Genesis Helium 600 (gaming) 2.1 hangfal teszt – minden forintot megér

Az azóta is használatban lévő Genesis Helium 300BT hangszóró tesztje után itt a brutális nagytesó tesztje, a Genesis Helium 600. Ez a hangszóró 30+30W-tal büntet, amiből 30W-ot a szabályozható mélynyomó ad, nem is akárhogy, bepisilsz az örömtől, olyan basszus és annyira masszív hangzás jön belőle. A hangzása közel sem csak játékokhoz jó, a teszt alatt minden (film, zene, ami egy PC-ből távozik hang) általa szólalt meg és baromi jól néz ki, nem eltúlzott, mégis kellően látványos, plusz egy tekerős távirányító is jár hozzá a hangerő beállításához. Tényleg minden forintot megér és az nem is sok, mert jelenleg kb. 28 000 Ft-ért már megvehető, Magyarországon is és gyártótól is (EU webáruház).

 

Vásárlás

Kicsomagolás

Nem kifejezetten kis dobozban érkezik, ami a mélynyomónak köszönhető, hiszen elég méretes darab.

 

 

A tetejére kapott egy fület, így ha esetleg cipelni kellene, akkor azt kényelmesebben meg lehet tenni.

 

 

Bélelt

 

A doboz tartalma:

  • hangszórók
  • 3.5mm jack kábel
  • távirányító

Külső

A gyártó jó érzékkel találta el a dizájnt, hiszen egyszerre lett igényes, de azért látványosabb is, mint egy átlagos hangszóró. Utóbbi mondhatni követelmény, ha már gaming hangszóróként kerül értékesítésre, viszont világítást nem kapott.

Fa hangszórókról van szó, karbon borítással és összességében marha jól néznek ki. 👌

 

Gyártói képek

 

 

 

A valóságban pont ilyen

 

A dizájn közös, a hangszóró körül egy keret, belül egy piros karika és mindennek a közepén egy ezüst alapon lévő logó.

 

 

A hangfalak kb. 11 x 11 cm alapterülettel és 18 cm magassággal rendelkezek, szóval nem igényelnek nagy helyet, bárhol elférnek.

 

 

Minden oldalon, még az alján is karbon borítást kapott, szóval nincs olyan spórolás, hogy ott úgysem látszik.

 



 

100% karbon

 

22″ méretű monitor mellett

 

A mélynyomó alapvetően hasonló dizájnnal rendelkezik

 

De a mérete már merőben eltér a maga kb. 25 x 25 cm alapterületével és majdnem 26 cm-es magasságával.

 

 

Karbon mánia

 

Közelről sem nagyon van mit rejtegetnie

 

Na igen, nem éppen kicsi

 

Tartozik hozzá egy vezetékes távirányító is, amely a mélynyomóba megy és a távirányító megy a PC-be, plusz van rajta egy 3.5mm jack fej vagy fülhallgatónak is, amit bedugva automatikusan átkapcsol rá. Sajnos viszont külön átkapcsoló gomb nem került rá, pedig az praktikus lenne (persze nyilván ha máshova dugjuk be, pl. a számítógépen lévő előlapi, vagy hátlapi csatlakozóba, esetleg USB-be, akkor a Windows-ban szabadon kapcsolgathatjuk).

A hangfalak és mélnyomó is gumi tappancsokat kaptak.

A távirányítóval a hangerő szabályozható, szóval így mindig kéznél van, nem kell a Windows-ban, vagy esetleg egy játékban piszkálni a hangerőt.

 

Technikai jellemzők

Hangerő: 2 x 15 hangfal, 30W mélynyomó
Mód: vezetékes (3.5mm jack)
Bluetooth: nincs, de van egy bluetooth változata is, lásd lentebb
Frekvencia tartomány: 40 – 20000 Hz

Milyen a hangja?

A hangkeltésért 2db 15W-os hangfal felel, ami egy PC hangszórónak már önmagában sem kevés, hiszen tipikusan nem több, mint fél méter távolságra vannak.

Viszont van még egy 30W-os mélynyomó is (6.5 inch, vagyis 16.5 cm), amivel már rendesen büntet, különösen ilyen közelről. Az a fajta basszus jön belőle, amit érzed hogy a csontjaid rezegnek. 😀 De tényleg, nagyon durva, ha fel van csavarva a basszus – mert egyébként természetesen szabályozható.


