BlitzWolf BW-SH4 párásító teszt – extrém párásítás és kapacitás, UV fertőtlenítés

A BlitzWolf BW-SH4 egy igényes, nagyon nagy kapacitású (7.5 liter) párásító, beépített UV fertőtlenítéssel, távirányítóval és komoly párásítási kapacitással. Nem csak télen hasznos, amikor a levegő száraz, hanem nyáron is, ha a klíma kiszárítja a levegőt, mert simán képes hatékonyan pótolni az eltűnő párát. Európai raktárról (CZ) rendelhető, ahonnan gyorsan és vámmentesen érkezik, általában 20-25 000 Ft ellenében (mikor mennyi).

 

Vámmentes vásárlási útmutatóért kattints ide

Dizájn

Bár talán dizájn díjat nem nyer, de egyértelműen igényes, jól néz ki. Egy fehér hengerről van szó, fekete talppal, fekete kijelző háttérrel, valamint a tetején a rács is fekete.

 

A gyártó szerint így néz ki

 

Kevés olyan környezet van, ahova nem illik

 

Úgymond jól védve érkezik

 

És tényleg úgy néz ki, mint a gyártói képeken de a talpa fekete, nem fehér

 

A kijelzője jó nagy és mutatja a hőmérsékletet és a páratartalmat is, viszont a sleep módot aktiválva a kijelző nem világít.

Ugyanitt minden beállítható, ami távirányítóval és érintőgombokkal, ami előnyös, mert ha összetapogatjuk, akkor sokkal könnyebb tisztítani, hiszen az egész egyetlen sima felület.

 

 

Széles nyíláson távozik a pára és teljesen körbeforgatható, így jobban beállítható a pára kibocsátás iránya.

 

 

Előnye, hogy kis alapterületet foglal el, ami egy 22cm-es kör, felfele viszont 70cm magas, ami megint előny, mert magasra a levegőbe juttatja a párát, nem kell asztalon lennie. Konkrétan legnagyobb fokozaton 130cm magasra tolja ki a párát.

Van távirányítója, ami működik, ahogy kell, de azért ennél kicsit komolyabb is lehetne, ez a létező leggagyibb típus.

 

Beüzemelés

A beüzemelése valójában nem érdemelne szót, mert kb. fél perc, de van itt pár érdekesség.

Összesen három darabból áll:

  1. a legalsó rész a víztartály
  2. abba megy az elektronika, amelyből alul egy cső megy le a víztartály legaljába és a végén van a szivattyú
  3. és végül erre kerül még egy darab, amelyen keresztül a pára távozik

 

A víztartály, amelyen van egy átlátszó csík, hogy lássuk mennyi víz van benne



 

Az elektronika, cső és szivattyú

 

A teteje ilyen, itt történik a víz köddé bontása

 

A szivattyú

 

Mint látható, tapadókorongok vannak rajta, amiket le lehetne erősen tapasztani a tartály aljára, de ez kézzel nem lehetséges, mert nem elérhető az alja, így csak középre kell leereszteni és letapad.

 

Végül a legteteje, itt távozik a pára

 

És ebbe megy a legfelső rács a pára nyílással

 

Ami nagy előnye, hogy az elektronika részt nem kell kivenni a vízzel újratöltéshez, csak a legfelső részt kell kivenni. Így egyszerűen fentről újratölthető.

 

 

Sőt, elvileg a legfelső részt sem kell kivenni, mert ott is beönthető

 

Viszont nem igazán egyértelmű a használati utasítás, ezért talán ezt jobb kivenni. Ja igen, itt van valami barna gyöngy, talán vízlágyító?

 

Hogyan működik?

Az ultrahangos párásítók apró részecskékre bontják szét a vizet, majd a levegőbe fújják. Ez rendkívül hatékony módja a párásításnak, mert teljesen mindegy, hogy milyen az aktuális páratartalma a levegőnek, akkor is kiadja a beállított mennyiséget.

Mennyire hatékony?

Maximális 280 ml vizet tud a levegőbe juttatni egyetlen óra alatt, ami rengeteg, hiszen ez 24 óra alatt közel 7 liter vizet jelent! És itt jön képbe a nagy tartály, hiszen maximális fokozaton is csak napi 1x kell feltölteni.

