Tény, hogy mikrofont lehet már pár ezer forintért is venni, ám azzal egy hívás, online konferencia, vagy éppen játékok során garantáltan kivívjuk mindenki utálatát. Az ilyen nem sok mindenre jó vackokra kínál megfizethető alternatívát a Genesis Radium 600, amely egy USB-s mikrofon, vagyis nem függ az általánosan használt, alaplapra integrált és nem túl jó minőségű hangkártyáktól. Ráadásul komplett készletről van szó, magas minőségű állvánnyal, pop filterrel, szivaccsal. Magyarországon megvehető, magyar garanciával.
Bemutató
Az a csomagolás….
Így túl az 500. termék teszten azért már láttunk sok mindent, de a Genesis Radium 600 csomagolása láttán az állunkat a padlóról szedtük fel!
A gyártó több, mint komolyan vette az igényes csomagolás kérdését és egy csinos bőröndben érkezik.
De kívül van még egy szokásos karton is
Belül viszont nagyon beteg 😀
Az rendben, hogy nem a csomagolás a fő szempont, de azért mindenképpen hozzáad a felhasználói élményhez egy ilyen csomagolás és ha ajándék lesz, akkor meg főleg.
Ugyanakkor hasznos is, mert ha esetleg hordozni kell, akkor azt megtehetjük egyszerűen, védve a mikrofont és minden mást.
Füle is van és zárható
És persze belül is szépen rendezett, jól védett
Mi van a csomagban?
A Genesis Radium 600 nem csak egy mikrofont, hanem egy teljes, használatra kész csomagot ad:
- mikrofon
- pop filter
- szivacs
- állvány
- + némi szereléshez szükséges kellék
A csomag tartalma #1
A csomag tartalma #2
Dizájn, minőség
A Genesis Radium 600 minősége nagyon jó és az anyaghasználata is, hiszen maga a mikrofon fém, a tartó talp is fém és mindkettő igen masszív, jól néz ki.
Gyártói képek
A gyártói képeknek 100%-ban megfelel, nézzük meg sorban!
A mikrofon egy valóban igen masszív példány, fém az egész és jól is néz ki, amely fekete házat és fém, krómozott rácsot jelent. A talpra, illetve konkrétan a tartóra feltéve forgatható, dönthető és a maximális magassága kb. 37 cm.
Közelebbről és a másik oldalról
Szemből
Nagyon hasznos, hogy van némítás gombja és mikrofon hangerő (érzékenység) tekerő gombja is. Így ha változtatnánk az általunk közvetített hangerőn, akkor nem kell a Windows-ban, vagy játékban matatnunk. Ez hasznos, ha játszunk és különösen hasznos, ha a játékban nincs mikrofon hangerő szabályzás, mert akkor le kell tennünk tálcára, amit nem minden játék visel el (főleg ha valódi teljes képernyős módban van, nem teljes képernyős, de “borderless windowed”).
További extra, hogy a fej vagy fülhallgatónkat ráköthetjük a mikrofonra is, hiszen van rajta 3.5mm jack kimenet, sőt, annak a hangerejét is tudjuk szabályozni!
Egy mikrofon akkor ad legjobb hang minőséget, ha nagyon közel van a szájhoz, hiszen így így a térben keletkező akusztikus torzítások minimálisak. Ez viszont több problémát is magával hoz, ezért jár ehhez a mikrofonhoz is egy szivacs is, amely akkor hasznos, ha a szánkhoz közel van, hiszen ez esetben megeshet, hogy a lélegzéssel, beszéddel belefújunk, ami egy ilyen érzékeny mikrofonnál a másik oldalon úgy csapódik le, mintha egy bivaly fújtatna. 😀
Kicsit visszatérve az állványra megemlítendő, hogy teljesen függőlegesbe is állítható
De akár vízszintesen is lehet
A pop filter szintén akkor hasznos, ha közel van a mikrofon, mert ilyenkor egyes betűk (pl.: p, t, b) kiejtése túlvezérlést, torzítást okoz, amit utómunkával is nagyon nehéz megszüntetni, élőben meg leginkább sehogy sem lehet.
A pop filter ezerféleképpen rögzíthető, hajlítható
A talpa az valami brutális darab, természetesen fém, az átmérője kb. 15cm és a tömege 818g! 😀 Vagyis itt szó sincs billegésről, vagy arról, hogy ha véletlen kicsit is megütöd, akkor eldől. A teljes tömeg mikrofonnal együtt közel 1.5kg (1400g).
