Lenovo XT81 vezetéknélküli fülhallgató teszt – nagyon olcsó, durván látványos és jó a hangja

A Lenovo Thinkplus Live Pods XT81 a valaha készült egyik leglátványosabb vezetéknélküli fülhallgató, ami miatt már eleve figyelmet érdemel. De annak ellenére, hogy tényleg nagyon olcsó (5000 Ft jelenleg vámmal együtt), még egész jó a hangzása is. Ebben az árban jelenleg a szállítás is benne van.

 

Hogyan vásárolj az AliExpress webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

A doboz tartalma

A dobozban van a

  • töltődoboz
  • Type-C töltőkábel (bármilyen töltővel tölthető)
  • fülhallgatók
  • használati útmutató

 

Így néz ki

Azzal nem lehet vádolni a gyártót, hogy maradt a szokásos dizájn megoldásoknál, hiszen erőteljesen különbözik a megszokott vezetéknélküli fülhallgatóktól.

Nem in ear, tehát nincs dugója, hagyományos kialakítású, egészen pontosan half in ear, semi in ear. Ezáltal nincs a hallójáratban, nem zárja el azt, nem izzasztja és nem is feszíti, ami van akinek kényelmetlen.

Szürke és kék színben is elérhető, valamint egy szolid világítása is van.

 

 

Gyártói képek

 

 

Pontosan olyan, amilyennek várjuk

 

 

Ahol a hang távozik

 

Rendkívül könnyű, csak 3.3 gramm!

 

A doboza egyben power bank is, vagyis áram hiányában is tölti a fülhallgatókat.

 

 



 

 

A teteje mágnes által rögzül, ahogy a fülhallgatók is

 

 

4.5cm széles, 4.5cm magas és csak 2cm vastag. Könnyű, 46 gramm a két fülhallgatóval együtt, szóval simán zsebben tartható.

 

Nem esik ki a füléből

Az in ear fülhallgatók nagy előnye a füldugó, ami rengeteget segít abban, hogy ne essenek ki a fülből.

A hagyományos kialakítású fülhallgatók esetén ez nincs meg, de azért általában megoldják a gyártók, hogy ne essenek ki könnyen a fülből és a Lenovo XT81 sem esik ki könnyen, még mozgás közben sem.

Persze arra nem árt figyelni, hogy normálisan a fülben legyen és néha esetleg egy kis után igazítás szükséges (ami a hangzás miatt is előnyös, mert ha nincs a helyén, akkor annak a hangzásra is van hatása).

Futás közben nyilván nem feltétlenül marad a helyén, de ilyenkor segít egy univerzális fülkampó, amit itt be le lehet szerezni fillérekért.

 

Mennyire jó a hangja?

Esetleg azt gondolhatjuk, hogy a gyártó az egyedi dizájnnal akarja eladni és az alacsony ár miatt nem is lenne elképzelhetetlen, hogy a hangzásra már nem jutott a költségvetésből, de ez szerencsére nincs így.

Sőt, annyira nincs így, hogy meglepően jó hangja, természetes hangzású, kissé magasra hangolva. Jól átadja a részleteket is, nincs fura hangzása.

Durva basszusra nem érdemes számítani, de a half in ear kategóriában egész jó, amit a gyártó is külön jelez.

 

 

Nem túlzás azt mondani, hogy az átlag igényt kielégíti és nem csak zenéhez, de filmekhez, videókhoz és beszéd alapú tartalmakhoz is megfelelő (és a beszéd kifejezetten jól hangzik).

 

 

A hangereje eszköztől is függ, de 50-70% már elég lehet.

Technikai jellemzők

Bluetooth: 5.3
Maximális távolság: 10 méter
Meghajtó átmérő:  13mm
Codec: AAC, SBC

Nem késik a hang a képhez képest

A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre.

Ennek mértéke változó, de jelen esetben kicsi, filmeknél, videóknál jó az alap mód is, de van még egy game mode (játék mód) is van, amivel még kisebb a hang késése (mindössze 40ms).

 

Mono, vagy sztereo?

Ez a fülhallgató használható párban, vagy csak az egyik. A töltőből mindkettőt kivéve automatikusan bekapcsolnak és mindkettő használható, de csak az egyiket kivéve használható csak az.


A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth). Visszatéve a dobozba megszünteti a kapcsolatot és kikapcsol.

Érintőgombok

Jól kivitelezett érintőgombokat kapott, még a három érintés is könnyen megoldható, mert nem kell túl gyorsan megnyomni, megfelelő az igényelt tempó.

Van minden: lejátszás, szüneteltetés, léptetés, hangerő, hívás fogadás és elutasítás, hang asszisztens, játék mód (2mp-ig kell nyomva tartani).

 

Használat hívásokhoz

Hívásokhoz is használható, de érzékenyebb is lehetne a mikrofon, hogy a túloldalon hangosabbak legyenek a hívások. Egynek jó, de jobb is lehetne.

Hang asszisztens

Hang asszisztens támogatással rendelkezik és nem csak hang alapú keresésre van lehetőség, hanem teljes körű hangvezérlésre is, tehát például beállítható ébresztés, megkérdezhető az időjárás (“weather”), az aktuális idő (“time”), készíthető fénykép (“take a photo”), kérhető zene (“play a song”) stb. Ha válasz szükséges, akkor választ is (angolul).

 

Akkumulátor, üzemidő

A gyártó szerint egy feltöltéssel 4 órán át használható, ami igaz, a teszt során közel kb. 5 óra jött össze (50% hangerővel).

Type-C bemeneten tölthető és a doboz tölti áram hiányában is, mert nem csak tároló doboz, hanem power bank is, tehát maga a tároló doboz is feltölthető, majd képes feltölteni a fülhallgatókat.

Összegzés

A Lenovo XT81 vezetéknélküli fülhallgató kifejezetten pozitív csalódás, a gyártó egyáltalán nem csak a dizájnnal akarja eladni, amely tényleg ütős, de azt persze előre tudni.

De nem a dizájn az egyetlen pozitív jellemzője, mert kapunk még

  • rendkívül könnyű és kényelmes fülhallgatókat, kis méretű tároló dobozt
  • jól megvalósított érintőgombokat
  • jó hangzást, meglepően jó basszussal
  • korrekt üzemidőt

A mikrofonok lehetnének érzékenyebbek, de hát 5000 Ft, ennyit csak el lehet nézni. 🙂

 

Hogyan vásárolj az AliExpress webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.