A Genesis Radon 720 egy gaming fejhallgató és játékokhoz erősen ajánlott a jól sikerült hangzása miatt, de akkor sem kell nélkülözni, ha két kör között némi pihentető zene, esetleg film következik. A fülpárnái külön szót érdemelnek, mert jó nagyok, a fül körül és nem rajta vannak, ami az érzékenyebb füllel rendelkezők számára áldás. A hozzá tartozó szoftverrel elég jól beállítható és módosítható a hangzása is és úgy összességében az árkategóriában nagyon jó ajánlatról van szó. Mint az összes eddig tesztelt Genesis termék, a Radon 720 is megvehető Magyarországon, magyar garanciával (kb. 12 600 Ft-tól).
Bemutató
Doboz, csomagolás
Genesis piros (és fekete) dobozban érkezik a fejhallgató és némi papír.
Így néz ki
Egy igényes fejhallgatóról van szó, amelyből nem spórolták ki az anyagot, így nem csak puhább és vastag fülpárnákkal rendelkezik, hanem fém fejpánttal, illetve vastag, tartós, fonott szövet kábellel is, így biztosan időtálló fejhallgató lesz. Nem csak igényes, hanem izgalmasabb külsővel is bír és az in-line (vezetéken elhelyezett) hangerő szabályzót magára a bal oldali hangszóró részre tettek rá, valamint a mikrofonja sem az a tipikus, így nem áll ki belőle semerre sem, hanem egy elegáns megoldással élve kapott helyet a fülesen – de erről majd később.
Amelyekkel a valóságban is teljesen megegyezik
Állítható méretű, bőrhatású fejpánttal rendelkezik, amelyen a gyártó logója és neve is megtalálható.
Oldalain is megtalálható a gyártó logója, amely amúgy világít is
Közelebbről
Mint minden valamirevaló gaming fejhallgató, rendelkezik világítással is, amely csakis piros színre képes, és nem kapcsolható ki sehogy sem.
Sötétebb környezetben azért jobban mutat
A legtöbb olcsóbb fejhallgató esetén műanyagból készült fejpántokat találkozni, amelyekről köztudott, hogy viszonylag hamar eltörhetnek, elöregedhetnek a használatuk során, viszont a Radon 720 esetén ilyen gondod nem lesz, mert masszív, fémből készült külső fejpánt jellemzi, így biztosan sokáig bírja a szolgálatot majd.
A kábele 5mm vastag és fonott szövet borítással rendelkezik, amelyen egy ferrit alapú mágneses interferencia szűrő is megtalálható.
A fejhallgató súlya (kábel nélkül) 304 gramm.
Fülpárnák
A fejhallgató kialakítását tekintve egy over-ear típusról van szó, azaz teljesen mértékben elfedik a füleket, amelyben egy átlag méretű fül bőven belefér.
A méretei így alakulnak:
- külső átmérő – 80 mm széles és 100mm magas
- belső átmérő – 47mm széles és 60mm magas
A fülpárnái kényelmesek, nem nyomják az ember fülét, így több órányi használat után sem lesz kényelmetlen, tehát kiváló ha játék maratont tartasz!
Mivel használható?
Gyakorlatilag bármivel használható, amin egy hagyományos USB csatlakozó van, tehát például laptop, PC. Egyéb más módon nem csatlakoztatható, pl. bluetooth-al sem, így most a mobil gamerek kimaradnak.
Mikrofon
Alapvetően egy belépő szintű mikrofont tett bele a Genesis, amely átlagos szintű felhasználáshoz, híváshoz, játékhoz, Discord-hoz,.. teljesen megfelel.
Igen, ez a kis rész a mikrofon, így nem lóg a szád elé sem, és nem zavaró
Attól függetlenül, hogy beépített mikrofonról van szó, jól felveszi a hangokat, kellően érzékeny. Sőt, a programjában egyedi, beépített, hang elváltoztató móddal is rendelkezik!
Mivel USB-s, így a hangot már készen továbbítja a PC felé, tehát nem vagyunk rászorulva a számítógépben lévő és gyakran nem jó minőségű hangkártyára.
Hangzás
Az nyilvánvaló, hogy gaming fejhallgatóról van szó, így játékok terén nyújtja a maximumot, viszont más esetben sem hagy cserben. A hangzásáról kicsit nehéz beszélni, mert eleve több gyári hangzás profilt kínál, plusz szabadon piszkálható a hangja.
Ahhoz, hogy teljes mértékben ki tudd használni a fejhallgató adottságait, le kell töltened hozzá a programját, amelyet a hivatalos gyártói oldalról meg is tehetsz, de erről majd még később.
