A Redmi 7 esetén több konfiguráció közül választhatunk, amelyek közül a legolcsóbb a 2GB (RAM) memóriával szerelt változat. Szerencsére a 2GB-os változat is nyolc magos processzorral gazdálkodhat, de hogy a 2GB memória elegendő-e, az ebből a tesztből kiderül (na és persze minden más is).
Külső
Semmi szokatlanra nem kell számítani a külsejét illetően, a szokásos vízcsepp (ez esetben inkább félkör) notch, elől egy, hátul két kamera és ujjlenyomat-olvasó. Na és persze a fekete mellett a színátmenetes hátlapok. A hátlap tükörszerű, erősen csillog és emiatt gyűjti az ujjlenyomatokat. A káva viszonylag vékony és úgy összességében jól néz ki és jó a minősége is.
Szemből
Hátulról (ha kétséged volt a hátlap fényességét illetően, akkor az most bizonyára elpárolgott 😀 )
Jobb oldalon a gombok, amelyek rendben vannak, nem kell túl erősen megnyomni, de nem is túl lazák
Bal oldalán a SIM tálca (2 nano SIM + microSD memóriakártya)
Alul a hangszóró (a bal oldali csak dísz)
A tetején a fő látványosság a 3.5mm jack
Nem igazán nagy a 6.26″ méretű kijelző ellenére (158.73 x 75.58 x 8.47mm, 180g)
De tényleg
A csomag tartalma
- a telefon
- töltő adapter
- micro USB kábel
- szilikon hátlap
- SIM tű
- használati útmutató
Az tök jó, hogy van szilikon hátlap a csomagban és az még jobb, hogy van egy takaró része, amit a micro USB-be kellene betuszkolni, de nem lehet. Ha véletlenül bent is marad, akkor is kiugrik. Érthetetlen, senki nem próbálta ki? Vagy ez valami last minute ötlet volt? 😀
Szóval így ott van 🙂
Hardver
Amikor egy olcsó telefonról van szó, akkor tipikusan a memórián, vagy a processzoron, vagy a supporton spórol a gyártó, tehát frissítést nem érdemes várni (és esetleg még a kijelzőn).
Mint tudjuk, a Xiaomi azért szereti frissítgetni a készülékei, tehát azon spórolni nem tud és a jó hír, hogy a processzor is egy életképesebb megoldás (AnTuTu kb. 100 000 pont). Így maradt a memória, amit megvághatott, szerencsére azért nem kínosan kevésre.
Processzor: Snapdragon 632 (14nm, nyolc mag, 1.8GHz)
GPU: Adreno 506
Memória (RAM): 2GB
Tárhely (ROM): 16GB (bővíthető max. 512GB kapacitású microSD memóriakártyával)
Az általános működés megfelelő, kellőképpen “fluid”, tehát nincsenek zavaró akadozások, de azért megesik némi mikro akadozás.
Nyilván a RAM mennyisége, ami limitáló lehet, hiszen 2GB memóriában azért kevesebb futó alkalmazás fér bele, mint mondjuk 4-ben. A rendszer kb. felét el is használja, tehát a felével gazdálkodhatunk. Ez elegendő ahhoz, hogy egy átlagos környezet még jól fusson, tehát például Facebook, Messenger, egy böngésző, ébresztő, ilyesmik.
Arra azért számítani kell, hogy a rendszer hamarabb kiszedi a memóriából a háttérben futó alkalmazásokat, így a visszaváltás esetleg kicsit tovább tart (persze nem egy fényévig).
A tárhely sem valami nagy, hiszen 16GB, de bővíteni lehet, viszont alkalmazásokat telepíteni alapvetően csak a belső tárhelyre lehet, ami a nagy méretű játékok esetén lehet probléma. Sajnos a MIUI gyárilag nem támogatja a memóriakártyára telepítést (megoldható, de nem csak egy gombnyomás). Persze a készített képek, videók, letöltött fájlok stb. kerülhetnek memóriakártyára.
A frissítések elvégzése után 6GB szabad hellyel gazdálkodhatunk.
AnTuTu pontszám
Ennek a Redmi 7 változatnak az AnTuTu pontszáma: 103 418
Geekbench pontszám
Egy magos pontszám: 1251
Több magos pontszám: 4376
3DMark
Ice Storm Extreme: 9090
Kijelző
A kijelző mérete 6.26″ és a felbontása 1520 x 720 pixel (269 PPI képpontsűrűség). Vagyis nem Full HD, de ez nem probléma, szép és éles a megjelenített kép.
A fényerő OK, a szokásos és a kijelző minden szögből jól látható.
Teljesítmény játékoknál
Aki komolyabban játszani akar, annak azért többet kell költenie, de azt azért nem lehet kijelenteni, hogy a legolcsóbb Redmi 7 esetén kizárt lenne a dolog, hiszen az olyan játékok is élvezhetően futnak, mint a PUBG (és még csak nem is a legalacsonyabb beállítások mellett).
Double tap wake up (avagy felébresztés dupla koppintással)
Szerencsére támogatja a dupla koppintásos felébresztést, kijelző aktiválást is.
Hangminőség
A hangminősége jó és a hangerő is rendben van.
