A OneOdio Monitor 80 a gyártó jelenleg csúcs, Hi-Res, stúdió monitor fejhallgatója open-back (nyitott) kialakítással és igen természetes, tiszta és részletes hangzással, ezért a zene szerelmeseinek (is) nagyon jó választás. Nem mellékesen kényelmes, szellőzik és kevésbé izzaszt, mint a “hagyományos”, zárt fejhallgatók. Vámmentesen érkezik nem európai raktárról is, mert a gyártó előre fizeti a vámot.
Bemutató
A doboz
Dupla csomagolásbab érkezik, mert van egy külső réteg, azon belül pedig a doboz és nagyon igényes már a csomagolás is.
Nem egy hordozó szütyő, hanem kemény tok jár hozzá
Íme
Matt, kellemes tapintású a felülete
A doboz tartalma:
- fejhallgató
- mindkét végén 3.5mm kábel (3 méter)
- egyik végén 3.5, másik végén 6.35mm kábel (3.5 méteres, de alapból jóval rövidebb, mert széthúzható)
- használati útmutató
- hordozó tok
- (és ajándékba szokott járni egy fejhallgató tartó)
Külső
A Monitor 80 szerkezeti minősége átlagos, viszont igényes, jól néz ki és semleges, szinte teljes egészében fekete.
Gyártói képek
A valóságban olyan, amilyennek várjuk
A hangszórók kívül némi króm díszítést kaptak
A mérete állítható és a fejpántja belül fém, így az elhasználódása és eltörése valószerűtlen.
A fülpárnák kényelmesek és nem bőr, hanem puha bársony borításúak, amelyek kevésbé izzasztanak, mint a bőr és nem is annyira zártak, jobban szellőznek.
3.5mm, valamint 6.35mm kábelt is fogad
Átlagos és nagyobb méretű fület is lefed az 5.5 cm átmérővel (valamivel több, mint 2cm vastag a bélés).
Fontos, hogy a zajokat kevésbé zárja ki, ezért nagyon zajos környezetben nem megfelelő és több hangot is kienged, mint egy normál fejhallgató. A zajos környezet persze nem egy például számítógép által kiadott zajra értendő.
A fejpánt érdekessége, hogy nem csak belül, hanem kívül is párnázott
Szolid gyártói logó a tetején
A tömege átlagos, 300 gramm, vagyis nem túl nehéz.
Mindkét kábel jó minőségű, de az egyik kábel jelentősebb része “rugós”, ezért kisebb helyet foglal, ha nincs a teljes hosszra szükség.
Mindkét végén 3.5mm
Egyik végén 3.5, másik végén 6.35mm
Kifordítható, amelynek köszönhetően kényelmesen nyakon tartható
Sőt, össze is csukható kisebb méretűre
Technikai jellemzők
Hi-Res, open-back fejhallgató.
Hangszóró: 40mm
Érzékenység: 100dB ± 3dB
Impedancia: 250Ω
Frekvencia tartomány: 10Hz-40KHz
Torzítás: ≤1%
Max. teljesítmény: 1600 mW
Hang minőség, hangzás
A OneOdio Monitor 80 open-back (nyitott) fejhallgató, vagyis eltérően a tipikusan elterjedt closed-back (zárt) fejhallgatóktól, lehetővé teszi a levegő áthaladását a fülkagylókon a hangszóró meghajtó hátuljából.
Ez a kialakítás természetesebb hangzást és nagyobb hanghűséget eredményez, amit a Monitor 80 is bizonyít. A hangzása valóban természetes, sőt, az eddig tesztelt több tucatnyi fejhallgató közül ennek van a legtermészetesebb hangzása.
Nincs az a tipikus fejhallgatós hangzása, a nyitott kialakítás által olyan, mintha egy hangszórót hallgatnánk, de mivel nagyon közel van, így az apró részletek sem vesznek el.
A hangszereket emiatt élvezet hallgatni
Talán külön említést érdemes a beszéd is, amely esetén igen jól reprodukálja a beszéd eredeti hangzását, nem változtatja meg azt és különösen nem mélyíti el, ami eltérő mértékben, de jellemző a closed-back fejhallgatókra.
Vegyes tartalmakhoz nagyon élvezetes hangot ad, mint például a játékok, amelyekben (FPS, TPS-ek esetén különösen) rengeteg különböző hang van, hiszen van beszéd, zene, lövések, töltények becsapódása különféle felületekbe, stb.
Az átlagos fejhallgatóknál jóval részletesebb a hangja, a legkisebb részletek is hallhatók, nem nyeli el őket.
A basszus mérsékelt, ebben különbözik a gyártó többi fejhallgatójától, de ez itt előny. Természetesen “utólag” módosíthatjuk a hangzását, de aki erősen basszusfüggő, annak nem a Monitor 80 a jó választás.
Ez nem azt jelenti, hogy valami cincogást kellene hallgatni, mert van súly a hangzásában, de csak a szükséges mértékben (bár azt hozzá kell tenni, van aki szerint jó a Monitor 80 által kiadott basszus és az tény, hogy az azt igénylő zenék nem élvezhetetlenek, de nem ez a fő erénye).
A hangszereket és / vagy éneket is tartalmazó zenék viszont egyértelműen az, ahol remekel, nagyon jó minőségű magas és középfrekvenciás hangokat adva.
Hogy érezhető legyen a különbség négy fejhallgató került összehasonlításra egymás után, több árkategóriából, de egyik sem a nagyon olcsók közül való (volt köztük OneOdio-t is).
Mások véleménye alapján
Összességében ajánlott mindenkinek, aki zenét (vagy más tartalmat) az eredeti, legkevésbé “torzított” formájában szeretne fogyasztani.
A basszus függők pedig keressenek mást itt.
Erősítő ajánlott
Számítógéppel történő használat esetén DAC / AMP ajánlott a megfelelő minőség érdekében, de számítógépre kötve az alaplapi hangkártya is megszólaltatja, viszont nem feltétlenül a maximális minőségben (főleg ha egy teljesen átlagos megoldásról van szó) és a hangerő is elmaradhat a maximálistól.
A teszt a FiiO E10K közreműködésével készült
Összegzés
Aki végigolvasta a tesztet, annak már bizonyára leesett, hogy egy egészen jó fejhallgatóról van szó, ami nem kerül kisorsolásra. 😛
Nem csak használatra, de mint összehasonlítási alap is tökéletes lesz a jövőben, hiszen a hangzása több, mint jó, igényes zene hallgatást tesz lehetővé. amihez természetes, részletes hangzást szolgáltat.
De jó választás filmekhez és játékokhoz is, ha nem az a szempont, hogy csak dübörögjön, mint az állat, aztán jó az úgy…
A kialakítása kényelmes használatot tesz lehetővé és kevésbé izzasztó, jobban szellőzik, mint az átlagos fejhallgatók.
Hasznos extra a hordozó tok és az összecsukható, valamint kifordítható kialakítás.
Jelentős probléma nincs vele, de egy erősítő ajánlott és azért ez már egy viszonylag drágább fejhallgató – bár a versenytársakhoz képest kifejezetten jó az ára.