsó, jellemzően 30 000 Ft körül megvehető – de vajon jó is? Arra választ ad ez a teszt.
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Vásárlási útmutatók
Kicsomagolás
Rendesen becsomagolva érkezett, egy egyszerű, de szép dobozban.
A csomag tartalma:
- a tablet
- töltő kábel
- töltő
- kijelzővédő fólia, már a kijelzőre téve (azt még külön védi egy fólia)
Külső megjelenés
Az alacsony ára ellenére is meglehetősen igényes megjelenésű tabletről van szó, fekete színűre festve. A hátlapi kamera hangsúlyosabban jelenik meg, a káva viszonylag vékony és fém házban van.
Gyártói kép
Hátulról nézve
Tényleg úgy néz ki, mint a gyártói képeken, de azért a káva méreténél megfigyelhető egy kis csalás a gyártó részéről 🙂
Hátulról nézve viszont nem nagyon látni semmilyen különbséget
Összességében jól néz ki
Bal oldalán a két hangszóró – vagy az alján, attól függ éppen hogyan nézzük
Bal oldalán / tetején a SIM, memóriakártya, micro USB bemenet
Tetején / jobb oldalán a 3.5mm jack és gombok, amelyek egyébként jók, nem túl szorosak, nem túl lazák
Az alja lényegében üres, csak egy apró lyuk van a mikrofonnak.
A minősége nagyon jó, sokkal jobb, mint amire az ár alapján számítani lehet. Ehhez sokat hozzátesz a fém ház és a sallangoktól mentes kialakítás.
A mérete 243 x 150 mm és 9mm vastag és a súlya 527g.
Hardver
A rendszer alapját a Spreadtrum SC9863A nyolc magos processzor jelenti (1.6GHz), 4G támogatással.
Ezen felül van
- 2GB memória (RAM)
- 32GB tárhely (ROM) – bővíthető max. 128GB méretű microSD memóriakártyával (kipróbálva 128GB-ossal, megette 🙂 )
- GPU: PowerVR GE8322
A hardver leggyengébb pontja nyilván a memória, de azért a 2GB elég ahhoz, hogy mondjuk fusson egy böngésző, Facebook, Messenger, levelező, stb. és ne kelljen fényéveket várni, ha váltani akarunk köztük.
A gyakorlatban a sebessége megfelelő, olyan jellegű akadozások nincsenek, amelyek idegesítőek lennének, de például azért a durvább tartalmak mozgatásánál látszik, hogy nem tökéletesen folyamatos a megjelenítése.
De összességében kielégítő sebességre képes, de csodát nyilván nem egy 30 000 Ft-os tabletnél kell keresni. Ez egy tipikus tartalomfogyasztásra, online közösségi élet folytatására és szolid játékra szánt eszköz, amelynek meg tud felelni.
Alapesetben kb. 1-1.1GB RAM marad szabadon.
AnTuTu pontszám
AnTuTu pontszáma 96 961
Geekbench pontszám
Egy magos pontszám: 152
Több magos pontszám: 768
3.5mm jack
3.5mm jack van.
A belső tárhely sebessége
A belső tárhely 30MByte / mp szekvenciális írási és 114 MByte / mp olvasási sebességre képes.
Játékok
Az ára alapján sejthető, hogy nem játékra szánja a gyártó, de azért találni olyan, nem csak 2, hanem 3D-s játékokat is, amelyek élvezhetően elfutnak rajta (értelemszerűen nem maximumon).
Kijelző
A kijelző mérete 10.1″, a felbontása 1280 x 800 pixel és természetesen IPS kijelzőről van szó. Nyilván Full HD jobb lenne, de igazi probléma ezzel sincs, nem csúnyák a kerek formák, nem durván recések, amely a nagyon alacsony felbontás esetén jelentkezik. A fényerő egész jó és nem szemből nézve sem torzul, az érintésekre jól reagál.
Hangminőség
Elég hangos, a hangminősége OK és sztereó hangszórója van, mindkettő működik, nem csak dísz.
3.5mm jack van.
Kamerák
5MP-es kamera hátul és 2MP-es elől. A hátlapi annyiból izgalmasabb, hogy felmerülhet a vele való fényképezés gondolata, de a minősége nem túl acélos. Ilyenkor szokás azt mondani, hogy ha éppen nincsen más….
SIM, hívás funkció
Mivel SIM kártya tehető bele, így értelemszerűen normál telefon hívásra is használható. Működik, ahogy kell, Telekom esetén 4G is volt. Beépített mikrofon természetesen van és a hívások minősége megfelelő.