Hangzás játékok esetén
Játékok terén jól teljesít és fontos, hogy nem csak dübörög oszt’ jóva’, hiszen egy játék rengeteg effektet tartalmaz, egy FPS meg főleg: lövések, robbanások, lövedék becsapódás mindenféle felületbe, beszéd, stb.
Hasznos lehet a virtuális térhangzás, főként akkor, ha sokat játszol FPS játékokkal, miáltal jobban kiemeli a hangokat, vagyis jobban “érezhető”, hogy mi honnan jön, tehát nem csak élvezetesebb, hanem jobban is hallható hogy mi történik körülötted.
Ezt teszteltünk Apex-ben, PUBG-val, Fortnite-tal is. Egész jó volt, bár állítani kell a hangerőn, mert pl. Apex esetén a robbanás effektek, még a távoliak is nagyon hangosak voltak (persze ez nem feltétlen hátrány, de azért lehet hogy zavaró lesz némelyek számára).
Hangzása zenékkel, videókkal, filmekkel
Természetesen mint szokás szerint, most is többféle zenével kipróbáltuk, illetve filmekkel, videókkal is. Alapvetően azt kell mondanunk, hogy a hangzása jó, élvezető, de érdemes a programjában “HIFI” módra állítani, ha főleg zenei tartalmakat szeretnél hallgatni, mert sokkal jobban kiegyensúlyozza a basszust és a többi hangot.
A basszusa kellően erős, de nem nyomja el erőszakosan a többi hangot, pláne “HIFI” módban
Ahogy az elvárható, a magas és középtartománybeli hangok is rendben vannak
A programja és annak lehetőségei
Rendelkezik egy szoftverrel is, amelyben lehetőséged van elég sok mindent állítgatni.
Megnyitva a programot, ide érkezel
Jobb klikkelve a fejhallgató ikonon előhívható a többi beállítása
Fentről lefelé:
- hangerő szabályzás
- mintavételezés
- hangszínszabályzó
- környezeti effektek
- 7.1 virtuális hangzás beállítások
- Xear SingFX – hangmagasság
- Xear Surround Max – további térhatású hangzás állítható be
Itt lehetőséged van arra is, hogy egyedi hangzást hozz létre
Könnyedén arrébb húzhatóak a virtuális “hangszórók”, így más-más hangerőt képviselnek, amivel egyedi hangzást tudsz adni a fülhallgatódnak.
Az alapvető hangzást felül a kettős nyílra kattintva érheted el, ahol megtalálod a manuális, avagy kézi módot, illetve a zene módot (de az borzalmas zenéhez! 😀 ), film módot, illetve a HIFI módot, amellyel legkiválóbb, ha zenét szeretnél hallgatni.
Természetesen arra is van lehetőséged, hogy teljesen egyedi hangszínt lőj be magadnak az “equalizer” menüt választva, illetve már előre elkészített profilok közül is választhatsz, műfajok szerint.
A mikrofon ikonra kattintva ugyanúgy előhozható a többi beállítási lehetőség
Fentről lefelé:
- hangerő szabályzás
- mintavételézés
- Xear SingFX – mikrofon visszhang, illetve “voice-changer”, avagy hang elváltoztatás
- Micprohone boost – ha valamiért nem lennél elég hangos, adhatsz rá egy löket “boost”-ot, hogy még hangosabb legyél
A “magic voice”-t bepipálva elváltoztatja a hangod (ez valamiért nem működött)
Technikai jellemzői
- impedancia 32Ohm
- hangszóró mérete: 50mm
- USB csatlakozó
- beépített hangerő szabályzó
- beépített mikrofon
- LED világítás
- jó hosszú, 2 méteres kábel
Mivel USB-s, így a hangot már készen továbbítja a PC felé, tehát nem vagyunk rászorulva a számítógépben lévő és gyakran nem jó minőségű hangkártyára.
Összegzés
Egy minőségi, mégis megfizethető fejhallgatóról van szó, amely kellően jó hangzást biztosít nem csak játékokhoz, hanem akár zene hallgatáshoz, vagy filmezéshez is. Nem mellékesen equalizer által módosítható a hangzása, így egyéni ízlés szerint távoznak a hangok a belőle. Igényes, jó minőségű anyag használat jellemzi, így sokáig szolgál majd az érte adott pénzért, amely jelenleg kb. 12 600 Ft-ot jelent.
Negatívumot mondani nem igazán tudnánk rá, talán annyit, hogy a világítás nem kapcsolható ki, így ez esetleg valakit zavarhat, viszont minden más erősen rendben van vele!