OneOdio Pro-M hibrid fejhallgató teszt – 85 óra használat

Már kipróbáltunk egy pár OneOdio fejhallgatót (tesztek itt) és most ismét így tettünk, górcső alá véve a Pro-M névre hallgató hibrid fejhallgatót. Hibrid, vagyis egy olyan fejhallgatóról van szó, amely képes működni bluetooth-al, vezetéknélküli módban, de bármikor bedugható a hozzá járó kábel + mikrofon és máris használható kábellel is. Nem fogod elhinni, de ténylegesen 85 órányi üzemidőt ki tudtunk belőle préselni vezeték nélkül! Elöljáróban annyit, hogy az árát abszolút megéri (bár ez nem újdonság a OneOdio kapcsán), amely általában 14 000 Ft (EU raktárról kissé drágább)

 

Ki vagy, OneOdio?

A Yizhao Acoustics Technology Co., Ltd. egy már 10 éve létező cég és az audio termékek piacán van jelen, amely főleg fejhallgatókat jelent. Ahogy az lenni szokott, kellett egy márkanév, ez a OneOdio (érted: audio kiejtve majdnem odio).

A fő termék kategóriák:

A cég komolyan veszi az európai jelenlétet is, így európai raktárról is rendelhetők a termékek.

Doboza, tartalma

A tipkus, OneOdio-ra jellemző dobozban érkezett, amely még mindig ízléses.

 

 

A következőket tartalmazta a doboz:

  • a fejhallgató
  • töltőkábel
  • jack dugós kábelek
  • splitter
  • mikrofon
  • szütyő
  • némi papír

 

 

Ahogy már megszokott az OneOdio-tól, úgy most is adtak hozzá egy szütyőt, ami a szokásos, jó minőséget képviseli.

 

Külső

Most sem kellett csalódnunk a minőség tekintetében, ismételten egy jó minőségű fejhallgatót kaptunk. Az anyaghasználata jó és nyoma sincs semmilyen, a tipikus olcsó fejhallgatókra jellemző dolgokra (holott ez sem éppen drága).

 

 

Gyártói képek

 

 

 

 

Amellyel teljesen megegyezik a valóságban is

 

 

 

Természetesen a Pro-M is összecsukható

 

Az egyike a tipikus problémáknak az olcsóbb kategóriákban, hogy a fejpánt idővel elöregszik és majd eltörik, de itt ettől nem kell tartani, mert rugalmas acélból készült. Van egy rész, ami kihúzható, így állítható a méret, ami a legkisebb esetén kicsi, míg a legnagyobb esetén nagyobb fejre is alkalmassá teszi.



 

 

Megfigyelhető a hangszórók külső borításán a jellemző OneOdio dizájn, avagy a bakelit lemez imitáció.

 

 

 

 

A Pro-M esetében is figyeltek a fejpánt minőségére is, így egy kellően vastag szivacs réteget helyeztek el rá belülről, amely puha és kényelmes.

 

 

Ahogy már lenni szokott, a pánt részén kívül egy varrással ellátott, műbőrből készült dizájnos rész található, amelyen a gyártó neve is szerepel.

 

 

A belsején jól látható L-R felirat található (left-right, bal-jobb)

 

A fülpárnái eléggé puhák és kényelmesek, egy átlagos méretű fület lefednek. Ez számokban kifejezve úgy néz ki, hogy az átmérőjük kb. 9.5 centi, vagyis kör formájú fülpárnákkal rendelkezik. Ugyanez belül kb. 4.6 cm.

A bélés 1.7 cm vastag és erősen csökkenti a külső zajokat, sőt, a fejre téve alig hallatszik ki valami a fejhallgatóból.

Műbőr borítást kaptak, amely puha, nagyon jól néz ki, de hosszabb távon izzasztó lehet, még klimatizált helyen is. Persze ez minden fejhallgatóra igaz, amely zárt kialakítású.

