Tronsmart Apollo Q10 bluetooth fejhallgató teszt – bemutatjuk az új királyt

A Tronsmart Apollo Q10 vezetéknélküli fejhallgató olyan ígéretekkel érkezett, mint a 100 (!!) órás használat egy feltöltéssel, aktív zajcsökkentés (ANC), érintőgombok módosítható funkciókkal és nem csak érintéssel, de kézmozdulattal is, alkalmazás használat és equalizer által módosítható és amúgy is jó hangzás. Nos, ezeket mindet tudja! 😍 Ha körülnézünk, azért egy ilyen funkció listáért elég szépen kell fizetnünk, de a Q10 amellett, hogy európai raktárról érkezik villámgyorsan és vámmentesen, még az alap ára is kedvező, hiszen jellemzően 14 000 Ft körül alakul.

 

Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Bemutató

A doboz

A Tronsmart-tól már elvárjuk a normális csomagolást és a gyártó most sem okozott csalódást, szépen rendezett dobozban érkezik a jóság.

 

 

A tartalma a következő:

  • a fejhallgató
  • szütyő
  • némi papír

 

 

Szerencsére jár hozzá egy tároló, hordozó szütyő, amely óvja a sérülésektől, szennyeződéstől.

Külső

A Tronsmart Apollo Q10 anyaghasználata átlagos (műanyag), de igényes, visszafogott külsővel rendelkezik, tényleg bárki számára megfelelő, még a színe is, hiszen teljesen fekete, itt-ott pár halványabb résszel, mint például a gyártói logó.

 

 

Gyártói kép

 

Így mutat a használat közben

 

Forgatható, összecsukható, és a mérete is állítható

 

Ténylegesen olyan, amilyennek várjuk

 

 

 

 

 



 

Közelről sincs mit rejtegetnie

 

A bekapcsoló gomb és a töltő bemenet alap helyzetben rejtett

 

Az egyetlen kisebb kifogás a fejpántot érheti, amely bár tartósnak tűnik, de műanyag. Általában ebben az árkategóriában acélból készül, hiszen az kb. soha nem használódik el.

 

 

Az oldalán az a nagy bemélyedés az érintés, valamint a kézmozdulat érzékelés területe, szóval nem kell egy kis pontot keresgetni.

 

 

A fülpárnák egészen jók, puhák és kényelmesek

 

Kialakítását tekintve over ear, vagyis nem a fülön, hanem a fül körül vannak a fülpárnák. Ez sokak számára kényelmesebb és a belső méretük által egy normál méretű fül el is fér. Amolyan tojás formájúak, 6cm belső magassággal és 3.5cm szélességgel. A vastagsága kb. 2cm.

 

 

Teljesen kifordíthatók, ami által kényelmesen a nyakon tartható

 

Összecsukható és így jóval kisebb helyen elfér

 

A kívül fényes fejpánt gyártói logót és puha párnázást kapott a belső felén.

 

 

A tömege mindössze 234 g, ami segít abban, hogy órákon át is kényelmes maradjon.


Hang minőség

A gyártó ígérete szerint lenyűgöző hangélményt ad és az biztos, hogy a hangzása részletes és tiszta, élénk magas hangokkal, amelyeket a mély hangok nem nyomnak el.

Viszont az alkalmazás által több hangzás választható és a teszt során főleg az alapértelmezett volt használatban, de egyértelműen érdemes a többit is kipróbálni, mert hallható a különbség.

 

 

A “Deep Bass” nyilván az elektronikus zenéknél jöhet jól, DURVÁN masszív lesz tőle az amúgy sem elhanyagolható basszus, míg a “Hi-Fi” és a “Vocal” a még természetesebb hangzást erősíti.

 

Műfaj tesztek powered by Deezer

 

Röviden: nagyon jól szól, igazán szerethető a hangzása. 😍

Zene esetén kb. 60-65% hangerő elég tud lenni. 70-80% már jó hangos és 100%-on is élvezhető minőséget produkál, de már nagyon zavaróan hangos és a magas hangok talán kissé túl dominánssá válnak.

Érzékenység: 100dB
Frekvencia tartomány 20Hz-20kHz
SBC, AAC

Játékokhoz és filmekhez

Nyilván felmerülhet a használata játékokhoz, filmekhez is és valóban, mindenképpen érdemes tenni vele egy próbát, mert egyáltalán nem vall szégyent. Az effekt dús dolgok esetén pedig különösen élvezetes hangzást ad és ugye az equalizer itt is jól jön!

 

Kis késleltetés

A vezetéknélküli rendszerek – mint a bluetooth – sajátossága a késleltetés, hiszen némi időbe telik, mire a jel eljut a megfelelő helyre, de mára már ott tartunk, hogy a késleltetés annyira kicsi tud lenni, hogy nem zavaró, elfogadható. Ez igaz a Tronsmart Apollo Q10 fejhallgatóra is, emiatt filmekhez jó választás és játékok esetén is kicsi annyira, hogy már nem zavaró (bluetooth 5 telefonnal tesztelve).

