Genesis Xenon 750 egér teszt – sok szempontból tökéletes

A Genesis Xenon 750 egy sok szempontból tökéletes egér és nem csak gaming, hanem általános használat esetén is.

És ez nem túlzás, hiszen a mérete tökéletes, nem túl kicsi, de nem is túl nagy és a tömege is kellemes.

Technikai szempontból professzionális és moduláris, mindkét oldala cserélhető ujjtámasztós oldallapokra, amelyek igen kényelmes használatot biztosítanak.

Komolyabb, jól beállítható RGB világítása van és a gombok funkciói átállíthatók, makrózhatók,szóval tud mindent, amit egy gaming egérnek tudnia kell.

Már 12 700 Ft-ért megvehető Magyarországon, valamint közvetlenül a gyártótól is és ennyit abszolút megér, amit ez a teszt is igazol.

 

Vásárlás

Doboz, kicsomagolás

A standard Genesis dobozban érkezik, szóval nincs itt semmi látnivaló. 😀

 

A doboz tartalma:

  • egér
  • két extra modul (panel)
  • némi papír

 

Így néz ki

A Genesis egerek meglehetősen konzisztensek dizájn szempontjából, ami tipikusan fekete, festés nélküli burkolatot jelent, amely nem fényes, hanem matt. Illetve érdesnek talán túlzás lenne mondani, de jobban tapad, mint egy normál felület.

A minősége természetesen igen jó, de az ebben az árkategóriában már elvárás is.

Önmagában, a hozzá tartozó szoftverrel, benne lévő hardverrel sem rossz választás a kért összegért, viszont egy moduláris egérről van szó. Ez azt jelenti, hogy mindkét oldala levehető és cserélhető és ezt a gyártó nagyon jól oldotta meg.

Az oldalsó panelek, modulok ugyanis mágnesesség által maradnak a helyükön, nem valami béna bepattintós dologról van szó. Nagyon stabilak, észre sem venni, hogy nem eleve az egér részét képezik.

 

Gyártói képek

 

 

 

 

A valóságban pont olyan, amilyennek a gyártói képek alapján elképzeljük és az alap modulokkal szerelve érkezik.

 

 

De így sem rossz, sőt…

 

Összesen négy darab panel (modul) jár hozzá, mindkét oldalra kettő. Ebből kettő által egy teljesen átlagos egér lesz belőle, míg másik kettő által ujjtámaszokat kap.

 

A bal oldali

 



A jobb oldali

 

Mágnesek által maradnak a helyükön

 

A bal oldali ujjtámasz modul kifejezetten ajánlott, általa az egéren pihen és vele csúszkál a hüvelykujj. Akkor lehet igazán érezni, hogy mennyivel kényelmesebb, ha utána normál egeret kell használni.

 

 

A jobb oldali ujjtámasz sem kevésbé hasznos, mert a gyűrűsujj rajta pihen és mivel lényegében úgymond az egér háza mellett került kialakításra, így a mozgatását is segíti, viszont az ujj nem fárad el, mert nyugalmi helyzetben van.

 

 

A kettő együtt a szokásosnál kényelmesebb fogást és mozgatást ad az egérnek.

 

A modulok nagyon szépen illeszkednek

 

 

A modulok megoldása tökéletes, bármikor egy mozdulattal cserélhetők és mégis nagyon jól a helyükön vannak, nem lötyögnek, mintha csak eleve az egér részét képeznék

A gombok tökéletesek, beleértve a két fő, két oldalsó, görgő, DPI váltó gombokat. A görgő kattintás is nagyon jó, puha, nem kell nagy erőt kifejteni és gumis felületű a jó tapadásért. Ja és nem mellékesen a szokásosnál könnyebben, kisebb erőkifejtéssel forog, mégis precízen forgatható.

 

 

A kábel szövet borítást kapott és kissé merev

 

Csúszós teflon talpak (és jár hozzá kettő tartalék)

 


Összegezve hozza a Genesis egerek nagyon jó minőségét és festett rész nincs rajta, így kopni sem fog.

 

 

Egy jól megválasztott világítással látványos, de nem bazári, nagyon jól mutat.

 

Gombok

A gombok nagyon jók, mindegyik könnyen, kényelmesen benyomható, amely a nagyra tartott Omron kapcsolóknak köszönhető. Ez az összes gombra igaz, a beleértve a görgőt és a két oldalsó gombot is.

