Tronsmart Onyx Prime vezetéknélküli fülhallgató teszt – minden forintot megér

A Tronsmart Onyx Prime a gyártó hangzás tekintetében talán legjobbja, két meghajtóval, vagyis mindkét fülhallgatóban egy kiegyensúlyozott armatúra meghajtó és egy hangszóró van. Ez kiváló hangzást, minőségi magas hangokat és erős mélyet, egymástól jól szétválasztott hangtartományokat ad. Ráadásul a hangzása teljesen szabadon módosítható, ahogy az érintőgombok funkciói is.

Európai raktárról rendelhető, ahonnan gyorsan és vámmentesen érkezik. 

 

Vásárlási útmutatóért kattints ide

Videó teszt

A doboz és a tartalma

A Tronsmart fülhallgatók már a csomagolásról is felismerhetők, hiszen ritka igényesek az alacsony ár ellenére is. Nincs ez másképpen most sem, maga a doboz is elég jó, mágneszáras.

 

 

A tartalma szépen rendezett és az alábbi:

  • töltődoboz
  • Type-C töltőkábel
  • fülhallgatók
  • három pár gumiharang (füldugó) és három pár szilikon fül
  • használati útmutató

Így néz ki

Az a vád nem érheti a Tronsmart Onyx Prime fülhallgatót, hogy a külső tekintetében egy tipikus másolat, eléggé egyedi a formája, kicsit mintha szára lenne, de valójában mégsem, plusz a nagyobb stabilitásért még egy szilikon fület is kapott.

 

Gyártói képek

 

Ilyen a fülben

 

 

Pont olyan, amilyennek várjuk

 

 

 

Füldugója van, vagyis in ear és jól formázott, kényelmes, stabilan ül a fülben annak ellenére is, hogy 6.5 gramm, ami egy 2-2.5 grammal több, mint általában.

 

 

A szár nélküli fülhallgatók körében kicsit nagyobb is

 

Ahogy az lenni szokott, egy töltődoboz is tartozik hozzá, amely egyben külső akkumulátor (power bank) is, így áram hiányában is tölti a fülhallgatókat.

 



 

Tronsmart

 

A mérete 7 x 4.8 cm és nem 3 cm vastag, vagyis zsebben is elfér és a tömege a két fülhallgatóval együtt is csak 55 gramm.

 

 

A minősége megfelelő, de nem is várunk mást a gyártótól.

 

Jól a fülben marad

Bár a szokásosnál nagyobb és nehezebb, azért egészen jól megmarad a fülben és persze akkor különösen, ha megfelelő méretű füldugó és extra szilikon fül kerül megválasztásra.

 

Mennyire jó a hangja?

A két meghajtós kialakítás nem hazudtolja meg magát, a kiegyensúlyozott armatúra meghajtó remek magas hangokat biztosít, míg a dinamikus hangszóró masszív mélyet.

 

 

Köszönhetően a két meghajtónak, az egyes hangtartományok tökéletesen elkülönülnek, tehát nincs az, hogy bár jó a mély, de az alap hangzása is a mély felé tolódik el. Ahol kell ott adja a nagyon jó minőségű magas hangokat (és csak azokat), ahol kell, ott pedig a mélyet és elég komoly mennyiségben.

 

 

A kiadott hangok tiszták és a hang részletessége rendkívül jó, nem tűnnek el az egészen apró részletek sem, olyan dolgokat is lehet hallani, amiket egy olcsóbb fülhallgatóval gyakran nem.

Különösen igaz ez az a különféle hangszerek finom rezdüléseikre és ez azért mindenképpen emel a zenék élvezet értékén.

Viszont nem kell beérni (az amúgy remek) alap hangzással, mert a hangszínszabályzóval tetszés szerint hangolhatjuk, amihez kapunk 8db előre beállított hangszínt is.