 

A basszus orientált anyagokkal nagyon brutális, iszonyat élvezetes

 

Szerencsére viszont a két hangfal is teljesen rendben van, nem csak az agyrepesztő basszus jó, hanem ők is képesek ellátni a feladatukat a magasabb hangtartományban is, decens minőséget, szeparált, egész tiszta hangzást adva.

 

Így kifejezetten univerzális hang cuccról van szó

 

Na de térjünk vissza a játékok világába, elvégre gaming hangfal, de ez egy kissé lebecsmérlő megnevezés, mert máshol is megállja a helyét.

Jórészt FPS-ekkel volt megjáratva a teszt során, már csak azért is, mert azoknak van tipikusan eléggé összetett hangviláguk, rengeteg merőben más hangtónusú effekttel, fegyver hangokkal, robbanással, beszéddel, néha zenével, ….

 

 

A fentiek alapján sejthető, hogy jól teljesít a játékoknál, ahol kell a mély, ott adja, de nem gyengén.

 

 

Viszont köszönhetően a két hangfal által adott hangminőségnek, a magasabb hangtartománybeli részek is elég élvezetes formában távoznak belőle, jól, egészen tisztán szólnak az effektek, a fegyverek és persze különösen a markánsabb hanggal rendelkezők fegyverhangok durvák. Egyértelműen dob az élményen.

 

 

Univerzálisan használatban volt mint általános számítógép hangfal zenékhez, filmekhez, játékhoz, podcast-hoz, Youtube-hoz, stb. tehát tényleg lefedésre került mindenféle tartalom.

Filmekről szólván simán elképzelhető egyébként TV-hez is, erőteljes, moziszerű hangzást biztosít.

 

 

Zenéről már volt szó fentebb, basszust igénylő tételekhez tökéletes, de igazából azoknak sem kell megvetni, akik inkább a valódi hangszereket preferálják.

 

Az egészen finom zenékkel is OK

 

A hangereje mint PC hangszóró egyértelműen túlméretezett, viszont ezáltal simán megállja a helyét akkor is, ha egy szobát kell megtölteni hanggal.

Szóval kifejezetten jó választás, jól szerepel minden téren (értelemszerűen nem audiofil szerepben, de nem is az a célja).

Bluetooth mód

Bluetooth nincs, de a tesóján, a Helium 610BT-n van. Elhanyagolhatóan drágább, így megéri azt választani, ha van rá igény (itt található).

Kimenetek, bemenetek, gombok

A bemenetek a mélynyomó jobb oldalán kaptak helyet, így könnyen elérhetők és jórészt az összedrótozást szolgálják, de azért van

  • hangerő tekerő gomb
  • basszus tekerő gomb
  • ki / be kapcsoló gomb

A hangfalakból érkező vezetékek 1.5 méteresek, ami általában elég, de nagyobb monitor esetén távolabb kerülhetnek a mélynyomótól és akkor már kicsit problémás lehet. A teszt során egy 61 centi széles 4K monitorhoz azért elég volt.

 

Összegzés

A Genesis Helium 600 (vagy 610) könnyűszerrel ajánlható, a jó alap hangzásával mint PC hangszóró remek társ, legyen szó akár gamingről, zene, film vagy más tartalom fogyasztásáról. Játékok esetén kifejezetten növeli az élményt, különösen egy-egy jól koreografált single során, vagy egy komolyabb multi csata esetén.

A mélynyomó külön szót érdemel, hiszen egészen durva basszust ad, így ahol kell, ott megvillantja a karmait a fenevad. 🙂

A dizájn kifejezetten tetszetős, nem alap dizájn hangszórók, azért a gaming kategóriába beférnek, de nem bazári gaming, így bárki által szerethető, igényes.

A távirányítója praktikus extra, rajta egy plusz jack bemenettel, ami megint hasznos és ha lenne egy átkapcsoló gomb, az még jobb lenne. Talán majd egy következő termék változatnál… 🙂

A bluetooth változat pedig csak minimálisan drágább, így kényelmesen használható mobil eszközökkel is.

 

Vásárlás

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.