Bár vannak akik évente cserélgetik a telefonjukat, azért nem ez a jellemző és itt jön képbe a OnePlus Nord 4, amelyet a gyártó nem kevesebb, mint 6 évre szán, ami a viszonylag szolid árat figyelembe véve kimagaslóan jó ajánlattá teszi.
A gyártó 6 éven át frissíti a szoftvert és ez idő alatt az erős hardver is simán kiszolgálja az akár 16GB RAM-mal és a gyártó szerint ez idő alatt nem lassul le a rendszer működése.
De azt is garantálja, hogy az akkumulátor minimum 4 éven át csúcs kapacitást ad és persze minden komolyabb telefonra jellemző dolog adott, mint az AMOLED kijelző és alatta ujjlenyomat-olvasó, jobb kamera, rendkívül gyors, 100W-os töltés.
Global, nemzetközi változat, vámmentesen érkezik ingyen szállítással. Kuponnal most egész olcsó, csak 140 000 Ft (limitált ideig használható): gshopper100
Nem működik a vásárlás? Próbáld itt
Dizájn és a doboz tartalma
Nagyon vékony kávát és kéttónusú hátlapot kapott, amely a szokásos fekete mellett izgalmasabb ezüst és a gyártó által kedvelt zöld színnek is elérhető (de nem minden szín érhető el mindig).
A teszt alanya az ezüst, amely eléggé egyedi és látványos is.
A káva minimális
Jobb oldalán a bekapcsoló és a hangerő gombok
Bal oldalán van egy hasznos extra, a fizikai némító gomb, amely összesen három állásban lehet és ezáltal három funkcióval rendelkezik:
- normál üzemmód, nincs némítás
- rezgő mód
- csendes, nincs hang
Ez így hasznos extra, mert így egy mozdulattal némíthatjuk.
Az alján SIM tálca, a Type-C bemenet és egy hangszóró (ahogy a tetején is).
Teljesen fém, beleértve a vázszerkezetét és a hátlapot is. 162.6 x 75 x 8 mm méretű és 200 gramm.
Kijelző
Kiváló, 6.74″ méretű AMOLED kijelzője van extra nagy, 1240 x 2772 pixel felbontással, 120Hz képfrissítéssel és 2150 nit fényerővel (HDR10+, Ultra HDR), amely által napfényben is jó látható marad.
Az ujjlenyomat-olvasó a kijelző alá került és gyorsan, hibátlanul működik.
A képfrissítés az automatikus mellett egyéni is lehet, 60 és 120Hz.
Always on kijelző
Always on kijelző van, vagyis a kijelző egy kis része mindig bekapcsolva tartható anélkül, hogy gyorsan lemerítené az akkumulátort.
A testreszabhatósága jó és kínál több stílust is
A megjelenítési módban ki kell kapcsolni az energiatakarékosságot ahhoz, hogy ténylegesen mindig bekapcsolva legyen a kijelző.
Kézmozdulat vezérlés lezárt kijelzővel
Az alap duplán koppintásos felébresztésen kívül sok hasznos kézmozdulatot kínál, amelyek lezárt képernyővel használhatók.
Ilyen a kamera megnyitása, zseblámpa, zenevezérlés és akár szabadon választott alkalmazások.
Ez a készülék zárolását nem minden esetben oldja fel, de azért körültekintően érdemes megválasztani az alkalmazásokat (és van amihez kéri a zárolás feloldását).
Hardver
A Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 (4 nm) került bele, amely kifejezetten nagy teljesítményt ad neki és rengeteg, akár 16GB RAM jár hozzá, valamint akár 512GB tárhely, amely nem bővíthető (a teszt alanya a 16GB RAM változat).
Ez a hardver nagyon sima, akadásmentes működést biztosít és játszani is lehet vele magas grafikai beállítások mellett.
Memóriabővítmény
A memóriabővítmény által akár plusz 12GB RAM-ot is kaphatunk, amelyet a tárhelyből vesz el.
Ezt úgy kell elképzelni, mint a számítógépeken a virtuális memóriát.
AnTuTu pontszám
Az AnTuTu pontszáma 1.26 millió körül alakul.
Egyéb benchmark
A Geekbench pontszáma 1836 egy magos és 4706 több magos esetben.
A 3DMark Wild Life Extreme esetén 2759 pontot ért el, míg a Steel Nomad Light esetén 935 pontot.
CPU thermal throttling
A CPU thermal throttling az a jelenség, amikor a processzor túlságosan felmelegedne, már károsító mértékben és ilyenkor csökkenti a processzor teljesítményét. Hogy ez mikor következik be, az processzor, készülék kialakítás és hűtés függő.
Minél jobban melegszik, annál jobban csökken a teljesítmény, ezért is jó tudni, hogy milyen mértékű csökkenésre lehet számítani?
A OnePlus Nord 4 nagy teljesítménye mindenképpen nagyobb hőtermeléssel jár, de még így is kicsit jobban melegszik, mint amit sejteni lehetne.
