A Genesis Helium hangszóró sorozat legújabb tagja a Helium 800BT, amely a csúcsot képviseli továbbra is remek hangzással és dizájnnal, de már RGB világítással. távirányítóval. Továbbra is 15+15+30W-ot ad, amelyből 30W-ot a mélynyomó ad és természetesen még mindig szabályozható a basszus mennyisége.
Kifejezetten univerzális hangszóró, nem csak játékokhoz, de zenéhez, filmekhez is kiváló – és nem csak számítógéppel, mert bluetooth is van. Megvehető Magyarországon, de közvetlenül a gyártó európai webáruházából rendelve is.
Kicsomagolás
Viszonylag nagy dobozban érkezik, ami azért annyira nem nehéz, de határozottan érezhető a tömege.
A tetejére kapott egy fület, így ha esetleg cipelni kellene, akkor azt kényelmesebben meg lehet tenni.
A doboz tartalma:
- hangszórók
- távirányító
- használati útmutató
Külső
A teljes Helium család esetén ugyanaz az alap dizájn, némi módosításokkal és ez igaz a Helium 800BT-re is.
Ez egyúttal azt is jelenti, hogy elég jól néz ki, a dizájn gaming, de egyértelműen az igényes fajtából, simán megállja a helyét a legtöbb modern környezetben.
A hangfalak és a mélynyomó is fa.
A Helium 600
Ez pedig a 800BT, a gyártói képek szerint ilyen
A valóságban is pont ilyen
A dizájn közös, összesen 5db LED karikával
A hangfalak kb. 11 x 11 cm alapterülettel és 18 cm magassággal rendelkezek, szóval nem igényelnek nagy helyet, bárhol elférnek.
Jó minőségű és fa
A mélynyomó alapvetően hasonló dizájnnal rendelkezik
De a mérete persze jelentősen eltér a kb. 25 x 25 cm alapterületével és majdnem 26 cm-es magasságával.
Közelről sem nagyon van mit rejtegetnie és a burkolata erős, nem kopik könnyen.
Távirányítója is van, ami dizájn tekintetében illik a hangfalakhoz, de a létező legolcsóbb megoldás. Ennyiért azért már járhatna egy kicsit komolyabb távirányító is, viszont az jó, hogy minden funkció elérhető.
Az mondjuk kicsit fura, hogy a hangfalon a tekerhető hangerő és basszus gombok aktuális állásához képest lehet állítani a távirányítóval, mert a mélynyomón lévő gombok nem végtelenítettek. De ha maximumra vannak állítva alapból, akkor ez nem gond.
Párosítani kell használat előtt, a SUB- és a SUB+ gombokat nyomva tartva és a hangfal felé irányítva.
Az RGB világítás
A világítása használható és beállítható önmagában minden egyéb nélkül, de van Polychrome RGB, Mystic Light Sync, RGB Fusion és AuraSync támogatás is.
Ha valakinek ez nincs, akkor sincs gond, mert használható animált többszínű, többszínű, váltokozó színű, egyetlen színű, zene, hang ütemére változó és kikapcsolt világítás is a távirányítóval.
Úgy működik, hogy egy gombnyomásra az adott módot változtatja, a következő az adott módot állítja át. Tehát a több színű animált világítás esetén kikapcsolja az effektet és abban a világítási állapotban marad, amelynél a gombot megnyomtuk.
A váltakozó egyetlen színű mód esetén ugyanígy működik, újabb gombnyomásra az adott színt zárolja és csak azzal világít.
A világítása egyébként egész szépen megoldott, de a fényerő nem módosítható távirányítóval és a mélynyomó esetén azért a világításban vannak enyhén sötétebb részek, de nem vészes.
Technikai jellemzők, bemenetek
2 x 15 hangfal, 30W mélynyomó
Mód: 3.5mm jack, optikai
Bluetooth: 5
Frekvencia tartomány: 100 – 20000 Hz
Milyen a hangja?
Szerencsére megőrizte az elődök hangzását, ami röviden azt jelenti, hogy nagyon komoly basszust ad, ha felcsavarjuk, mert szabályozható a basszus mennyisége.