 

 

7 darab programozható gombbal rendelkezik:

  • bal
  • jobb
  • görgő
  • 2 DPI váltó
  • + 2 extra gomb bal oldalon

Méret, használhatóság

Ténylegesen mindenki számára megfelelő méretű és tömegű egér nincs, az eltérő egér használati módok miatt. Viszont a Xenon 750 esetén nagyon jól sikerült a méret megválasztása, mert nem annyira nagyon nagy, mint amit nagy egérnek nevezünk, de nem is kifejezetten kicsi. Így a nagyon szélsőséges eseteket leszámítva kisebb és a nagyobb egereket kedvelők számára is megfelelő lehet a 12.3 cm hosszúságával és a 6-7 centis szélességével (oldalsó paneltől függően).

 

 

A tömege kifejezetten kellemes (kb. 100g vezeték nélkül), mert nem túl nehéz, de nem is túl könnyű, ami ugyanúgy nem feltétlenül jó, mert megnehezítheti a precíz mozgást, amikor gyorsan kell reagálni akció közben (hiszen akkor nagyobb a lendület, ami egy könnyű egér esetén nagyobb mozdulatot eredményezhet a kívántnál).

 

Ujjheggyel is kényelmesen használható

Jellemzők

  • szenzor: PixArt PMW3330 (optikai)
  • kapcsolók: Omron
  • felbontás: 100 – 10200 DPI, szabadon szabályozható, 7200 felett nagyobb lépésközzel, az alatt 100-as lépésközzel
  • gyorsulás: 30 G
  • tracking speed (mozgási sebesség): 150 inch/mp
  • mintavételezés (polling rate, ennyiszer kérdezi le az egér az aktuális pozíciót másodpercenként): maximum 1000Hz (módosítható)
  • maximum frame rate: 8000 FPS
  • kábel hossza: 1.8 méter

 

A beállítások módosíthatók a hozzá tartozó szoftverben:

  • felbontás
  • sebesség (érzékenység)
  • egér mutató pontosság javítása
  • görgetési sebesség
  • dupla kattintás sebessége
  • mintavételezés

 

 

Optikai szenzor által nincs piros lézerfény és csúszós teflon talpakat kapott.

 

Beüzemelés

Bedugod, használod. Viszont mivel az előnyeit a hozzá tartozó szoftver adja, így azt mindenképpen telepíteni kell.

Az egér szoftvere

A Genesis kínál egy programot is, amelyben számos dolog állítható be és elég komoly mértékben testreszabható vele az egér:

  • beállítható a DPI
  • beállítható a mintavételezés
  • beállítható a sebesség
  • beállítható a görgetési sebesség
  • átprogramozhatók a gombok
  • makrózható
  • több (sok) profilba menthetők a beállítások
  • az RGB világítás beállítható

A program és az egér szoftvere (firmware) letölthető itt. Az egér memóriával rendelkezik, így az áramtalanítása esetén sem veszti el a beállításait, valamint több profil is készíthető és azok között gyorsan lehet váltani, tehát nem kell mindig újra beállítani.

 

 

A profil váltást nem lehet beállítani egér gombra, ami tipikusan nem baj, mert nyilván a többség nem váltogatja annyira nagyon gyakran a profilokat.

Megemlítendő, hogy az egér szoftvere (firmware) frissíthető.

A frissítés nagyon egyszerű, két programot kell lefuttatni, az első a Firmware upgrade – step 1.exe.

 

 

Majd

 

Aztán a következő a Firmware upgrade – step 2.exe

 

Majd

 

És ennyi, húzd ki, majd dugd be újra az egeret, hogy használhasd.

Ha esetleg fail lenne pass helyett, akkor ki húzd ki, majd dugd be az egeret és próbáld újra.

Programozható gombok

Teljesen újra programozható minden gombja. A gombokhoz beállíthatunk egy tipikus funkciót, mint például lejátszás indítása, szüneteltetése, de tetszőleges billentyű, vagy játék, programbeli billentyű kombinációt is rendelhetünk hozzájuk (pl. R, reload, vagy a DPI gombokra hangerő állítás, stb.), sőt, komplett makrót is, valamint akár ki is kapcsolhatjuk (még a két fő gombot is).

A két extra gomb (és tulajdonképpen a két DPI is) kéznél van, így érdemes hasznosítani játékokban a tipikus funkciókra.

 

 

Ahogy a Genesis egerekre jellemző, a gombok nem csak átprogramozhatók egy másik gombra (vagy billentyű kombinációra), hanem akár konkrét funkciót is rendelhetünk hozzájuk, ami igen hasznos és nem csak játékok közben, hanem egyébként is, mert a produktivitást is jelentősen meg tudja növelni. Például segíti a böngészőkben való navigációt, program ablakok között válthatunk, vagy az egyes szoftverekben használt funkciókat is elérhetjük általa.