 

 

A rock és deep bass eléggé szimpatikusak, de a default is megér egy próbát és a 3D filmek esetén érdekes lehet. A deep bass egyes zenék esetén már koponya repesztő basszust ad, a rock pedig ahogy sejthető az éneket, hangszereket tartalmazó zenék esetén remekel.

De tetszés szerint módosíthatjuk a hangzást, ami elmenthető, viszont csak egy saját elmentett hangszín lehet.

A módosítás magán a fülhallgatón megy végbe, nem kell futni az alkalmazásnak.

 


 

Az eddigiek alapján sejthető, hogy filmekhez és játékokhoz elég jó választás, jól hangzik a beszéd és a különféle effektek is, a zene meg nyilván.

 

 

Vagyis a hangzása NAGYON jó, bármivel rendkívül élvezetes,

A hangereje kb. 50-60%-on általában már elég és 70% felett jellemzően nem javasolt használni.

Technikai jellemzők

Technikailag eléggé rendben van: Qualcomm audio chip, aptx Adaptive támogatás, stb.

Az aptX a Qualcomm megoldása, így értelemszerűen Qualcomm audio chip szükséges hozzá az adott hang eszközben. Tipikusan a jobb hang eszközökben találkozhatunk vele – jobb, de nem feltétlenül drága, mert ha fülhallgatókról van szó, akkor már 10 000 Ft alatt is vannak ilyenek.

aptX esetén a lehetőségek:

  • aptX: maximum 350kbps sebesség, ami már jó minőséget ad
  • aptX HD: 570kbps sebesség, ami kimagaslóan jó minőséget ad
  • aptX Adaptive: változó bitráta, amely az aktuális igénytől függően lehet 279 – 420 Kbps. Így ahol szükséges ott nagyobb, ahol nem, ott kisebb, így megőrizve a kiváló minőséget amellett, hogy kevesebb adatot kell átküldeni, csökkentve a hang késését a képhez képest.

 

 

További részletek:

Bluetooth: 5.2
Bluetooth protokollok: AVRCP v1.5, A2DP v1.3, HFP v1.7
Audio codec-ek: aptX Adaptive, aptX, SBC, AAC
Maximális átviteli távolság: 10m
Frekvencia tartomány: 10Hz-25kHz

Nem késik a hang a képhez képest

A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre. Ennek mértéke változó, de az Onyx Prime esetén eleve kicsi és a gaming módot aktiválva gyakorlatilag észrevehetetlen.

Emiatt tökéletes, mint gaming fülhallgató és filmekhez, videókhoz is ajánlott.

 

A Tronsmart alkalmazás

A Tronsmart alkalmazás tartozik hozzá, amely egyrészt pontosan közli a doboz és a fülhallgatók töltöttségét százalékban, másrészt beállíthatjuk vele a fülhallgatókat, valamint a szoftverjüket frissíthetjük is.

 

 

Amúgy a frissítés nem csak marketing fogás, tényleg érkezett frissítés.

 

 

Az alkalmazáson kicsit javíthatna a gyártó, mert van, hogy többször is neki kell futni, mire megtalálja a fülhallgatókat.

Mono, vagy sztereo?

Ez a fülhallgató használható párban, vagy csak az egyik. A töltőből mindkettőt kivéve automatikusan bekapcsolnak és mindkettő használható, de csak az egyiket kivéve használható csak az (utólag kivéve a másikat az is bekapcsol).

A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth).

Visszatéve a dobozba megszünteti a kapcsolatot és kikapcsol.

Érintőgombok

Tartozik hozzá egy alkalmazás is, amellyel beállítható az érintőgombok funkciója is és brutál jól sikerült megoldásról van szó, mert beállítható a

szimpla érintés
dupla érintés
tripla érintés
megnyomás 2mp-ig
megnyomás hosszan

Így minden funkció elérhető, mint a lejátszás, szüneteltetés, hangerő, léptetés, hangvezérlés, gaming mód. Ennek pontosan így kellene lennie minden fülhallgató esetén.