Használat

A szokott módon kell párosítani, viszont ha másik eszközhöz szeretnénk később párosítani, akkor be kell kapcsolni, majd a bekapcsoló gomb kétszeri megnyomásával újra párosítási módba kerül.

Érintőgombok

Érintőgombot kapott a jobb oldalán, nagy méretű érzékelési felülettel, így nem kell kutatni utánuk. És nem csak egyszerű érintéseket, hanem kézmozdulatokat is lehetővé tesz. Zseniális!

Néhány lehetséges művelet:

  • 3mp-ig nyomva tartva: aktív zajszűrés BE, aktív zajszűrés KI, környezet hangjainak felerősítése módok közti váltás
  • dupla érintés: lejátszás folytatása, szüneteltetése
  • előző: simítás hátra
  • következő: simítás előre
  • hangerő növelése: simítás fel
  • hangerő növelése: simítás le

A funkciók a Tronsmart alkalmazásban átállíthatók, lásd lentebb.

 

Alkalmazás

A Tronsmart alkalmazás tartozik hozzá, amely lehetőséget ad a zajcsökkentés beállítására, euqalizer kiválasztására, a fejhallgató firmware frissítésére, a gomb funkciók átállítására is.

 

 

A gomb funkciók átállíthatók

Az aktív zajcsökkentés, zajszűrés (ANC)

Fejhallgató lévén valamennyi zajt eleve kizár, de ez még aktív zajszűréssel is fokozható, így jelentős mértékben csökkenthető és akár teljesen kizárhatók vele a külvilág zajai.

Az aktív zajszűrés során a fülbe jutó környezeti zajokat erősen elnyomja ugyanolyan amplitúdójú, de fordított fázisú (antifázis) hanghullámot kibocsátva az eredeti hanghoz. Vagyis ellentétben a passzív zajcsökkentéssel (pl. füldugó) elemzi a zajt és kioltja azt. Erre 35dB mértékig képes.

Nagyon hasznos, hogy az aktív zajszűrés önmagában is használható, ha semmit nem hallgatnánk, de a külvilág zajait csökkentenénk. Önmagában használva egy nagyon halk sistergést lehet hallani. Ha közben hasznos hang is van, akkor a minőséget némileg rontja. Ez a hátránya is egyben.

A statikus, ismétlődő zajokat hatékonyan csökkenti, persze nem korlátlan mértékben – kb. olyan közepesen hangos zajokat jól kizárja. Tehát ami már eléggé zavaró, de még azért nem brutális szintű.

A kipróbált zaj minták:

  • busz
  • vonat
  • szélzaj

 

Használat hívásokhoz

5db mikrofon lakik benne, így elvileg jól kell teljesítenie hívások során is és valóban, kifejezetten jó minőségű hívásokat produkál.

Hangvezérlés

Hang asszisztens támogatással rendelkezik és nem csak hang alapú keresésre van lehetőség, hanem teljes körű hangvezérlésre is, tehát például beállítható ébresztés, megkérdezhető az időjárás (“weather today”), az aktuális idő (“time”), készíthető fénykép (“take a photo”), kérhető zene (“play a song”) stb. Ha válasz szükséges, akkor választ is (angolul). Az MFB gomb megnyomásával indítható el.

Akkumulátor, üzemidő

Extra nagy, 1200mAh kapacitású akkumulátor által üzemelve 100 órán keresztül képes szolgáltatni a zenét, vagy bármi mást, 50%-os hangerőn (ANC kikacsolva). És ez igaz, stopperrel mérve még 60% hangerő mellett is meg lett a 100 óra.

Azért ez elég durva üzemidő ám, hiszen napi 2 órát számolva is közel 2 hónapig nem kell a feltöltésével foglalkozni!

Type-C csatlakozón keresztül gyorsan feltölthető és 10 perc töltés 3 óra használatot ad neki.

Összegzés

Ha mindent egybevetünk, akkor a Tronsmart Apollo Q10 talán a legjobb fejhallgató az eddigi teszt felhozatalból. Az alap ára sem magas, de kuponnal csökkentve egyszerűen verhetetlen.

Hogy miért? Azért, mert

  • a dizájn ugyan nem luxus, de igényes, visszafogott, szinte bárki által, bárhol vállalható
  • nagyon jól szól és a hangzása módosítható
  • kényelmes órák után is
  • az érintőgomb nagyon jó, ötletesen megvalósított és a gomb funkciók módosíthatók
  • hívások során jól teljesít
  • eszement hosszú, 100 órás üzemidő, 60% hangerővel
  • összecsukható kis méretűre
  • aktív zajcsökkentés
  • AAC

Az egyetlen, ami felhozható ellene az a műanyag fejpánt, ami helyett szerencsésebb lenne fém, de tartósnak tűnik.

 

Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.