A BlitzWolf AirAux AA-UM4 a gyártó alacsonyabb árfekvésű fülhallgatója, de az alacsonyabb ár ellenére minden képessége, jellemzője megvan ahhoz, hogy örömmel használjuk (jó hang, szép dizájn, érintőgombok, Type-C töltés). Az ára jelenleg 11 990 Ft .
BlitzWolf termékek Magyarországon vásárolva
A BlitzWolf népszerűségét jól mutatja, hogy már közel sem csak egy kínai cég a sok közül, hiszen mára számos terméket kínál, amelyek közül a fontosakat Magyarországon is megvehetjük a blitzwolf.shop jóvoltából. Értelemszerűen ezzel együtt jár a Magyarországon érvényesíthető, 18 hónapos garancia, valamint a maximum pár napos szállítási idő.
Milyen a vezetéknélküli, TWS fülhallgató?
A TWS a True Wireless Stereo szavakból ered, olyan fülhallgatót jelent, amelynek szó szerint semmilyen vezetéke sincs (és sztereó). Ilyen az Apple AirPods is, de szerencsére nem kell 60 000 Ft-ot fizetnie annak, aki vezetéknélküli fülhallgatót szeretne.
Több jelentős előnyük is van az ilyen fülhallgatóknak:
- nincs semmilyen vezeték, egyszerűbb tárolni
- egyszerre ketten is hallgathatják ugyanazt, akár több méterről is
- egyszerre egy fülhallgatót is lehet használni
- a tároló doboz gyakran hordozható akkumulátorként (power bank) is szolgál, így több tíz órás üzemidő is elérhető
A doboz és a tartalma
A szokásos erős, piros fehér karton dobozban érkezik, amelynek a közepén vannak a fülhallgatók a töltődobozban, jelentős mennyiségű szivacsba ágyazva.
A dobozban a szokás dolgok találhatók:
- két darab fülhallgató
- 3 pár gumiharang, avagy dugó
- töltőkábel
- és a töltő / tároló doboz
Szép dizájn és jó minőség
Ovális formát kapott fülhallgatókról van szó, viszont a tetejük teljesen lapos és fényes. Extraként az AIRAUX felirat világít is, például amikor bekapcsolnak a fülhallgatók. Egész jól néznek ki és minőségileg is nagyon rendben vannak.
Gyártói kép
Ténylegesen is úgy néznek ki, mint a gyártói képeken
A tömege csak 3.93 g és a szélessége 20.5 mm, a hosszúsága 14.8 mm
Ilyen a fülben
Ahogy az lenni szokott, egy töltődoboz is tartozik hozzá, amely egyben külső akkumulátor (power bank) is, így áram hiányában is tölti a fülhallgatókat.
Szintén ovális és roppant kicsi, a szélessége 61 mm, a hosszúsága 38 mm, a magassága 27mm és mindössze 33.7 g, a fülhallgatókkal együtt. Vagyis zsebben is minden gond nélkül hordható és nem fényes, így nem gyűjti az ujjlenyomatokat.
Használaton kívül tölti és tárolja a fülhallgatókat
Hasonlóan a fülhallgatókhoz szintén jó minőségű, nem anyaghiányos és nem tákolt vacak.
A töltő érintkezők
Nem esik ki a fülből
Nyilván ahány ember annyi fül, de hárman kipróbálva stabilan a fülben maradt, még intenzív mozgás közben is. Ezen a kialakítása is segít, ha jól van a fülben, akkor úgymond ráül a fülkagylóra, ami megtámasztja.
Na és persze a helyes dugó méret is sokat tesz a stabilitásért.
Nyugodtan mozoghatsz vele
Mennyire jó a hangja?
Azt lehet mondani a hangzására, hogy általánosan jó, nem képviseli a gyártó esetén a csúcsot, de árban sem, közel sem. Abszolút élvezetes hangok távoznak belőle, nem tapasztalható semmilyen, nagyon olcsó fülhallgatókra jellemző furcsaság (értsd: ótvar hangminőség 😀 ).
A basszus nincs erőltetve, de van elég, viszont mint minden agybadugós fülhallgató esetén, figyelni kell, hogy helyesen a fülben legyenek, mert a dugók aktívan közreműködnek a hangzás kialakításában.
Lényegében bármilyen stílusú zenével élvezhető
Technikai jellemzők
Bluetooth: 5
Érzékenység: 98±3dB
Átviteli távolság: 10 méter
Kodek: SBC (más nincs, tehát AAC, aptX)
Kis késleltetés
A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez igaz az AirAux AA-UM4 fülhallgatóra is, emiatt filmekhez jó választás és játékok esetén is kicsi annyira, hogy már nem zavaró. Tipikusan lövéseknél szokott feltűnni, hogy mennyire késik a hang, de itt ez elég kis mértékű (bluetooth 5 telefonnal tesztelve).
Mono, vagy sztereo?
Ez a fülhallgató használható párban, vagy csak az egyik. A töltőből mindkettőt kivéve automatikusan bekapcsolnak és mindkettő használható, de csak az egyiket kivéve használható csak az (utólag kivéve a másikat az is bekapcsol). A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth). Visszatéve a dobozba megszünteti a kapcsolatot és kikapcsol.
Érintőgombok
Bár a fizikai gombok egyesek szerint jók és vannak jobb megoldások is, de azért az érintőgombok alapvetően sokkal kényelmesebben használhatók, hiszen nem kell nyomást kifejtenünk a fülhallgatóra, ami kellemetlen érzés tud lenni a fülünknek.
Ahogy az elvárható, érintőgombokkal rendelkezik, amelyek különféle funkciókkal bírnak:
egy érintés: lejátszás szüneteltetése, folytatása
hosszabban a jobb oldalin: következő
dupla a bal oldalin: előző
hosszabban a jobb oldalin: hangerő csökkentése
hosszabban a bal oldalin: hangerő növelése
tripla: hang asszisztens
nagyon hosszan nyomva: kikapcsolás
stb.
A dupla érintés még megoldható, de már az sem mindig jön össze, mert túl hamar egynek veszi, a triplát pedig egyszer sikerült kivitelezni a sok próbálkozásból.
Használat hívásokhoz
Megfelelően teljesít hívások során is, így mint headset is megállja a helyét, akár csak az egyiket használva.
Akkumulátor, üzemidő
A gyártói ígéret szerint 4 óra használat jön össze egy feltöltéssel, ami igaz is, kb. 50-60%-os hangerő mellett.
A dobozzal még 3-4x feltölthetők a fülhallgatók és a Type-C bemeneten tölthető. A saját töltöttségi szintjét viszont nem közli.
Összegzés
Az alacsonyabb ára ellenére a AirAux AA-UM4 fülhallgató jól sikerült, hiszen jó minőségű, jól néz ki, megfelelő az üzemideje kellemes, jó a hangzása, ultrakompakt a töltő doboza és már Type-C bemeneten tölthető. Mi kell ennél több? 🙂
(Annyi azért megemlítendő, hogy a dupla és tripla érintések kivitelezése nehézkes és pár LED közölhetné a doboz töltöttségi szintjét.)