A 3D nyomtatás során gyakran döntünk úgy, hogy egy tárgyat nem teljesen tömörnek nyomtatunk ki, mert az indokolatlan és resin pazarló. Ilyenkor egyszerűen üregessé tesszük, ami viszont a teljesen zárt dolgok esetén egy problémát eredményez.
A teljes sorozat
1. rész, 2. rész, 3. rész, 4. rész, 5. rész, 6. rész, 7. rész,
8. rész, 9 rész, 10. rész, 11. rész, 12. rész, 13. rész, 14. rész, 15. rész
Ez a probléma az, hogy némi folyékony gyanta lesz belül a modellbe zárva. Ez talán nem egyértelmű elsőre, hogy miért, ezért itt egy ábra.
Vagyis mint tudjuk, a nyomtatás során a build platen lóg a tárgy, amelyet beleenged a resin medencébe és a nem teljesen kitöltött tárgyakba belefolyik. Ez azért probléma, mert a gyanta folyékony állapotban bent lötyög és esetleg szivároghat is, nem tökéletesen zárt tárgyak esetén.
Belefolyik és az utolsó réteggel szépen bele is zárja, hiszen az lezárja a tárgyat.
Persze nem feltétlenül csak az utolsónál, mert számos más rész is lehet, amely üreges. Viszont olyan esetben ez a probléma megoldható, amikor a modell belül egy nagy üreg, külön elszeparált részek nélkül. Egyszerűen vagy nyomtatás során kell lyukat tenni rá, vagy utána kell kilyukasztani.
A Photon Workshop módot ad arra, hogy egy tárgyra lyukat tegyünk.
A dolog egyszerű, megadjuk a lyuk formáját (pattern) megadjuk a külső átmérőt (outer diameter), belsőt is (inner dia), a külső meghosszabbítást (outer extend) és a belső hosszúságát a “lyukasztónak” (inner extend).
A lyukak a tárgyakon bárhol elhelyezhetők és több is. Talapzattal rendelkező tárgyak esetén célszerű az alját lyukasztani.
Kattintással lyukasztható ha megvan a pozíció
És ott lyuk, amelyen majd kifolyik a gyanta, miután levettük a build plate-ről (hiszen az alja zárva van a build plate által nyomtatás közben).