Mint azt már tudjuk, a resin nyomtatás során elég a minimális ideig kitenni UV sugárzásnak az egyes rétegeket, viszont nem kötelező, de ajánlott utólag UV fénnyel kezelni a tárgyakat, hogy a végső szilárdságukat elnyerjék.
A teljes sorozat
1. rész, 2. rész, 3. rész, 4. rész, 5. rész, 6. rész, 7. rész,
8. rész, 9 rész, 10. rész, 11. rész, 12. rész, 13. rész, 14. rész, 15. rész
Ennek a legolcsóbb módja, ha kitesszük őket a napra, drágább, ha veszünk valamit, ami UV fénnyel világít. Ilyen például az UV körömszárító, vagy UV fertőtlenítő doboz, stb.
De lehet barkácsolni is 😀
Ez a doboz kb. 10 000 Ft költséggel készült (UV LED szalag, tápegység), 33W-os, alufóliával burkolva, hogy minél jobban terüljön az UV fény. A 33W elég masszív ám ilyen kis területen – ami 24 x 18 x 18 cm, vagyis azért nem olyan kicsi, de ehhez a teljesítményhez az.
Ha profin akarjuk csinálni és nem sajnáljuk rá a pénzt, akkor itt érdemes csekkolni a Wash & Cure masinákat.
Ezek mossák, UV utókezelik a tárgyakat, sokkal kisebb mocsokkal.
Az UV utókezelésre a maximális szilárdság elérése miatt van szükség, hiszen a gyantának már 3mp is elég lehet hogy megkössön, de az nem a teljes szilárdság. Viszont ha minden egyes réteget sokáig UV-zunk, akkor nagyon sok idő a nyomtatás. Sokkal jobb, ha csak a szükséges ideig tesszük ki UV fénynek a nyomtatás során, majd ha kész, akkor egyben az egészet.
Amit jó tudni, hogy az UV fény hatására némi szín változás bekövetkezhet, ami ugyan általában nem jelentős, de észrevehető (áttetsző resin esetén látványosabb lehet).