Chuwi Hero Book laptop teszt – üzemidő és ár bajnok!

Ha laptop, tablet, akkor a Chuwi az egyik kedvenc, amelyet a nagyon jó ár / érték arányú eszközeinek köszönhet. Jelen teszt alanya a Chuwi Hero Book laptop, amely annak ellenére, hogy nagyon olcsó (kb. 57 000 Ft), egy igényes, könnyű és nagyon hosszú (akár 10 óra!) üzemidővel rendelkező laptop. Az alacsony ára ellenére is használható hardver hajtja. A vásárlásért kattints ide.

 

Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Kicsomagolás

Durván becsomagolva érkezett, hacsak át nem megy rajta egy tank, akkor nem eshet baja. A gyártói doboz is bélelt, de az még egy másik bélelt dobozban is benne volt. Amúgy a szokásos minimál dizájn Chuwi dobozban érkezett.

 

 

A doboz tartalma

Külső megjelenés

Egy meglehetősen jól hordozható laptopról van szó, élvezhető méretű kijelzővel (14.1″). Szerencsére a gyártó nem rondította el semmi felesleges elemmel, hanem egyszínű, szürke megjelenést választott, egy szolid CHUWI logóval. Az alján gumi tappancsok segítik, hogy ne csúszkáljon el használat közben. A súlya 1450g, a mérete 33.20 x 21.40 x 2.13 cm. Vagyis egész jól hordozható.

 

Gyártói kép

 

Ez meg a valóság

 

Alulról nézve (megfigyelhető az M.2 SSD bővítési lehetőség)

 

Az anyaghasználata, szerkezete, megmunkálása egészen jó, abszolút az árkategória feletti! A kijelző könnyen lecsukható és nincs olyan érzés közben, hogy bármelyik pillanatban megrepedhet vagy ilyesmi.

A billentyűzet

A laptopok jelentős része a billentyűzet, fontos, hogy jó legyen, hiszen cserélni nem egyszerű. A jó hír, hogy a Hero Book billentyűzetén kellemes gépelni és nem nyomódik be, hullámzik gépelés közben.

Angol kiosztású billentyűzet, de természetesen a Windows-ban átállítható magyarra és matricát is lehet venni szükség esetén 1-2000 Ft-ért. Magyar billentyűzetet beállítva minden ugyanott van amúgy, mint ténylegesen magyar billentyűzeten. Ez alól kivételt képeznek a hosszú i betűk:  í   Í. Ezeknek ugyanis nem jut hely, de nincs gond, mert szükség esetén jobb oldali alt + i = Í, jobb oldali alt + j = í

Persze nem minden esetben van szükség amúgy sem magyar ékezetes betűkre.

A touchpad

A touchpad nagy (12 x 8 cm) és jó használni, támogatja a kézmozdulatokat, például két ujjal fel vagy le húzva a szkrollozás.

 

 

Hardver

Kezdjük a tényekkel:

  • processzor: Intel Atom x5-E8000 (4 magos, alap frekvencia: 1.04GHz, maximum 2GHz)
  • memória (RAM): 4GB
  • tároló: 64GB eMMC, amely bővíthető M.2 SSD meghajtóval (és microSD memóriakártyával is). Ehhez csak egy panelt kell az alján levenni.

57GB a teljes hely, abból újratelepítés, frissítés és takarítás után 40,7GB maradt szabadon.

Teljesen ventilátor és mozgó alkatrész mentes, így mindig totál néma marad.

Mire elég a hardver?

A Chuwi jól eltalálta azt a hardver összeállítást, amely még éppen nem kevés és nagyon alacsonyan tartható az ár. Vagyis az általános működése “sima”, nincs olyan érzése tőle az embernek, hogy mi ez az akadozós retek, mindjárt átnyúlok a kijelzőn, mint a rohadt bádogon. 🙂

Átlagos használat esetén tehát kielégítő sebességet nyújt. Mi az átlagos? Itt egy példa:

 

 



Látható, hogy meg van nyitva egy böngésző (Chrome), aztán egy levelező, egy fájlkezelő, a Skype, egy szövegszerkesztő, a Greenshot képlopó, a feladatkezelő is fut és a Windows saját vírusirtója is.

 

Ez ilyen terhelést jelent neki

 

Tehát azért nem kell erőlködnie, így pörgős tud maradni. Természetesen a számításigényes műveletek tovább tartanak, mint egy erősebb processzor esetén és komoly teljesítményt igénylő programokat nem érdemes erőltetni. De azért egy kis lazább például képszerkesztés megoldható még a  legújabb Photoshop-pal is (régebbivel meg főleg):

 

 

A 3D-s játékok nem igazán futnak jól, persze meg lehet próbálni pár Microsoft Store-osat, de inkább az egyszerűbb 2D-s játékok, amik fekszenek a processzornak.

