BlitzWolf BW-IS22 okos riasztó teszt – GSM, wifi, Tuya okosotthon

A BlitzWolf BW-IS22 egy olyan Tuya alapú okos központ, amely nem csak riasztóként képes működni, hanem képes más eszközökkel is kommunikálni, mint például világítás, kamerák, stb. Alapjában véve 99 eszközt tud kezelni, amelybe fel lehet venni különböző biztonságtechnikai eszközöket, például nyitás, mozgás, szén monoxid és egyéb érzékelők. Sőt, képes arra is, hogy SIM kártyát beletéve internet és áram hiányában is felhívja az adott számot, hogy valami történés van. Köszönhetően a Tuya alapú rendszernek a lehetőségek szinte végtelenek, így elég sok mindent kihozhatunk belőle. Az ára jellemzően 12 500 Ft.

 

Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Csomagolás, doboz

A klasszikus BlitzWolf dobozban érkezik.

 

 

 

 

Ezek lapulnak benne:

  • a fő, központi egység
  • 1db nyitás érzékelő
  • 1db távirányító
  • micro USB kábel
  • 3M kétoldalú ragasztó

 

Külső megjelenés

Alapvetően egy igencsak egyszerű riasztóról van szó, de azért korántsem csúnya, kocka formával rendelkezik, amely teljesen fehér, tetején egy szolid BlitzWolf logóval.

 

 

Gyártói kép

 

Pont olyan, amilyennek várjuk

 

A hozzájáró kettő kiegészítőre is igaz az, hogy fehérek és egy BlitzWolf logó található rajtuk.

 

Szemből így mutat a kockaság

 

A nyitás érzékelők csupán ekkorák, így nem feltűnőek, nem rondítanak bele az otthonod küllemébe.

 

 

Közelebbről

 

A távirányítója átlátható, egyértelmű

 



Méretek

Beüzemelés, használat

Miáltal egy olyan eszközről van szó, amelynek nincs kijelzője, így szükséged lesz egy okostelefonra és a BlitzWolf alkalmazásra, vagy éppen a Tuya Smart, vagy Smart Life alkalmazásra. A BlitzWolf alkalmazás is csak egy átmárkázott Tuya alkalmazás egyébként. Jelen esetben a BlitzWolf alkalmazással használtuk.

Tehát miután beszerezted az alkalmazást, hozzá kell adnod a riasztót.

 

Ezt pár lépésben megteheted

 

Ahhoz hogy hozzátudd adni, párosítási módba kell tenned, amelyet úgy tehetsz meg, hogy a “wifi” gombot hosszan nyomod, amíg gyorsan kéken villogni nem kezd.

 

Az oldalán bújik meg, alig vehető észre

 

Új eszköz hozzáadása

Ebben sincs túl sok ördöngösség, a riasztó főmenüjéből, az “accessories”-re nyomva hozható elő az a rész, ahol meg tudod tekinteni, hogy már milyen eszközök vannak hozzáadva a rendszerhez, illetve itt lehet újakat felvenni, a “+” jelre kattintva, majd a hozzáadandó eszközt rá kell bírnod arra, hogy aktiválja magát. Tehát, ha mozgás érzékelőről van szó, akkor nyúlj elé, mozgasd meg, ha nyitás érzékelőről, akkor húzd szét, hogy vegye a jelet. Némely eszköz esetén külön van párosítási mód, ilyenkor azt kell aktiválni. Összesen 99 különböző eszközt tud kezelni, illetve 9 darab távirányítót.

 

 

Fontos, hogy a hozzáadandó eszköz 433MHz kommunikáljon, akkor adható hozzá a rendszerhez. Itt találsz egy listát a mozgásérzékelőkről, itt pedig egy listát a nyitás érzékelőkről.

