Amikor drónról van szó, akkor többnyire a 4 propelleres quadcopter-ek jutnak eszünkbe, de valójában a drónok közé tartoznak a pilóta nélküli repülők és egyéb repülő dolgok (UAV, vagyis Unmanned Aerial Vehicle). A quadcopter-eknek is és a repülőknek is megvan az előnyük, előbbinek főleg az egy helyben lebegés képessége, míg utóbbinak a nagy sebesség és hatótávolság (és van két méteres szárnymérettel rendelkező is). Az áruk a méret függvényében alakul, de ami már úgymond valamire való, az olyan 30 000 Ft-tól kezdődik.
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Vásárlási útmutatók
Így néznek ki
Ahogy az igazi repülők esetén, úgy az UAV-k esetén is sokféle megjelenéssel és mérettel találkozni.
Például a a ZOHD Dart XL Extreme egy mérsékelt árral (kb. 50 000 Ft) rendelkező repülőgép, amely 100km/h sebességre képes és 40 percig a levegőben tud lenni.
Míg a ZOHD Nano Talon már olcsóbb (30 000 Ft), de kisebb és kicsit lassabb is.
Az X-UAV Clouds pedig közel 2 méteres szárnymérettel és egy 10 000 mAh akkumulátorral 75 percig a levegőben képes lenni, amely idő alatt ~70km megtételére képes.
Amit jó tudni
A repülőgép UAV-k gyakran nem RTF, vagyis Ready To Fly, használatra kész formában érkeznek, kellhet például akkumulátor, kamera, GPS modul, amelyeket szintén be lehet szerezni.
Ennek az oka az is, hogy a gyártók nem szeretnék egy előre megadott keretbe kényszeríteni a felhasználókat, hiszen ha valakinek nem felel meg például a gyári kamera, akkor miért fizessen? Seregnyi kamerát lehet venni, amelyek használhatók.
Ugyanez igaz az akkumulátorra, amelyet a gyártók ugyan ajánlhatnak, de nem kötelező azt használni, lehet nagyobb kapacitású is. Már csak azért is, mert a kicsit is komolyabb repülők elég jelentős terhet képesek szállítani (1kg +).
Az ár növekedésével egyébként egyre komolyabbak a lehetőségek, például több kamera nyílás (akár 3-4 is):
A leírásban gyakran ott vannak a javasolt dolgok, érdemes figyelmesen átnézni.
Webáruházak, itt kapható (bökj a gombra)
Vásárlási útmutatók