A Redmi az önállósodás útján lépkedve jelentkezett az első hangszóróval, egészen konkrétan a hangszórók egy speciális fajtájával, amit soundbar-ként emlegetünk. Egy 78cm széles hangszóróról van szó tehát, amelyet elsősorban TV-hez szán a gyártó, de valójában használható számítógéppel, laptoppal, médialejátszóval és mivel van bluetooth, így telefonnal, tablettel is. Egy igen kedvező árfekvésű hangszóróról van szó, amely általában 20 000 Ft körül vehető meg.
Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!
Kicsomagolás
Az rendben, hogy a háztartási gépek barna kartonban éreznek, de azért egy audio termék talán kaphatna egy ha nem is túlgondolt, de azért egy fehér dobozt.
A hangszóró védelme terén sem erőltette meg magát a gyártó (aminek meg is lett a következménye)
A doboz tartalma terén a bőség zavara nem áll fenn:
a soundbar
3.5mm AUX kábel
csavarok
felhasználói útmutató
Külső
Egy fekete színű, letisztult soundbar-ról van szó – ha gonoszak akarnánk lenni, akkor azt mondanánk, hogy olyan semmilyen, mert egy fekete műanyag doboz fém ráccsal oszt’ annyi. Dizájn fődíjat biztosan nem fog nyerni, de az sem lenne korrekt, ha egy erősen belépőszintű (vagy még inkább az alatti) hangszórótól várnánk kimagasló dizájnt és ez éppen akár előny is lehet, hiszen nem rondít bele az esetlegesen kialakított és fenntartani kívánt összképbe.
Gyártói kép
Letehető bárhova
De falra is feltehető
A gyártói képek megfelelnek a valóságnak
Fém rács
A hátulja lehetőséget ad a falra szerelésre, de van talpa is, így bárhova letehető
Gombok az oldalán
Az alján méretes gumi talpak vannak, amelyek tapadnak, meggátolják a rezgését és az elmozdulását.
Ez Redmi (és az egyik szélén a rács kissé megnyomódott)
Kínai dugóval érkezik, de átalakító pár szár forintért vehető itt
Bemenetek
Csak a minimálisan szükséges bemeneteket kapta meg:
- 3.5mm jack (AUX)
- S/PDIF
- bluetooth 5
Technikai jellemzők
Egy kellemesen hangos soundbar-ról van szó, összesen 30W (2 * 45x80mm), hangerővel, ez egy átlagos szobába már elég.
Frekvencia válasz: 80Hz-20kHz
Impedancia: 4Ω
Hangminőség
Jó hír annak, aki már megvette, hogy élvezhető hangok távoznak belőle, viszont a basszus lehetne (akár lényegesen) erősebb is, hiszen mégis csak tévézésről van szó és még inkább filmezésről, ahol egy-egy effekt igényli a basszust. Ami viszont jó, hogy amúgy kellemes a hangzása a magas és középtartományban, vagyis amikor éppen nem valami robban, lő, stb., akkor egészen jól teljesít.
Viszont a soundbar-okat jellemzően tévével használja a többség, ezért talán érdemes úgy megközelíteni a hangminőség kérdését, hogy mennyivel jobb, mint egy tévé hangszórója? A tévé jelen esetben nyilván nem egy fél-egy milliós tévét jelent, amibe már komolyabb hangcucc kerülhet, hanem a széles tömegek által vásárolt tévéket, vagyis a 100-200 000 Ft-os tévéket.
Az biztos, hogy a teszt célokra használt kb. 100 000 Ft-os 4K tévét simán alázza, megdöbbentően rossz a hangja ehhez a hangszóróhoz képest. 😀 Általában főleg a saját hangszórója kerül használatra tartósan (médialejátszó tesztek során) és a különbség úgymond látványos, egymás után hallgatva a tévé hangszóróját és ezt a soundbar-t.
De kipróbálásra került egy hangszóróval rendelkező 4K monitorral is – hát ahhoz képest megváltás, de annak a hangzása horror. 😀 Laptopról, telefonról pedig talán nem is kell elmélkedni nagyon.
Persze nyilván vannak jobb hangminőségű soundbar-ok is, de ebben az árkategóriában azért ez egész jó, mindenképpen megdobja a filmezés élményét (még ha a mélyek nem is az erőssége). Az sem mellékes, hogy feltehető falra, fej magasságba is, ami a hangzás miatt előnyös.
Zenéhez sem rossz, élvezhető, de azért érződik a hangzásán, hogy a fő cél a tévével, filmekkel való használat.
A hangereje elég, maximumon már zavaróan hangos tud lenni.
Mivel használható?
Gyakorlatilag bármivel: TV, okostelefon, játék konzol, médialejátszó (TV BOX), laptop, számítógép és bármivel, ami Bluetooth-on keresztül, vagy vezetéken (kezdve a szimpla 3.5mm-es jackkel) képes neki a hangot továbbítani.
A módok között az oldalán lévő gombbal lehet váltani és ha vezetékkel is össze van kötve, akkor is átváltható bluetooth-ra.
Használat bluetooth-szal
Ugyanúgy kell használatba venni, mint bármely bluetooth eszközt, fülhallgatót, hangszórót. A műveletekről csak rövid hang jelzésekkel tájékoztat, nem olvas fel komplett mondatokat. 🙂
Ha egyszer párosítottad, akkor utána automatikusan kapcsolódik.
Késleltetés
A vezetéknélküli rendszerek sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre. Ez igaz a bluetooth-ra is, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez igaz a Redmi hangszórójára is, annyira kicsi a késleltetés, hogy nagyon nehéz észrevenni (bluetooth 5-tel tesztelve).
Összegzés
Az biztos, hogy a Redmi soundbar jobb hangzást ad, mint az átlagos tévék és ilyen szempontból megéri az árát, ami igen kedvező, jelenleg 20 000 Ft. És ezzel az árral gyakorlatilag a hasonló, de noname soundbar-ok szintjén van, így egyértelmű a választás. A mélyekre azért a gyártó nagyobb hangsúlyt is helyezhetett volna.
Az alacsony ár hozadéka, hogy a szoba dísze nem lesz – bár ez éppen akár előny is lehet, hiszen nem rondít bele az esetlegesen kialakított és fenntartani kívánt összképbe, mert teljesen semleges a megjelenése.
Valamint csatlakozási lehetőségek terén csak a legszükségesebb minimumot adja, viszont a többségnek annál nincs is többre szüksége.
Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!