Multimédia, wifi, bluetooth

Full HD és 1440p videókat minden gond nélkül megeszi, a 4K viszont kihívást jelent neki, de azt a kijelző mérete miatt is totál felesleges erőltetni, csak gyorsabban meríti az  akkumulátort, előnye meg nincs.

A hangja rendben van, de semmi extra, persze nincs akadálya egy külső hangszóró használatának.

A billentyűzeten vannak multimédiás billentyűk is (hangerő, stb.).

A wifi sebessége 35-40Mbps körül alakul.

A bluetooth működik, ahogy kell.

Kijelző

14.1″ méretű kijelzőt kapott, melynek a felbontása 1366 x 768 pixel. A fényerő rendben van, de a kijelző inkább fényes mint matt, így napsütésben némi extra fényerő elkelne. De normál fényviszonyok között teljesen jó. Szerencsére nem szemből nézve sem torzul a kép. A HDMI-n keresztül természetesen használható monitor is.

Bemenetek, kimenetek

Bluetooth: 4.0
Dual WiFi 2.4GHz/5.0GHz
Wifi: 802.11a/b/g/n/ac
0.3MP kamera
3.5mm jack
HDMI
microSD memóriakártya
1db USB 3, 1db USB 2

 

MicroSD memóriakártya, 3.5mm jack, USB2

 

USB3, töltő bemenet, HDMI

Szoftver

A vas működtetéséről a Windows 10 gondoskodik, gyárilag azzal érkezik, ami az alacsony árat figyelembe véve már szinte ajándék. A telepített Windows angol nyelvű, így a magyart utólag kell telepíteni. De talán egyszerűbb újratelepíteni a magyar Windows 10-et (Home), a Microsoft-tól letölthető telepítővel. Ez gond nélkül ment és persze aktivált is maradt. A recovery meghajtót nem feltétlenül érdemes törölni.

Akkumulátor, üzemidő

Elérkeztünk a legjobb részhez, ami az üzemidő. Ebben a Hero Book nagyon jól teljesít, ami azt jelenti, hogy akár 10 óra üzemidő is összejön!

De itt vannak a konkrét példák.

Youtube, videó lejátszás

1 óra Youtube, automatikus fényerő, 75% teljesítmény, 99%-ról indult, 84% lett, Full HD, teljes képernyő. 15% csökkenés óránként.

1 óra Youtube, automatikus fényerő, 75% teljesítmény, 84%-ról indult, 71% lett, szimpla HD, teljes képernyő. 13% csökkenés óránként.

100% processzor használat, vagyis maximális teljesítmény

1 óra 100% processzor használat, 57%-ról indult, legjobb teljesítmény, 37% lett, automatikus fényerő. 20% csökkenés óránként.

1 óra 100% processzor használat, 82%-ról indult, legjobb teljesítmény, 63% lett , automatikus fényerő. Itt is kb. 20%.

Látható tehát, hogy még ha maximumon pörög is, akkor is összejön kb. 5 óra.

Internetezés böngészőben

1 óra internetezés, Chrome böngésző, automatikus fényerő, legjobb teljesítmény, 45%-ról indult, 32% lett. 13% csökkenés óránként, vagyis így olyan 8 óra összejön.

Minimális használat

Ami jó, hogy ha kell egy laptop, amit nem folyamatosan használsz, de jó lenne ha nem kellene mindig alvóba tenni, vagy kikapcsolni, akkor a Hero Book jó választás, mert:

1 óra, legjobb akkumulátor üzemidőre állítva: 32%-ról 23%-ra csökkent, ami csak 9%, tehát kb. 10 óra is összejöhet így!

Feltöltés

A feltöltés 6%-ról indult, töltés közben a kijelző be volt kapcsolva, de nem volt használva, a Windows 2 óra 48 percet jósolt

1 óra múlva 44%
2 óra múlva 80%
2.5 óra múlva 95%

Tehát mondhatni, hogy kb. 2.5 óra szükséges a használatához. Ami azért nem rossz, hiszen akár 10 órás használat is összejöhet utána.

Összegzés

A Chuwi Hero Book egy rendkívül olcsó laptop, amely az olcsósága ellenére jó minőséggel bír, kellőképpen gyors a mindennapi teendők, dolgok elvégzéséhez és az üzemideje durva, elérheti a 10 órát is! A tömege nem jelentős, kb. 1.5kg, így egészen jól hordozható, a kellemes méretű kijelző mellett is.

Hátrányként említhető a tárhely mérete, ami csak 64GB, de nyilván ez nem mindenkinek jelent problémát és olcsón bővíthető szükség esetén.

 

Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.