 

Használat hívásokhoz

A hívások nagyon jó minőségben bonyolíthatók le vele és sokat segít az esetleges zaj kiszűrésében is a cVc zajszűrés által.

Akkumulátor, üzemidő

7 óra használat jön össze egy feltöltéssel, amely a töltő dobozt is használva tovább növelhető, nem kevesebb, mint 40 órára.

Ez a teszt során valamivel több, mint 6 óra volt aptX esetén – sejthetően SBC esetén meglenne a 7 óra is, de a 6 sem rossz.

A töltéshez csak bele kell tenni a fülhallgatókat a töltőbe és Type-C csatlakozón keresztül tölthető.

A tároló doboza egyben töltő doboz is saját akkumulátorral, vagyis általa még tovább növelhető az üzemidő.

Összegzés

A Tronsmart Onyx Prime vezetéknélküli fülhallgatónak két fő erénye van:

  1. iszonyat jó hangzás
  2. remekül sikerült és testreszabható érintés vezérlés

Emellett a hangzása is egyéni ízlés szerint átállítható és technikailag is magas szinten van, valamint a hívások kiváló minőségben bonyolíthatók le vele.

A jelenlegi kuponos, 13 500 Ft-os árral nagyon jó vétel, még úgy is, hogy ennyiért azért kaphatunk már aktív zajcsökkentést is, de akinek az nem fontos, az sokkal jobban jár az Onyx Prime-mal, mert ennyiért ezt a fajta dual driver kialakítást, ilyen hangzással, ennyi extrával ma még máshol nem igazán kapjuk meg.

A magas hangminőséget keresőknek erősen ajánlott (még úgy is, hogy az alkalmazáson reszelhetne kicsit a gyártó).

 

Vásárlási útmutatóért kattints ide

admin

admin Szerző

Hozzászólások

    Avatar

    Horváth Róbert

    (2022.02.24 - 20:16)

    hát úgy tűnik nekem sikerült egy selejtes példányt kifogni. tényleg szépen szól, már ha épp van kedve csatlakozni a telefonhoz, illetve a saját alkalmazásához.
    “Az alkalmazáson kicsit javíthatna a gyártó, mert van, hogy többször is neki kell futni, mire megtalálja a fülhallgatókat.” ez az én esetemben úgy néz ki, hogy 2 napja szopok a párosítással, de nem igazán sikerül. mint fentebb írtam, mind a telefon bluetooth-ja, mind a saját alkalmazása random módon ismeri fel és random módon meg is szakítja a kapcsolatot, mikor hogy. a frissítés a következőképp néz ki: végigfut a letöltés, majd az installálás, majd a végén szépen kiírja, hogy failed.. 10ből 10x.
    “A kezdeti párosítás után később automatikusan újra kapcsolódik a dobozból kivéve (feltéve hogy az eszközön be van kapcsolva a bluetooth).”. na ez nálam egyáltalán nem műxik, ha nagy nehezen megjelenik a párosított eszközök közt és netalán párosítani is sikerül, a kapcsolat megszakadása után teljesen el is tűnik a listából, nemhogy automatikusan csatlakozna.
    ha esetleg ismer olyan titkot, mely alapján úgy működik, ahogy a cikkben le van írva, kérem ne tartsa magában….. bár szerintem cserét kell kérnem, bár nem tudom milyen sikere lesz…

      admin

      admin

      (2022.02.24 - 20:21)

      Viszonylag sokat volt használatban, összesen három telefonnal, de a telefonhoz kapcsolódással nem volt gond.

      Az alkalmazás más kérdés, azzal biztosan nem stimmel valami. Van amikor elsőre megtalálja, máskor meg 5x is meg kell próbálni.

