Amazfit PowerBuds vezetéknélküli fülhallgató teszt – 8 óra használat, pulzusmérés, extra fülkampó

A két korábban beharangozott vezetéknélküli fülhallgató közül az egyik megérkezett a Huami-tól. Ez az Amazfit PowerBuds és nem csak általános használatra, hanem is sporthoz is ajánlja a gyártó. Szerencsére nem csak egy “legyen má’ nekünk is egy vezetéknélküli fülhallgatónk” jellegű dologról van szó, mert több tulajdonsága is bőven az átlag fölé emeli (amellett, hogy rendkívül jó a hangja). Az egyik ilyen tulajdonsága az, hogy 8 órán át használható egyetlen feltöltéssel, de ezzel nincsen vége, hiszen méri a pulzust, van extra, levehető fülkampó, frissíthető szoftver, hangszín szabályzás, érintőgomb funkciók módosítása. Szóval amit lehetett – és még annál is többet – belezsúfolt a gyártó. Az ára jelenleg 21 000 Ft.

 

Hogyan vásárolj az AliExpress webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Amazfit PowerBuds bemutató

A csomagolás méltó a termékhez

Cseppet sem környezetbarát, de kétségtelenül a termékhez méltó, felsőbbrendűséget sugárzó csomagolásban érkezik.

 

 

A dolog ott  kezdődik, hogy van egy külső csomagolása, amelynek az alján egy papírszalagot feltépve juthatunk hozzá a belső, vastag karton dobozhoz.

 

 

De ezzel még csak a töltő dobozhoz juthatunk hozzá, amely szintén kartonban nyugszik, amit ha kiveszünk, akkor további kartonhoz jutunk és még a használati útmutató is papír tartóban van.

 

 

Sőt, a gumiharangok is kartonban vannak……..

 

A csomag tartalma kb. a szokásos:

  • két darab fülhallgató
  • 4 különböző gumiharang, avagy dugó
  • töltőkábel
  • töltő / tároló doboz
  • mágneses fülkampó

Bogyók a fülben

A formája nem a tipikus kapszula / bogyó / Toffifee 😀 , bár ha a fülben van, akkor azért olyasmi.

 

Gyártói kép

 

A valóságban is ilyen és mondhatni, hogy 3 darabból áll:

  1. a dugó
  2. egy közbenső rész, amely felfekszik a fülre
  3. és a külső része, ami látszik, ha a fülben van

 

 

A külső fele egy elég látványos textúrát kapott – ha még világítana is, akkor igazán durva lehetne. 🙂 De így is nagyon jól néz ki.

A szokásosnál nagyobb nem csak méretre, de tömegre is, kb. 6.2g. Viszont a megfelelő méretű dugóval stabil, normál mozgás, nem extrém intenzív mozgással járó edzés esetén sincs gond vele. Futáshoz és hasonlókhoz pedig használható a fülkampó.

 

 

És ilyen a fülben (fehér színben is elérhető lesz)



 

Ahogy az lenni szokott, egy töltődoboz is tartozik hozzá, amely egyben külső akkumulátor (power bank) is, így áram hiányában is tölti a fülhallgatókat.

 

 

Egész kicsi (66 x 43 x 33 mm), zsebben lazán elfér és a tömege is kicsi, 57g (+ 2 x 6g a fülhallgató).

 

Tárolja a fülkampókat is

 

A doboz és fülhallgatók minősége rendkívül jó, igényesen megmunkáltak, nyoma sincs kókányságnak. Mérsékelten vízálló, IP55 szinttel.

 

Extra fülkampóval az extra stabilitásért

A megfelelő méretű dugóval jól beszorulnak és mozgás közben is egészen stabilan a fülben maradnak a fülhallgatók, viszont ez növelhető az extra fülkampók használatával. Mivel mágneses, így csak közelíteni kell a fülhallgatókhoz. A gyakorlatban jól működik, van hasznuk és a mágnesek erősen tartanak, viszont kissé körülményes visszatenni őket a helyükre.

 

 

Felszerelve

Mennyire jó a hangja?

Röviden a hangja: durván jó! A sok tesztelt fülhallgató közül talán a legjobb, de egyértelműen dobogós. A fejlesztők jó munkát végeztek vele, amelynek az eredménye az, hogy a hangtartományok kiegyensúlyozottak amellett, hogy a basszus elég ütős. Viszont mentes az olcsóbb fülhallgatók problémájától, vagyis a basszus nem nyomja rá a bélyegét a teljes hangzásra, nem mélyülnek el a hangok, csak ott ahol arra szükség valóban van. A hangzása nagyon erőteljes, kellőképpen részletes és összességében szép a hangja. Kb 40-50%-os hangerőn már elég hangos tud lenni.