A basszus központú zenékkel rendkívül élvezetes
Viszont mint az elődök esetén, a két hangfal a Helium 800BT esetén is eléggé rendben van, a masszív mély ellenére, azzal együtt is jók a közép, magas hangok is.
És főleg nagyon jól szeparáltak a hang tartományok, a basszus nem tolja el teljes a hangzást mélyebb irányba.
Ezáltal kifejezetten univerzális hang cuccról van szó, akkor is jól szól, ha változatosabb hangképű zenéről van szó, beleértve a hangszeres, éneket is tartalmazó zenéket.
De ha már gaming hangfal, akkor essen szó a játékokról is.
Főleg FPS-ek szólaltak meg a teszt során, már csak azért is, mert azoknak van tipikusan eléggé összetett hangviláguk, rengeteg eltérő hangtónusú effekttel, fegyver hangokkal, robbanással, beszéddel, néha zenével.
A fentiek alapján sejthető, hogy jól teljesít a játékoknál, ahol kell a mély, ott adja, nem gyengén.
Viszont köszönhetően a két hangfal által adott hangminőségnek, a magasabb hangtartománybeli részek is elég élvezetes formában távoznak belőle, jól, egészen tisztán szólnak az effektek, a fegyverek és persze különösen a markánsabb hanggal rendelkezők fegyverhangok durvák. Egyértelműen sokat ad az élményhez,
Univerzálisan használatban volt mint általános számítógép hangfal zenékhez, filmekhez, játékhoz, podcast-hoz, Youtube-hoz, stb., tényleg lefedésre került mindenféle tartalom.
Filmekről szólván simán elképzelhető egyébként TV-hez is, erőteljes, moziszerű hangzást biztosít.
A hangereje mint PC hangszóró egyértelműen túlméretezett, viszont ezáltal simán megállja a helyét akkor is, ha egy szobát kell megtölteni hanggal.
15% hangerő, ami előtte ülve még nem zavaróan, de elég hangos
Szóval kifejezetten jó választás, jól szerepel minden téren.
Bluetooth mód
Bluetooth van, a hangszórón MODE gombot kell megnyomni és átkapcsol bluetooth módba, de a távirányítóval is átkapcsolható. A szokott módon lehet párosítani és a kezdeti párosítás utána automatikusan kapcsolódik.
Közben a vezetéket sem kell kihúzni és bármikor visszakapcsolható.
Bluetooth 5, a késleltetése kicsi, így filmekhez, videókhoz teljesen jó. Játékoknál odafigyelve azért érzékelhető némi hang késés, de nem vészes, élvezhető marad.
Kimenetek, bemenetek, gombok
A bemenetek a mélynyomó jobb oldalán kaptak helyet, így könnyen elérhetők és jórészt az összedrótozást szolgálják, de azért van
- hangerő tekerő gomb
- basszus tekerő gomb
- ki / be kapcsoló gomb
- vezetékes és bluetooth mód kapcsoló gomb
- és egy eco mód gomb, amelyet aktiválva használat hiányában egy idő után alacsony fogyasztású módba kapcsol át. Használatot érzékelve újra bekapcsol.
A hangfalakból érkező vezetékek 1.5 méteresek, ami általában elég, de nagyobb monitor esetén távolabb kerülhetnek a mélynyomótól és akkor már kicsit problémás lehet. A teszt során egy 61 centi széles 4K monitorhoz azért bőven elég volt.
Összegzés
A Genesis Helium 800BT úgy fejlődött, hogy közben az elődök minden jó tulajdonságát megtartotta. Vagyis még mindig jó minőségű és jól néz ki, ugyanúgy fa házas, de már van RGB világítás is, ami a PC-s környezetükre érzékenyek számára mindenképpen extra.
A hangzása továbbra is remek, komoly basszussal, jól szeparált hangtartományokkal, amely által mindenhez élvezetes hangást ad.
Extra a bluetooth, amelynek köszönhetően már vezeték nélkül is használható és távirányítója, valamint már optikai bemenet is van.
A távirányító lehetne kicsit magasabb minőségű és az ára érezhetően nőtt, de még indokolt mértékben. Akinek viszont nincs szüksége az extrákra, annak a Helium 600, vagy a 610BT is simán megfelelő.