    Avatar

    Horváth Róbert

    (2022.02.24 - 20:29)

    Huawei Mate 20 x-el próbálom, kb 6 féle bluetooth eszköz-t használok vele bármiféle probléma nélkül. volt már olyan, hogy nehezen talált meg valamit, de hogy két napig nem sikerül olyan még nem. azt is el tudom képzelni, hogy a frissítés esetleg megoldaná a dolgot, de ahhoz le kellene tudnom frissíteni… azt pedig mint írtam, 10-ból 10x nem sikerült kivitelezni…

      admin

      admin

      (2022.02.24 - 20:31)

      Továbbítjuk a gyártónak, hátha valamit tudnak kezdeni ezzel.

    Avatar

    Horváth Róbert

    (2022.02.24 - 20:38)

    Köszönöm! sajnálnám, mert amikor épp kapcsolódott tényleg szépen szólt, a hatótáv is nagy jó volt, jobb mint pár márkásabb eszközé. a beszélgetést sajnos még nem tudtam kipróbálni. az alkalmazás is ígéretes a sok állítási lehetőséggel, de még olyankor is keresi az eszközt, amikor a telefon bluetooth-jával már sikerült párosítani, és sajnos nem találja meg…

    Avatar

    kanocpapa

    (2022.02.26 - 13:25)

    sziasztok! kb 1 hónapja használom a fülhallgatót. az első nap én is szenvedtem a párosítással, de aztán valahogy sikerült és azóta jól működik. nagyon tetszik a kütyü: jó a hangzása (legalábbis az én botfülemnek). miután megtaláltam a megfelelő gumiharangot (nem a hozzáadottak közt) és gumifület, onnantól nagyon ritkán mozdul ki a fülemből. de: számomra nagyon idegesítő az, hogy híváskor a telefonon beállított hang helyett valami nyekergés szól a fülembe. a hívó nevének felolvasása innentől kezdve pedig csak egy álom volt. bosszantó, hogy a pénzemért nem dönthetem el mi szóljon a fülembe. kb 100 éve találkoztam ilyen maradi megoldással, ha jól emlékszem az Lg-nek volt egy nyakpántos fülhallgatója, ami ugyanilyen szutyok zenét tolt a fülembe, ha akartam, ha nem. szóval ezt javíthatnák benne és akkor egy egészen kiváló eszköz lenne a tulajdonomban.

      Avatar

      Horváth Róbert

      (2022.02.27 - 20:16)

      “de aztán valahogy sikerült”…. engem ez a valahogy érdekelne nagyon…. mert a hétvégén 2 másik készülékkel is megpróbáltam, de az eredmény ugyanaz..
      ez van, megfizettem a tanulópénzt…

    Avatar

    Pit

    (2023.11.17 - 10:06)

    Januárban vettem a fülest, tehát már egy ideje örömmel használom. A kezdeti nehézségek (füldugó mérete) után örömmel használom, a hangzást tekintve minden perce gyönyör! Akkor a negatívumok:
    -A kapott füldugók nem felelnek meg a hallójáratom anatómiájának. Végül egy elhagyott QCY earbuds gumiharangja lett a nyerő, aminek elveszett a dokkolója. Ennek az a hátránya, hogy a kiegészítő szilikon fülek nem engedik tökéletesen záródni a dokkoló fedelét, így aztán előfordul váratlan csatlakozás (amikor nem kéne), vagy éppen teljesen lemerül a füles, mire használni kéne. A kiegészítő szilikon fülekkel is kellett sokat játszani, mire kialakult, hogyan ül meg stabilan a fülemben.
    -Az alkalmazás valóban hagy némi kívánni valót maga után… Még nem vettem magam rá, hogy a tapi funkciókkal bíbelődjek, de igazából nem mindegy, hogy hívást fogadok, hangerőt akarok módosítani, vagy számot léptetni, ugyanis pl. a Tiidal-t használva megváltoznak a funkciók…

    Ezektől eltekintve elégedett vagyok, “sok fülhallgató” az áráért, kellemes csalódás!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.