Viszont nem muszáj megelégedni az előre beállított hangzással, mert beépített equalizer által szabadon módosítható és előre megadott beállításokat is kínál.

 

 

Az alap minőség mellett AAC átviteli módban is használható

Érintőgombok módosítható funkciókkal

Egyre több fülhallgató esetén elérhető az a funkció, hogy a gombokhoz szabadon rendelhetünk funkciókat. Vagyis mi történjen egy megnyomásra, egy érintésre, vagy kettőre. Erre a PowerBuds is ad lehetőséget, az viszont érthetetlen, hogy miért nincs 1 érintés, miért csak kettő, valamint három? Ráadásul a hármat kivitelezni már nehéz, mert van hogy kettőnek érzékeli. Remélhetőleg erre érkezik frissítés (mert amúgy frissíthető, lásd lentebb).

 

Automatikusan érzékeli, ha nincs a fülben

Nagyon hasznos funkciója, hogy automatikusan érzékeli, ha kivesszük a fülünkből és ilyenkor megállítja a lejátszást. De ez oda-vissza működik, azt is érzékeli, ha visszatesszük és olyankor meg elindítja a lejátszást.

Thru mode: felerősíti a környezeti zajokat

Van egy úgynevezett thru mode, amely bármikor aktiválható érintésekkel és ilyenkor a környezeti zajokat felerősítve továbbítja a fülünkbe. Ennek kint lehet jelentősége, mert így könnyen meghalljuk a környezetünk fontos zajait, hangjait (például ha jön egy autó). Ténylegesen működik, nem kamu funkció.

Pulzusmérés

Lehetőséget ad a pulzus mérésére és ha elindítunk egy sport tevékenységet az Amazfit alkalmazásban, akkor ott megjelenik a mért pulzus.


 

 

Korrekt pontossággal működik, viszont ha mozog a fülben, akkor romlik a pontossága. A gyorsabban változó pulzust lassabban követi, mint az összehasonlítást képező pulzusmérő mellkasöv.

 

Motion beat mode

Engedélyezhető, hogy edzés közben növelje a basszust mértékét, növelve a motivációnkat, lendületünket ezáltal. 🙂 Jópofa funkció, de azért meg lehet lenni nélküle.

Használat hívásokhoz

Használható minőségű hívásokat tesz lehetővé (ENC zajcsökkentés), így nem kell tőle megszabadulni a hívások során sem.

Sztereó vagy mono

Ahogy az lenni szokott, használható egy, vagy mindkét fülhallgató is.

Szoftver frissítés

Vannak más fülhallgatók is, amelyeknek frissíthető a szoftverük, de azért ez még nagyon nem általános. A PowerBuds viszont erre is ad módot és érkezett is frissítés.

 

Használat alkalmazás nélkül

Természetesen használható az Amazfit alkalmazás  nélkül is, csak éppen nem sok értelme, mert akkor számos funkciótól elesünk.

Akkumulátor, üzemidő

A gyártói ígéret szerint maximum 8 óra használat jön össze egy feltöltéssel és ez igaz akkor, ha nem AAC módban van és a hangerő kb. 40%. AAC esetén 1 órányit csökken az üzemidő, kb. 7 óra várható.

Mindkettő kimagaslóan jó érték.

A dobozból felhasználva minden elektromosságot nagyjából maximum 24 óra használat jöhet össze.

Ahogy az ma már elvárt, Type-C csatlakozója van és a doboz, valamint a két fülhallgató százalékos pontosságú töltöttségi szintje megnézhető az Amazfit alkalmazásban.

 

Összegzés

Mindent összevetve az Amazfit PowerBuds az eddigi legjobb tesztelt vezetéknélküli fülhallgató, hiszen

  • nagyon jó minőségű, egyértelműen nem egy tákolt valami
  • kimagaslóan jó minőségű a hangja
  • a hangzás szabadon módosítható
  • átállítható az érintőgombok funkciója
  • rendkívül hosszú ideig használható egy feltöltéssel
  • extra fülkampó jár hozzá és alapból is meglepően stabil a nagyobb méretéhez képest
  • tisztességes pontossággal méri a pulzust
  • képes a környezeti hangokat továbbítani a fülünkbe
  • motion beat mód

Az egyetlen igazi probléma az érintőgombokkal van, ugye eleve nincs egy érintéses mód, a három meg már sok, problémás kivitelezni. Remélhetőleg erre érkezik majd frissítés.

És persze lehetne említeni az árat, amely jóval magasabb, mint a szokásos, de ahhoz képest amiket ad, egyáltalán nem lehet magas árról beszélni.

 

Hogyan vásárolj az AliExpress webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.