 

Párát kibocsátani három fokozattal tud

 


A konkrét hatékonyság számos tényezőtől függ:

  • a helység mérete
  • a szigetelések minősége (hiszen ha a huzat kiviszi a pára egy részét…)
  • szellőztetések gyakorisága
  • teljesen zárt helység, vagy nyitott, félig, kissé nyitott az ajtó?
  • milyen idő van kint? Alapszabályként kijelenthető, hogy minél hidegebb van kint, annál kisebb a levegő páratartalma. Viszont ha épp esik, az meg segít.
  • volt-e korábban párásító használva? A száraz környezet egy ideig sok párát elnyel.
  • működik-e klíma?

Mivel most nyár van és eleve jobb a levegő páratartalma, mint télen, ezért 40%-ról indult a teszt, nagyon intenzív klíma használattal (kint 36°C), 30m2, részben zárt területen (ajtó behajtva, de nem becsukva).

Ha folyamatosan maximumra van járatva, akkor olyan +25-30%-ot képes hozzátenni ekkora területen.

UV fertőtlenítés

UV fénnyel kezeli a vizet, így minimalizálva a levegőbe esetleg kijutó kórokozókat. Ez hasznos extra és aki tovább fokozná, az vehet bele ezüstion kockát is.

 

Az UV LED az ultrahangot kibocsátó résznél van

Okossá tehető

Nem okos párásító, de okossá tehető, amihez két dolgot is igénybe vehetünk.

Az egyik a konnektor okosító, amely lehet például a BlitzWolf BW-SHP6 Pro (teszt itt). Ezzel távolról kapcsolgatható, időzíthető.

A másik egy univerzális távirányító, például a BlitzWolf BW-RC1 (teszt itt). Ezzel minden funkciója elérhető távolról is.

Ami hátránya az, hogy visszajelzést nem ad az aktuális értékekről.

 

 

Külső szenzorral viszont összeköthető a pontosabb pára szabályozás érdekében. Sőt, ha a szenzor támogatja, akkor még a hőmérsékletet is figyelembe lehet venni. Tehát ahol nincs klíma nyáron, de alacsony a pára, viszont túl meleg van és a magas pára kellemetlen lenne, akkor ezzel megakadályozható a párásítás.

 

 

És persze beállítható hogy mikor működjön és mikor ne.

Önszabályozás

Beállítható, hogy tartson egy adott páraszintet, ami működik is, de nyilván a párásító körül nagyobb a pára, így pontatlanul méri, kb. 5%-kal többet mér. De ez korrigálható, hiszen hamar látszik, hogy ami neki pl. 60, az a valóságban csak 55, stb.

Ez a működési mód ki / be kapcsolással jár, de persze nem úgy, hogy ha 1%-ot is lejjebb esik a pára, mint a kívánt, akkor azonnal bekapcsol, majd amint elérte kikapcsol, hanem valamennyivel a beállított érték alá engedi csökkenni és meg is haladhatja a beállított értéket. Tehát a levegő páratartalma nem szigorúan állandó, hanem pár százalékkal lehet alacsonyabb és magasabb is, mint a kívánt érték.

Halk

Nem néma, de nagyon halk, aludni is lehet mellette. Legmagasabb fokozaton enyhe vízcsobogást is hallani, de az sem zavaró kicsit sem.

Összegzés

A BlitzWolf BW-SH4 már azzal előnnyel indul, hogy jól néz ki, rendkívül nagy a víztartálya és komoly mértékű párásításra képes.

Továbbá

  • kis alapterületet foglal el, ami egy 22cm-es kör
  • felfele viszont 70cm magas, ami megint előny, mert magasra a levegőbe juttatja a párát
  • kikapcsolható a kijelzője
  • van beépített UV fertőtlenítés
  • egyszerű vízzel feltölteni
  • van távirányítója
  • érintőgombok a fizikai helyett, amiket könnyebb tisztítani, hiszen az egész egyetlen sima felület
  • önszabályozó párásítást is tud
  • elforgatható a pára nyílása

Komoly probléma nincs vele, a de távirányítója lehetne kicsit komolyabb is és a kemény víz idővel problémát okozhat (de az minden ultrahangos párásítóra igaz).

 

Vámmentes vásárlási útmutatóért kattints ide

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.