Viszont mivel a talp nem annyira nagyon nagy, így jól elfér zsúfolt asztalon is
Maga a mikrofon egyébként nem éppen kicsi
És akár tartó nélkül is használható
Vagy karos állvánnyal
Technikai jellemzők
Mintavételezési frekvencia: 48 Hz
Kábel hossz: 180 cm
Típus: kondenzátor
Frekvencia tartomány: 30 – 18000 Hz
Érzékenység: -36 dB
Csatlakozók: USB Type-B, USB Type-A, jack
Irányjellemző: cardioid
Vezetékes
Megemlítendő, hogy normál USB kábele van és olyan, mint amivel tipikusan nyomtatóknál találkozhatunk. Így igény esetén nem gond a cseréje.
Hangminőség
USB mikrofon lévén már csak a kész hangot továbbítja a számítógép / egyéb felé, tehát nem függ a hang minősége a számítógépben lévő (sokszor gyenge minőségű) hangkártyától.
Röviden összegezve azt lehet mondani, hogy az átlagos használat, játékok, streaming, hang alapú hívások, online konferenciák során tökéletesen helyt tud állni, mivel jó minőségben és kellőképpen valósághűen, torzítás mentesen továbbítja a hangot és eléggé érzékeny.
Alább a hang minták (50, 75, 100% érzékenység), számos helyzetben rögzítve – nyilván azt azért érdemes figyelembe venni, hogy a hangokat befolyásolja annak a hangzása, amin éppen lejátszásra kerülnek.
Természetesen hosszabb időszakok alatt sincs vele gond (teszt környezet powered by Discord 🙂 ).
A zaj mérsékelt, 50%-on minimális, 100%-on már hallható némi (nem környezetből felvett) zaj, de nem vészes (lásd lentebb, “csendes környezet”).
Hangminőség teszt: normál használat
Normál használat, a mikrofon előttünk van a saját állványával és a számítógép nem éppen csendes.
50% hangerő (érzékenység)
100% hangerő (érzékenység)
Mennyire hallatszik a gépelés (hangos, mechanikus billentyűzet)
Hangminőség teszt: távolság tesztek
Érzékeny mikrofonról van szó, így távolról is használható – annyira, hogy 5 méterről is értékelhető hangot továbbít!
De akár egy csoport közepén elhelyezve alkalmas lehet csoportos hang hívásra, vagy éppen mixelt helyi + online gaming esetén a helyben lévők hangjának továbbítására is tökéletes.
2 méter távolság, 100%
5 méter, 50%
5 méter, 100%
Hangminőség teszt: csendes környezet
Hogy hallható legyen a zaj, amit összeszed, kipróbálásra került csendes környezetben is.
50%
75%
100%
Hangminőség teszt: összehasonlítás
Arra is kíváncsiak voltunk, hogy egy kb. kétszer annyiba kerülő (ha ahhoz is mindent megveszünk, ami jár a Radium 600-hoz) mikrofonhoz képest hogyan teljesít?
Azt lehet mondani, hogy kifejezetten jól teljesít és nyilván a drágább még jobb minőséget ad, de egyértelműen nem kétszer jobbat, nem éri meg a dupla árat és különösen nem éri meg, ha csak átlagos használatról van szó (tehát nem egy low cost otthoni stúdió kialakításáról van szó, hanem a tipikus hang hívások, Discord, gaming, streamig, stb.).
Radium 600
És egy másik, ami kétszer annyiba kerül
Összegzés, ár
A Genesis Radium 600 jelenleg 30 000 Ft-ba kerül, amiért nem csak a mikrofon jár, hanem a használatához szükséges minden egyéb is (és azok sem csak alibiből vannak, ténylegesen jók és használhatók). Így azzal együtt, hogy egészen kellemes minőséget produkál, az árát egyértelműen megéri.
Nem elhanyagolható, hogy professzionális a dizájn és az anyaghasználata is nagyon jó, nem kell elrejteni. 🙂
Külön jó, hogy érzékeny, simán használható nagy távolságból is és egy csoportos beszélgetést is kiszolgál.
Csak ajánlani lehet ennyiért és rögtön lett gazdája, használatban marad.👌