Szoftver
Android 9 (magyar nyelvvel), felesleges dolgok nélkül (a videóban már több minden telepítésre került). Egér, billentyűzet természetesen használható.
Akkumulátor, üzemidő
Az akkumulátor kapacitása nagy, 6000mAh, amely rendkívül jó üzemidőt ad a tabletnek. Külön érdemes kiemelni, hogy használat nélkül, ha csak be van kapcsolva, de minimális a terhelés, akkor óránként mindössze 5%-ot fogyaszt (40% fényerő mellett, ami bent elég). Ez azért fontos, mert ha valamit folyamatosan szemmel kell tartani, ami néha valamilyen interakciót is igényel, akkor ez gond nélkül megtehető reggeltől estig is, egész nap.
A másik, hogy alvó állapotban a fogyasztása szinte nulla, így nem kell kikapcsolni, nyugodtan lehet bekapcsolva, mint a telefonok és bármikor egy gombnyomás után használható.
Lemerülés tesztek
1 óra HD Youtube, 40% fényerő, 89%-ról indult, 81% lett
1 óra HD Youtube, 40% fényerő, 77%-ról indult 69% lett
Vagyis még az online videók is csak kb. 8%-ot fogyasztanak óránként, tehát igaz a gyártó állítása, amely szerint 10 óra videó lejátszást biztosít az akkumulátor.
1 óra 3D játék, 40% fényerő, 64%-ról indult 52% lett
1 óra 100% terhelés, 40% fényerő, 40%-ról csökkent 21%-ra, közben csak enyhén melegedett
Vagyis maximális terhelés mellett is kb. 5 órán át nyúzható.
Feltöltés teszt
0%-ról indult.
Fél óra töltés | 14% |
60 perc | 26% |
90 perc | 37% |
2.5 óra | 60% |
3 óra | 72% |
4 óra | 90% |
4.5 óra | 94% |
Szóval nem éppen gyorsan tölti fel, de ebben a nagy kapacitású akkumulátor is szerepet játszik. A töltője csak 2.5A-es, ami ilyen kapacitás mellett kicsit sovány. De hát ennyiért nem panaszkodhatunk és ezt ellensúlyozza azért a nagyon jó üzemidő.
Hálózat
FDD-LTE:B1,B3
TD-LTE:B39,B40,B38,B41
WCDMA:B1
TD- SCDMA:B34,B39
GSM:B3,B8
Wifi: 802.11b/g/n
Bluetooth: 5
GPS van
OTA támogatás: van
Összegzés
A Teclast P10S egy nagyon-nagyon jó ár / érték arányú tablet, hiszen igényes házba került használható hardver, nagy kijelzővel, két kamerával, van GPS, lehet használni SIM kártyát, az üzemideje durván jó. A harmincezres kategóriában viszonylag nehéz ennél jobb, friss tabletet találni Android 9-cel. Az úgynevezett “általános használat”, “tartalomfogyasztás” igényeket képes kielégíteni és ha éppen kedved szottyan némi játékra, akkor az sem kizárt.
Az egyetlen negatívuma talán az elég hosszú, kb. 4 órás töltési idő, de az árat figyelembe véve ezzel együtt lehet élni.
Nyilván lehetne említeni azt is, hogy a 2GB helyett jó lenne 3GB memória, de alapesetben kb. 1GB szabadon marad, ami még elég. És azt is szem előtt kell tartani, hogy bármilyen extra igény növelné az árat. Ez a tablet így, ennyiért jó ahogy van. 🙂
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Vásárlási útmutatók
Hozzászólások
csaba
Köszi a tesztet, pont tegnap érkezett meg nekem is az alany. Elsőre bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg a minőség terén (kártya takaró kupak). DE! Hasonló paraméterekkel rendelkező itthon is kapható tabletek (3GB/32GB/8mag, stb) minimum 2x ennyiért vannak. Az összeszerelés minősége kielégítő. Az árhoz képest pedig kiváló! Ilyenkor lehet emlegetni a gyors szállítást és a hazai garanciát persze. Ennek ellenére átlagos otthoni használatra szerintem megfelelő vétel, pláne ha az ember nem idegenkedik a külföldi beszerzéstől. Én azt mondom, hogy egy jó tokkal és üveg fóliával egy ideig biztosan megállja majd a helyét.
csaba
Na megvan ez első negatív tapasztalat. A messzebb lévő router-hez nehezen kapcsolódik, alacsony a vételi jel, és el-el dobálja. Szóval a spórolás a wifi antenna méretén és nyereségén (is) érezhető.