Kamerák
Hátlapi kamerák
12 MP, f/2.2, 1.25µm, PDAF
2 MP
Videó felvétel: 1080p@30/60fps
Előlapi kamera
8 MP, f/2.0, 1.12µm
HDR
Videó: 1080p@30fps
Kamera teszt
Nyilván sokat nem lehet várni egy olcsó, belépőszintű telefontól, viszont meglepően jól teljesít (innen letölthető a többi kép és videó).
A közeli képek is jók
3x-os zoom még OK, afelett nem annyira érdemes erőltetni (max. a 8x-os)
Kicsit rosszabb fényviszony
Tárgyfotó sok fénnyel
Ugyanaz kevés fénnyel
100%-os nézet, kivágva (sok fény, kevés fény)
Szoftver
Android 9, a gyártó saját fejlesztésű MIUI 10 ❤️ felhasználói felületével (bár jóval több, mint egy szimpla felhasználói felület).
Miért olyan jó a MIUI, miért sokak kedvenc mobil rendszere?
Ennek számos oka van.
Rengeteg alapvető alkalmazást ad, amelyek viszont nem alibiből készültek el, csak azért, hogy legyenek, hanem valóban kiforrott, jól használható alkalmazásokról van szó. Ilyen például a videó lejátszó, óra, ébresztés, böngésző, stb. stb. Persze lehet azt mondani, hogy “na de ezeket a Google Play-ről is tudom tölteni”, ami igaz, csakhogy számos esetben reklámmal dúsított alkalmazások tölthetők le, míg a MIUI által adott alkalmazások reklámmentesek. Jellemző módon simán alternatívát adnak a népszerű alkalmazásokra, mint például az MX Player, vagy a VLC, ha videó lejátszóról van szó. Sőt, gyakran hasznos funkciókat is tudnak.
Nem csak alap alkalmazásokat ad, hanem van például videó felvevő, amivel rögzíthető a képernyő tartalma videó formájában, vagy a “lebegő labda” (beállításokban keress rá arra, hogy labda), ami mindig elérhető a kijelzőn és alkalmazások ikonja vagy más funkciók rendelhetők hozzá
De van hangrögzítő alkalmazás meg még egy halom más is, klónozhatók az alkalmazások, így egyszerre használható két Facebook app, két külön felhasználóval, vagy két Viber, stb. De komplett második asztal is létrehozható, ami olyan, mintha két külön telefon lenne, két személy külön használhatja a saját felületét.
A biztonságra, alkalmazások szabályozására külön, eléggé professzionális alkalmazás van, vírusirtóval, takarítóval, mindennel együtt. Lehetőséget ad az alkalmazások mobil adat és wifi használatának korlátozására (tűzfal), automatikus indulás letiltására, stb.
GPS
A GPS működik ahogy kell, gyorsan megtalálja a műholdak egyikét és stabilan működik.
Van AGPS, GLONASS, Beidou.
Akkumulátor
Az akkumulátor kapacitása 4000mAh és viszonylag gyorsan, 2A-rel tölthető, micro USB-n keresztül. Hogy miért nem futotta a keretből Type-C csatlakozóra az rejtély, hiszen elhanyagolható lehet plusz a költsége.
Feltöltés teszt 4%-ról
10 perc töltés | 14% |
30 perc töltés | 31% |
60 perc töltés | 60% |
90 perc töltés | 86% |
105 perc töltés | 94% |
Tehát viszonylag gyorsan feltölti.
Lemerülés tesztek
Youtube, Full HD, automatikus fényerő, 89%-ról csökkent 82%-ra 1 óra alatt, ami csak 7%, vaagyis jó sok online videózás összejöhet.
PUBG, automatikus fényerő, 76%-ról csökkent 63 %-ra 1 óra alatt. Tehát játékkal is összejöhet kb 7 óra.
100% terhelés, automatikus fényerő, 56%-ról csökkent 41%-ra 1 óra alatt. Vagyis teljes terhelés mellett is megvan a 6 óra. Melegedett, de csak mérsékelten, szó sincs felforrósodásról.
Adatkommunikáció, wifi, hálózat, GPS
Két nano SIM tehető bele, PLUSZ memóriakártya is. A hívások minősége teljesen rendben van mindkét oldalon.
B20 természetesen van.
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
4G: FDD LTE B5:850 / B8:900 / B3:1800 / B1:2100 / B7:2600 / B4:1700 / B20:800, TDD-LTE: B38:2600 / B40:2300
Bluetooth: 4.2
Wifi: 802.11b /g/n, WiFi/WiFi Direct/WiFi Display
Összegzés
A legolcsóbb Redmi 7 áráért lehet venni 4GB memóriával szerelt telefonokat is, viszont ha számít a támogatás minősége, a szoftver és a rendszeres frissítések is, akkor a Redmi 7 jó váláasztás lehet az árkategóriában. Annak ellenére, hogy csak 2GB memóriával gazdálkodhatunk, általános használat közben nem jelentkeznek idegesítő akadozások. A kamera meglepően jó, egész kellemes képek készíthetők.
Ugyanakkor sok alkalmazás egyidejű futtatása esetén már megnőhet a várakozási idő a váltásuk között, ami egy idő után idegesítő lehet, illetve a 16GB tárhely (amiből 6GB marad szabadon) sem elég sok nagyobb méretű játék telepítésére. Persze ha ez nem szempont, akkor nincs gond.