A Genesis egerek közül már jó párat teszteltünk és most is egy ilyen eseménynek jött el az ideje, név szerint a Krypton 510-ről van szó, amely mint a többi egere a gyártónak, ismételten egy gamer rágcsáló. Az egyediségét abban lelni meg, hogy kifejezetten jobb kezes, ergonomikus egér lévén az egész teste jobbra ívelt, ami szokatlan lehet elsőre, ámbár korántsem rossz. Hozza a szokásos minőséget és az RGB világítás mellett az elég komoly szoftveres hátteret is. Már 10 000 Ft-ért megvehető Magyarországon és közvetlenül a gyártótól is.
Doboz, csomagolás
A gyártóra jellemző csomagolási stílus, erre az egérre is igaz.
Doboz tartalma:
- egér
- teflon talp
- némi papír
Így néz ki
Az alapvető formája egy klasszikus egérre emlékeztet, viszont amint ráteszed a kezed, rögtön érezhető hogy valami nem pont ugyanaz, amelyet az ívelt testnek köszönhetünk.
Megszokott fekete színben érkezik, amely anyagában festett, így nem fog róla lekopni, vagy lepattogni idővel.
Amelyekkel a valóságban is megegyezik
Oldalain ujjtámasz nem került kialakításra
Az alján csúszós teflon talpak helyezkednek el (jár hozzá 2 tartalék is!)
Kábele szövetborítással rendelkezik
Gombok
A nyomógombjai alatt OMRON kapcsolók lapulnak, amelyek garantálják a minőséget és a hosszú felhasználhatóságot.
A gombok tökéletesek, beleértve a két fő, két oldalsó, görgő, DPI váltó gombokat. A görgő kattintás is nagyon jó, puha, nem kell nagy erőt kifejteni és gumis felületű a jó tapadásért.
Összesen 6 darab programozható gombbal rendelkezik:
- bal
- jobb
- görgő
- 1 DPI váltó
- + 2 extra gomb bal oldalon
Méret, használhatóság
Alapesetben talán azt lehet rá mondani, hogy nem a kisebb kéz mérettel rendelkezőknek találták ki, mert a nagyobb egerek közé tartozik, 13 cm hosszú. Súlyát tekintve 99 gramm, kábel nélkül.
Az ívelt testnek köszönhetően elsőre kissé fura érzés lehet használni és az oldalsó gombjai sem pont úgy helyezkednek el, mint általában, de pár óra használat után megszokottá válik.
Beüzemelés
Bedugod, használod. Viszont mivel az előnyeit a hozzá tartozó szoftver adja, így azt mindenképpen telepíteni kell.
Az egér szoftvere
A Genesis kínál egy programot is, amelyben számos dolog állítható be és elég komoly mértékben testreszabható vele az egér:
- beállítható a DPI
- beállítható a mintavételezés
- beállítható a sebesség
- beállítható a görgetési sebesség
- átprogramozhatók a gombok
- makrózható
- több (sok) profilba menthetők a beállítások
- az RGB világítás beállítható
A program letölthető itt. Az egér memóriával rendelkezik, így az áramtalanítása esetén sem veszti el a beállításait, valamint több profil is készíthető és azok között gyorsan lehet váltani, tehát nem kell mindig újra beállítani.
Programozható gombok
Szó szerint minden gombját újra programozhatod, amelyet a hozzá tartozó programmal pár kattintással megtehetsz, mindenféle nehézség nélkül.
Ahogy a Genesis egerekre jellemző, a gombok nem csak átprogramozhatók egy másik gombra (vagy billentyű kombinációra), hanem akár konkrét funkciót is rendelhetünk hozzájuk, ami igen hasznos és nem csak játékok közben, hanem egyébként is, mert a produktivitást is jelentősen meg tudja növelni. Például segíti a böngészőkben való navigációt, program ablakok között válthatunk, vagy az egyes szoftverekben használt funkciókat is elérhetjük általa.
Egér beállítások
Nem csak a gombjait állíthatod be, programozhatod át egy új funkcióra, vagy éppen bármi másra is, hanem további jellemzőit is személyre szabhatod:
DPI beállítások
A DPI beállítással, azt lőheted be magadnak, hogy milyen felbontással használd az egeret.