Ez azt jelenti, hogy 23°C-ban sokáig, kb. 45 percig egész jól tartotta a teljesítményt, 80% körül.
26.5°C-o viszont már kevésbé, ez esetben jóval hamarabb elkezdte csökkenteni a teljesítményt.
A gyakorlatban, átlagos használat során ennek szerencsére nincs jelentősége, esetleg ha sokáig játszunk, akkor lehet, de a híresen erőforrásigényes Genshin sem akadozott 1 óra után sem maximum grafikán.
A belső tárhely sebessége
Az UFS 4 tárhely extrém gyors, mert a maximális olvasási sebessége 4057 MByte / mp és az írási sebessége 3806 MByte / mp.
Játékok
A benchmark pontszámok önmagukban bizonyítják, hogy tökéletes gaming telefon, de azért mintának legyen itt pár játék, köztük a PUBG, COD, Genshin.
NFC
NFC van, mobil fizetésre is használható.
Ujjlenyomat-olvasó
A kijelző alá helyezett ujjlenyomat-olvasója van és gyors, hibátlanul felismeri az ujjlenyomatokat.
Hangminőség
Ma már nem okoz különösebb meglepetést, ha egy telefonnak egész jó a hangzása és ez a Nord 4-re is igaz, mert kifejezetten élvezetes, tiszta a hangzása, jól szól a beszéd és a zene is, érzékelhető basszus mellett.
Így tartalomfogyasztásra fokozottan alkalmas.
Kamerák
Jó kamerás képességekkel rendelkezik, optikai képstabilizátor is került bele és 4K, 60fps videók felvételére is ad lehetőséget.
Fő kamera: 50 MP, f/1.8, 25mm, 1/1.95″, 0.8µm, PDAF, OIS (optikai képstabilizátor)
Ultraszéles: 8 MP, f/2.2, 112˚, 1/4.0″, 1.12µm
Videó: 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
Előlapi kamera: 16 MP, f/2.4, 24mm, 1.0µm
Videó: 1080p@30fps
Kamera minőség
Két hátlapi kamerát kapott és a fő kamera abszolút megfelelő minőséget tud, bátran rábízhatjuk akár az emlékeink megörökítését is.
A színvisszaadása jó, de általában kissé, viszont nem túlzottan intenzívebb színeket eredményez, mint a valóság.
20x-os zoomra képes és a 2-5x-t bátran lehet használni.
Az ultraszéles kamerák lehetővé teszik, hogy sokkal többet fogjunk be egyetlen képkockában, akár 120 fokos, vagy még nagyobb látószögben is.
Ez különösen hasznos például tájképek, városi látképek és épületek fotózásánál, amikor szeretnénk az egész látványt rögzíteni, de csoportképeknél is hasznosítható, hogy mindenki beleférjen a képbe anélkül, hogy távolabb kellene állnunk.
A Nord 4 esetén az ultraszéles ugyan a fő kamerától elmarad, de átlagosan jónak mondható, még elfogadható torzítással.
Normál
Ultraszéles
Ultraszéles
Éjszaka szép eredményt érhetünk el vele, a képek nem elmosódottak, jól megőrzi a részleteket – legalábbis a fő kamera esetén, az ultraszéles kevésbé jó eredményt ad.
Ultraszéles
Jó minőségű és részletes, 4K, 60fps videók felvételére is ad lehetőséget optikai képstabilizátorral, amely hatékonyan teszi a dolgát.
Wifi
Villámgyors a wifi, amely 670Mbps körüli sebességet jelent.
GPS, hívás, bluetooth
Működnek, ahogy kell és számos bluetooth codecet támogat, mint az aptX, LHDC, LDAC.
Netflix és hasonlók
A szokásos streaming szolgáltatások működnek, úgymint Netflix, HBO (Max), Prime, Disney, stb. és a Netflix esetén is van Full HD felbontás (plusz HDR).
Szoftver
A OnePlus készülékek OxygenOS operációs rendszere az alap Androidot veszi alapul, de számos egyedi funkcióval gazdagítja azt, amelyek különösen hasznosak és kedveltek a felhasználók körében (a megjelenésekor Android 14, OxygenOS 14.1 fut rajta).
Jöjjön néhány a legjobb OxygenOS funkciók közül, amelyek nincsenek benne az alap Androidban.
Always on kijelző testreszabható opciókkal
Az OxygenOS lehetőséget ad arra, hogy az always on kijelzőt személyre szabjuk különböző dizájnokkal és információkkal (óra, értesítések, dátum, stb.). Emellett az Insight AOD funkció egy vizuálisan egyedi módja annak, hogy monitorozzuk a képernyőhasználati szokásainkat, segítve a digitális jólét fenntartását.
Zen tér
A zen tér egy olyan funkció, amely időlegesen „lezárja” a telefont, ezzel ösztönözve a felhasználót arra, hogy offline legyen, és ne használja a készüléket. Ez a funkció nagyon hasznos lehet a koncentráció vagy pihenés szempontjából, különösen, ha valaki szeretne tudatosabb módon időt tölteni.
