A Black Shark széria a gyártó gamer telefonjait jelenti, amelyek azon felül, hogy kimagasló teljesítményt nyújtanak, még egy halom extrát is adnak. Így van ez a legújabb változat, a Xiaomi Black Shark 3 esetén is és annak a jobb, Pro változata esetén pedig főleg.
Külső
Külső tekintetében nem túl meglepő módon még mindig a gamer stílust képviseli, amely szemből nézve nagy izgalmakat nem tartogat (hacsak azt nem, hogy nincs notch), a hátlap viszont egész szép és különleges lett.
Kiemelendő a hátlapon az ötletesen elhelyezett kamera trió és a kamera sziget, valamint a világító logó (egyéb világító elemek mellett). Az alsó részén van egy érintkező csoport, amelyeknek köszönhetően vezetékkel tölthető, de a vezetéket nem kell bedugni, mert mágnesesség által rátapad.
De a hátlap amúgy is messze kimunkáltabb szinte minden más telefonnál és persze több színben is elérhető.
A pontos mérete még ismeretlen (talán valamelyik teszt videóban elhangzik), viszont a kijelző 7.1″ méretű, vagyis nem éppen kicsi telefonról van szó (és túl könnyű sem lehet, hiszen a szerkezete fém és üveg).
Így néz ki a valóságban
Összehasonlítva az alap változattal
Kjelző
Az OLED kijelzője 7.1″ méretű, 3120 x 1440 pixel (QHD) felbontással és 90Hz-es képfrissítéssel és a világ leggyorsabb érintés mintavételezésével (270Hz).
Hardver
Nagy meglepetést nem okoz, hogy a Snapdragon 865 került bele – mert hát gamer telefon lévén mi más…
A memória változatok:
- 8GB LPDDR4X RAM és 256GB tárhely (UFS 3.0)
- 12GB LPDDR5 RAM és 256GB tárhely (UFS 3.0)
GPU: Qualcomm Adreno 650
Wifi 6 támogatás.
A munkában résztvevő minden hardver elem folyadékhűtést kapott, így gondoskodva az állandó maximális teljesítményről.
Szoftveres játék optimalizálás
A gyártó saját megoldása mellett fellelhető a Tencent megoldása (ezért a Tencent logó a hátlapon), a SolarCore Gaming Acceleration Engine személyében. Mindkettő a nagyobb teljesítményért és simább játék futásért felel.
Extra mechanikus gombok
Egy hasznos extrát kapott, amely két mechanikus gomb játékokban történő hasznosításra. Szerencsére ezek a gombok rejtve vannak és igény esetén előcsalhatók.
A gyártó szerint 300 000 alkalommal is előhívhatók a meghibásodásuk nélkül (ami napi tízzel számolva is csak évente 3600).
Hangvezérlés
Ha az ujjaink túl elfoglaltak, akkor hanggal is adhatunk ki parancsokat, amelyeket végrehajt. Az biztos, hogy a kínait megérti, a magyart biztosan nem, de az angolt talán igen, a nemzetközi változat esetén.
Kamerák
A Black Shark szériát sosem a kamerákkal próbálta eladni a gyártó, de azért megkapta az ebben az árkategóriában már elvárható minimumot.
Ez három kamerát jelent hátul:
- 64MP fő szenzor (f/1.8)
- ultraszéles: 13MP
- 5MP a mélység hatásért
Az előlapi kamera felbontása 20MP.
Szoftver
Android 10, MIUI 11
Akkumulátor
Szerencsére izmosabb, 5000 mAh kapacitású akkumulátort kapott, amely tölthető a normál Type-C bemeneten, de a hátlapi mágneses töltővel is.
Type-C esetén extrém gyorsan, 65W-tal tölthető fel nulláról 100%-ra, mindössze 38 perc alatt!
A hátlapi töltő esetén csak 18W-os töltés van, de játék közben az elég a folyamatos utánpótlásra és nincs útban.
Hálózat, adatkapcsolat
A két SIM és az 5G biztos, illetve wifi 6 támogatás is van.
Teszt