 

 

A key combination lehet egyetlen billentyű, vagy ténylegesen billentyű kombináció.

 

Egér beállítások

Az egér minden fontos jellemzőjét beállíthatjuk. Kezdjük a felbontással, vagyis a DPI-vel, amely lehet 100 – 10200 DPI és szabadon szabályozható, 7200 felett nagyobb lépésközzel, az alatt 100-as lépésközzel.

Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy van összesen maximum 6 érték, amelyekhez szabadon állíthatjuk be a DPI értékét. Tehát nincs az, hogy van pl. 800 / 1500 / 4000 / stb. hanem teljesen szabadon állíthatók be a DPI értékek.

 

 

Az sem gond, ha nem kell mind a 6, mert ami felesleges az kikapcsolható. Az egéren lévő DPI gombokkal válthatunk a DPI értékek között és mindegyikhez egyedi színt is beállíthatunk. A logó és a görgő ezzel a színnel világít.

 

 

A mouse parameter részben beállítható az egér érzékenysége és ugyanitt az egér mutató pontosságát is javíthatjuk, valamint a görgetési és dupla kattintási sebességet is beállíthatjuk.

 

 

Továbbá a mintavételezés gyakorisága is beállítható

A világítás

A “Lighting” menüpont alatt a világítást állíthatjuk be, úgymint a színét, effekt irányát, fény erősségét, sebességét, irányát, stb, vagy akár ki is kapcsolhatjuk.

 

 

Az effektek listája

 

Világítás négy helyen jelenik meg:

  1. görgő
  2. logó
  3. bal oldalon
  4. jobb oldalon

A görgő és a logó független az alsó LED csíktól, azokat az adott DPI értékhez beállított szín határozza meg és pulzáló világítási módjuk van csak.

 

 

Elvileg nincs mód a kikapcsolásukra – vagy ha igen, akkor hol?

A két oldalsó világítás természetesen komoly mértékben szabályozható és van ahol állítható a szín, fényerő és a sebesség is.

 

 

Van egyetlen színű világítási módja (steady), amely nem animált, hanem folyamatosan egyetlen színnel világít.

Az egy színű mód mellett persze van egy csomó sokkal látványosabb, mint a váltakozó színek, szivárvány színek, futkározó színek, stb.

A két oldalsó világításban kissé látszik, hogy hol vannak a LED-ek, de nem annyira látványosan, mint a videóban.

 

Makrók

Van egy makró készítő része is, ahol készíthetünk makrókat. A makró előre rögzített műveletek sorozata, használható játékokban, de úgy általában is, így szintén növelhető vele a produktivitás.

 

Használat közben

Aki használt már olcsó egeret az tapasztalhatta a különbséget egy olcsó és egy drágább, komoly egér között. Ez főleg játékok közben értendő, hiszen ott szükséges a Xenon 750 által biztosított profi hardver, amely által mindig pontosan követi még a nagyon gyors mozgást is.

 

 

Különféle anomáliákat, mint a pozitív, negatív gyorsulás, jitter, stb. nem lehet észrevenni – ez persze nem meglepő a technikai jellemzőket ismerve.

Mivel részletesen beállítható, így mindenki a saját stílusához tudja igazítani és a napi munkához is kifejezetten élvezetes megoldást jelent, amihez hozzájárul a remek kialakítása is.

 

Összegzés

A Genesis Xenon 770 kétségkívül nagyon jól sikerült egér, tökéletes a mérete, a tömege, igényes és jól néz ki, ráadásul nem festett, így nem is kopik.

A kialakítása eleve nem rossz, de a két extra ujjtámasz panellel egyenesen zseniálisan jó.

Technikai szempontból profi egérről van szó és részletesen, minden jellemzőjében személyre szabható, amely által megbízható társ a mindennapi használatban és akkor is, ha játszunk.

Az összes gomb funkciója átállítható akár szimpla billentyűre, akár billentyű kombinációra, ami jól jönnek munka és játék közben is, ráadásul profilok által válthatunk is köztük. Itt megemlítendő, hogy a profil váltást csak a szoftverrel lehet elvégezni, ami általában nem gond, mert nem gyakran váltunk profilt, de azért ha beállítható lenne valamelyik gombra, az remek lenne.

A világítása elég széleskörűen beállítható, rengeteg világítási móddal és akár ki is kapcsolható, viszont a logó és a kerék világítása nem. Illetve az oldalsó világítások nem a gyártónál látott eddigi legszebb megvalósítással bírnak, kissé látszanak a LED-ek helyei (de nem vészes egyáltalán!).

 

Vásárlás

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.