 

Párnák közelebbről

 

Személyes véleményem szerint a Pro-M fülpárnái puhák, de mégsem a legpuhábbak és kissé érződik rajtuk az, hogy nem memóriahabosak, hanem olcsóbb szivacs került beléjük, de ez korántsem jelenti azt, hogy kényelmetlenek lennének, vagy azt, hogy bántaná a füleket. És ezt én úgy jelentem ki, hogy marhára válogatós fülem van, ha valami kényelmetlen, akkor szinte instant leveszem, nem szenvedtetem vele magam, de jelen esetben simán használtam órákig, mindenféle rossz érzés nélkül.

De aki ragaszkodik a memóriahabos megoldáshoz, az itt találja a többi OneOdio tesztet.

Mindösszesen csak 258 grammot nyom, kábel nélkül.

Mivel használható?

Miáltal egy hibrid fejhallgatóról van szó, így használható bármivel, ami 3.5mm jack csatlakozón, vagy bluetooth-on keresztül lehetőséget ad a fejhallgató csatlakoztatására:

  • telefon
  • tablet
  • konzol
  • laptop
  • számítógép
  • ….

Ráadásul használható headset-ként is, kábel esetén is, sőt, akár normál mikrofonos fejhallgatóként is, a jack elosztója segítségével.

 

Használata bluetooth-szal, vezetéknélküli módban

Alapvetően telefonnal próbáltuk ki, amellyel kellően jól szólt, a bluetooth kapcsolatot sem dobta el egyszer sem a használata során, így erre nem lehetett egy szavunk sem. Számítógép esetén némi susogást generált, ami nem hangos, vagy zavaró, de mégis fura, viszont ez lehet akár az USB bluetooth vevő hibája is, mert telefon esetén nem volt ilyen gond és kábellel sincs, tehát biztos, hogy a nem fejhallgatóval van gond.

A fejhallgató bal oldalán helyezkedik el a töltő része, jobb oldalán pedig a vezérléshez szükséges gombok, hangerő le-fel, léptetés, megállítás-indítás.

Megemlítendő, hogy két eszközhöz is tud kapcsolódni egyszerre, ami előnyös lenne, mert például egy számítógépre és egy telefonra lehetne egyszerre kapcsolódva. A kettő közötti váltás automatikus, ha az egyiken megállítjuk a lejátszást és a másikon elindítjuk. De sajnos ilyenkor a számítógépen valami nem okés, akadozik a hang. Telefonon viszont jó.

 

Szabvány microUSB csatlakozón keresztül lehet tölteni

 

A gombjai nem túl hangosak benyomás esetén és kényelmesen benyomhatók

 

Kábellel használva

Sajnos a Pro-M esetén egyszerűen nincs arra lehetőséged, hogy megszabadulj a mikrofon résztől, ami nem feltétlen jelent igazán nagy gondot, miáltal elhajtható a mikrofonja oldalra, és nem lesz még a látóteredben sem. Viszont nagy pozitívuma az, hogy lemerülés esetén bármikor használható kábeles módban, szóval nem kell feltöltve lennie a fejhallgatónak a használathoz. Ja és igen, kábellel használva, számítógép esetén sem generált semmilyen susogást. A kábelén szokásosan megtalálható a hangerő szabályzó, mikrofon némítás, zene megállítás-indító gombjai.

 

Hasznos, hogy egy gomb átkattintással némíthatod a mikrofont

 

 

Bluetooth késleltetés

A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez igaz a Pro-M fejhallgatóra is és emiatt filmekhez jó választás és játékok esetén is kicsi annyira, hogy már nem zavaró. Tipikusan lövéseknél szokott feltűnni, hogy mennyire késik a hang, de itt ez kis mértékű (bluetooth 5 telefonnal tesztelve).

 

Mikrofon

Kettő darab mikrofonja van a fejhallgatónak, egy ami beépített, amelyet a bluetooth kapcsolat esetén használhatsz, ami egy jobb telefon minőséget ad és a másik mikrofonja a kábelen helyezkedik el, melyhez jár a jack splitter is.

 

 

Az elosztó segítségével használható számítógéppel külön bontva a mikrofon és fejhallgató része is.