Beállítható 200-10000 közötti értékekre, viszont sajnos nincs lefelé léptető gombja az egérnek, csak egy gomb van, ami folyamatosan lépteti felfelé, majd ismét elölről indítja.
Az sem gond, ha nincs szükség mind a hatra, mert ami felesleges, az kikapcsolható. Az egéren lévő DPI gombokkal válthatunk a DPI értékek között és mindegyikhez egyedi színt is beállíthatunk. A logó és a görgő ezzel a színnel világít.
Mouse parameter
A mouse parameter részben beállítható az egér érzékenysége és ugyanitt az egér mutató pontosságát is javíthatjuk, valamint a görgetési és dupla kattintási sebességet is beállíthatjuk.
Polling rate
Természetesen a mintavételezés gyakoriságát is be lehet állítani 125Hz és 1000Hz között.
A világítás
A “Lightning” fül alatt, több fajta világítási módot találsz, mindemellett, még a világítás erősségét, irányát, szín összetételét is személyre tudod szabni.
Alapvetően a “prismo” módban van az egér
Összesen 10 mód áll rendelkezésedre, amelyek belül további beállítási lehetőségeket látsz, módonként eltérőek lehetnek.
A “colorful steady” módban, például folytonosan világít az egér, de a színösszetételét Te határozhatod meg.
Világítás három helyen jelenik meg:
- görgő
- logó
- körben az egér testén
A görgő és a logó független az alsó LED csíktól, azon esetben, ha ki van kapcsolva a “lightning” fül alatt a világítás, ilyenkor az adott DPI értékhez beállított szín határozza meg az egér világítását a “farok” részén, amely egy pulzáló világítást eredményez.
Makrók
Van egy makró készítő része is, ahol készíthetünk makrókat. A makró előre rögzített műveletek sorozata, használható játékokban, de úgy általában is, így szintén növelhető vele a produktivitás.
Természetesen ha ezzel nem akarsz vacakolni, akkor sem maradsz le igazából semmiről sem, de azért jó ha tudsz róla, hogy erre is van lehetőséged, ha úgy van.
Használat közben
Fontos, hogy egy egér, pontos, jól beállítható, könnyen használható legyen, így biztosan mindig a számodra legjobb teljesítményt fogja nyújtani használat közben.
Amennyiben használtál már olcsó egeret és utána komolyabbat, akkor tapasztalhattad, hogy mit jelent az, amikor egy sokkal minőségibb egeret használsz, mint amilyen például a Krypton 510.
A jobb hardver, ami a Krypton 510-be került, lehetővé teszi, hogy ne tapasztalj semmiféle furcsaságot a használat közben, mint például véletlenszerű gyorsulás-lassulás, vagy épp dupla kattintások, pláne ha fő étked az FPS-ek, ott erősen idegőrlő tud lenni, ha egy egér nem olyan minőségű, mint amilyennek lenni kell.
Nincs gond, ha precizitás szükséges
Összegezve a Krypton 510 jól teljesít tartós használat során is, jól beállítható, mentes a problémáktól.
Jellemzők
- szenzor: optikai, nem világít
- kapcsolók: Omron
- felbontás: 200– 10000 DPI, szabadon szabályozható, 500-as léptékben
- gyorsulás: 20 G
- tracking speed (mozgási sebesség): 100 inch/mp
- mintavételezés (polling rate, ennyiszer kérdezi le az egér az aktuális pozíciót másodpercenként): maximum 1000Hz (módosítható)
- maximum frame rate: 4600FPS
- kábel hossza: 2 méter
Összegzés
Egy olyan jól használható, minőségi egér a Genesis Krypton 510, amely nem csak játékoknál vethető be eredményesen, hanem a hétköznapi használat során is, köszönhetően a minőségi konstrukciónak, kényelmes kapcsolóknak.
Igény szerint világít, minden gombja beállítható, így akár gyors gombokat, gyors elérésű funkciókat is varázsolhatsz vele, ami egy hasznos extra.
Negatívumai nincsenek, de a kialakítása elsőre egyeseknek fura lehet, de ez nem róható fel negatív tulajdonságnak, mert hamar megszokható.
Illetve esetleg két DPI gombja lehetne, bár az elég ritka, hogy valaki gyakran módosítaná, főleg sok érték közül választva,