Kézmozdulat vezérlés
Az OxygenOS-ben különleges gyorsmozdulatokat és gesztusvezérlési lehetőségeket találunk. Ilyen funkció például a kijelzőn rajzolt „O” a kamera indításához.
Testreszabható sötét mód
Bár a sötét mód elérhető az alap Androidban is, az OxygenOS-ben széleskörű testreszabási lehetőségekkel bír. Kiválasztható, hogy mely alkalmazások és beállítások használjanak sötét módot és a színtónusokat is finomhangolhatjuk, hogy a felhasználói élmény még személyesebb legyen.
Alkalmazás zárolás
Az alkalmazás zárolás lehetővé teszi, hogy bizonyos alkalmazásokat zároljunk, amelyek csak jelszó, ujjlenyomat vagy arcfelismerés után nyílnak meg. Ez a funkció növeli a biztonságot, és lehetővé teszi az érzékeny információkat tartalmazó alkalmazások védelmét.
Alkalmazás klónozás
Az alkalmazás klónozás funkció lehetőséget ad arra, hogy ugyanazon alkalmazás több példányát futtassuk egyidejűleg, például két különböző Facebook fiókot használhassunk egyszerre. Ez rendkívül hasznos, ha például külön szeretnénk kezelni a munkahelyi és a személyes fiókokat.
Személyre szabás (ikonok, témák, betűtípusok)
Az OxygenOS-ben számos személyre szabási lehetőséget találunk, amelyekkel az ikonokat, témákat és betűtípusokat is módosíthatjuk. Ez a funkció lehetővé teszi, hogy a felhasználói felület valóban egyedi és az egyéni ízléshez igazodó legyen.
Gyorsindítás
A gyorsindítás lehetővé teszi, hogy az ujjlenyomat-érzékelő hosszan nyomásával gyorsan elérjük a kedvenc alkalmazásainkat.
Gaming Mode
A gaming Mode optimalizálja a készüléket a játékélményre, megszakításmentessé téve azt és optimalizálva a teljesítményt.
6 évnyi frissítés
A gyártó nem kevesebb, mint 6 éven át frissíti, ami kimagaslóan jó és ez idő alatt az ígérete szerint nem lassul be a rendszer.
Ez négy Android főverzió frissítést jelent, vagyis még az Android 18-at is megkapja, plusz még azt követően 2 éven át érkeznek a biztonsági és hibajavító frissítések.
Akkumulátor, üzemidő
Az akkumulátor kapacitása nagyon jó, 5500 mAh és Type-C csatlakozón tölthető nagyon gyorsan, 100W-tal (0-ról 100%-ra 28 perc).
De ehhez töltőt nem kapunk és a teszt során egy 80W-os eredeti OnePlus töltővel töltve sikerült mindössze fél óra alatt feltölteni nulláról (15 perc: 60%).
A gyártó ígérete szerint az akkumulátor minimum 4 éven át csúcs kapacitást ad.
Ez a kapacitás elég például (40% fényerővel)
18 óra online videóra (Youtube, Full HD felbontás)
5 órányi 100%-os terhelésre
játéktól függően legalább 5 órára, de ez arra értendő, amikor maximumon pörgeti a hardvert, szóval ennél lehet jóval több is
Hálózat, adatkapcsolat
Két SIM kerülhet bele és 4G, valamint 5G is van.
Wifi: a/b/g/n/ac/6, dual-band
Bluetooth: 5.4, A2DP, LE, aptX HD, LHDC
GPS: GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS
Összegzés
A OnePlus Nord 4 az árkategóriában erős versenyző, ami különösen a rendkívül hosszú gyártói, szoftveres támogatásnak köszönhető és ezt a hardver is támogatja, kellően erős ahhoz, hogy hosszú éveken át kiszolgálja a felhasználót.
Önmagában ez nagyon erős érv mellett, de amúgy stílusos, modern megjelenéssel rendelkezik, amely prémium érzést kelt, még a középkategóriás készülékek között is minőségi anyaghasználattal, így kellemes kézben tartani és szép megjelenést nyújt.
De részleteiben is jó, mert adott az AMOLED kijelző, a jó kamerák, villámgyors töltés és wifi, remek hangzás, Full HD streaming, szoftveres extrák, stb.
Igazából aki egy TÉNYLEG jó telefont akar, de nem akar több százezret fizetni és hosszútávra letudná a telefon kérdését, annak a Nord 4 megfontolandó.
(Kisebb hiányosság a 3.5mm jack és a memóriakártya használat hiánya, de ez mára már általánosan jellemző. Ja meg ugye töltőt sem kapunk, de azért az jellemzően van mindenkinek.)
Global, nemzetközi változat, vámmentesen érkezik ingyen szállítással. Kuponnal most egész olcsó, csak 140 000 Ft (limitált ideig használható): gshopper100