 

 

Kábellel használva, a tipikus OneOdio minőséget adja, vagyis átlagos felhasználásra teljesen alkalmas.

 

Hang minőség

Ezt ígéri a gyártó:

Prémium, 50 mm-es neodímium hangszóró – Élvezd a kiváló, kiegyensúlyozott hangzást és a legnagyobb kényelmet. A nagyméretű, 50 milliméteres hangszórók a neodímium mágnesekkel kombinálva erőteljes basszust, tiszta vokált és éles, magas hangokat eredményeznek a tökéletes, kiegyensúlyozott hangzás érdekében.

Amelyre ismételten azt tudjuk mondani, hogy teljes mértékben igaz, nagyon jó hangzást ad, amely talán a legjobb is, hiszen erős basszusra képes, de az alap hangzása nem lesz “doboz”, avagy “vödör”, tehát ilyen tompa, fura. Persze azért enyhén érződik a teljes hangzásán a mély hangok kiszolgálása, de jól illeszkedik az olyan zenékhez is, amelyek bár igénylik a mélyet, de a magas és középfrekvenciás hangok jelenlétét is – és hogy a kisebb, finomabb részletek se vesszenek el.

 

A basszusa ismételten kiemelkedően odaver

 

Általánosságban elektronikus zene esetén jól dönget

 

De a lágyabb, magasabb hangok esetén is kifejezetten élvezetes

 

Természetesen a kevésbé lágy zenék esetén sem hagy cserben

Hangzása játékkal

Bár panaszom nem lehetett rá, de meg kellett szoknom a hangját a Sennheiser HD360 Pro után, itt-ott kissé furák voltak a hangok Apex esetén, de megszokás után már fel sem tűnt. De ez nem róható fel negatívumként, hiszen nem csak egyetlen hangzás létezik.

 

Hangzása filmeknél

A hangzása kellően kiegyensúlyozott ahhoz, hogy teljes mértékben élvezhetőek legyenek a filmek is (az akciófilmek meg nyilván).

Üzemidő, akkumulátor

A gyártó eléggé komolyra vette a figurát, amikor úgy döntött, hogy a Pro-M hibrid fejhallgató lesz, miáltal egy 1 200mAh kapacitású akkumulátorral szerelte fel, amellyel 80 óra üzemidőt ígér. Viszont ez nem csak ígéret a gyártó részéről, kipróbáltuk, leteszteltük, stopperrel mértük. Kb. 50% hangerő mellett ment végig a füles és 85 órányi üzemidőt produkált – szóval gondolj csak bele, ha naponta 12 órát a fejeden van, akkor is 7 napig használhatod egyetlen töltéssel ami igencsak durva! Nem beszélve egy átlagosabb, pár órás napi használatról…

Összegzés

Az OneOdio Pro-M egy igen kellemes hibrid fejhallgató, amely durván jó üzemidőt biztosít a maga 85 órájával, amely által erősen kiemeli az árkategóriájából. És az is egy extra, hogy hibrid a cucc, így használható kábellel és anélkül is.

A hangzására sem lehet panasz egy cseppet sem, így magabiztosan ki tudjuk azt jelenteni, hogy ismételten egy ajánlott fejhallgatóról van szó, ennyi pénzért meg főleg. És ez alól a mikrofonja sem kivétel vezetékes és bluetooth módban sem.

Talán egyetlen egy kisebb hátrányt tudnánk felróni neki, amelyek a fülpárnái, nem az az extra puha memória habos kivitel, hanem egy átlagos szivacsból készült. De itt illik hozzátennünk azért azt is, hogy nem kényelmetlen, csak egy szinttel lejjebbi felhasználói élményt ad. Ami persze valahol érthető is, hiszen minden másban egy árkategóriából kiemelkedő fejhallgatóról van szó, így valahol vissza kellett venni az alacsony ár érdekében.

Illetve egyszerre két eszközhöz (pl. telefon, számítógép) kapcsolódás esetén a számítógépről érkező hanggal valami nem volt rendben, így ez a funkció kieshet.

 


Avatar

Gabe Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.