 

+ jelre bökve ezt fogod látni és nincs más teendőd, mint aktiválni az eszközt

 

Ezeket az érzékelőket eszközöket biztosan felismeri:

  • Mozgás érzékelő
  • Nyitás érzékelő
  • Füst érzékelő
  • Gáz érzékelő
  • Szén-monoxid érzékelő
  • Rezgés érzékelő
  • Víz szivárgás érzékelő
  • Fotoelektromos érzékelő
  • Üvegtörés érzékelő
  • Pánik gomb
  • Ajtócsengő / csengő
  • Levegő minőség érzékelő
  • “Egyéb” – ezt nem határozza meg a gyártó, de más Tuya alapú eszközöket is hozzá lehet adni akár

 

 

Működés közben

Riasztási módok

Alapvetően négy módot kínál fel a riasztó, és ezeken belül, további zóna viselkedések adhatóak:

  • “Disarm” nem riaszt
  • “Home arm” avagy otthoni mód
  • “Away arm”  avagy távoli mód
  • Pánik mód avagy S.O.S mód

 

 

Ezeket a módokat a kezdőoldalon lehet alapvetően megváltoztatni, illetve magával a távirányítóval is aktiválhatóak.

 

 


Alapvető riasztási beállítások

Ezeket a “Settings” menüpontra bökve éred el, itt érheted el az alapvető működését meghatározó dolgokat, mint például be és ki lépési késleltetéseket, értesítéseket, kapcsolatokat, hogy kiket hívjon, vagy éppen milyen számra küldjön értesítést a rendszer, ha gond van. Néma riasztási funkció is elérhető, tehát nem szirénázik, nem ad semmi hangot, csak éppen Téged értesít, ha valami történik, és máris intézkedhetsz az ügyben.

 

Egyszerű és átlátható

 

Természetesen arra is van mód, hogy időzítsd a riasztót, így automatizálhatod a folyamatot, mondjuk fixen beállíthatod 23:00-tól másnap 5:00-ig, így nem kell törődni vele, éjszaka mindig aktív, amelyet a “timer” részben érsz el, a beállításokon belül. Illetve, konkrétan a hét napjait is megjelölheted, hogy melyik napokon legyen az időzítés aktív.

 

 

Automatizáld a kedved szerint

 

Akár napra kiosztva is

 

Felhív, vagy SMS-t küld

Alapvetően itt szükséged lesz egy micro SIM kártyára, amelynek ki kell kapcsolni a PIN kód kérését, majd bele kell helyezned a riasztóba. Természetesen a ha riasztó felhív, vagy még inkább ha SMS-t küld, akkor az pénzbe kerül, tehát lennie kell rajta valamennyi pénzek is, vagy ha előfizetéses a kártya, akkor számlázásra kerül(het). De ez csak opció, nem kötelező a használata.

Ehhez, hogy ezt beállítsd, szintúgy a “Settings”-be kell elvándorolni, ott az “alarm call number”-t kell választani, ahol megadhatóak a számok, hogy kiket hívjon fel. Ebben az esetben, ahogy ott szerepelnek a számok, olyan sorrendben fogja felhívni az telefonszámokat. SMS küldés esetén ugyanígy.

 

 

A sorrendiségre érdemes figyelni

 

Külön kapcsolhatóak ezek a funkciók, tehát akár küldhet SMS-t és hívhat is a rendszer, vagy csak az egyik a kettő közül, illetve elkülönítve kezeli a telefonszámokat is, tehát, ha beírod a saját számodat a hívások listájára, de az SMS számokhoz nem, akkor Te SMS-t nem fogsz kapni erről, de mindenki más igen, akik be vannak oda írva és ugyanez fordítva is igaz.

Az is megadható, ha nem veszed fel, akkor hányszor tárcsázzon újra, 1-9 alkalom állítható be.

 

 

Nem riaszt

Erre a módra azért kell kitérnünk külön, mert itt nem csak arról van szó, hogy nem riaszt aztán kész, hanem megadható a mondjuk a mozgásérzékelőknek, vagy éppen bármi másnak is egy 24 órás mód, amely az takarja magában, hogy mindig aktív marad, akkor is, ha a riasztó “disarm” módban van.

Otthoni mód

Ebben az esetben megadható a hozzáadott eszközeinknek a “home” mód, amely esetében ha ez a mód aktív, akkor nem riaszt az eszköz. Ez hasznos lehet mondjuk egy mozgásérzékelőnek, hogy ha otthon mozogsz előtte, akkor nem riasztja be a rendszert, viszont mondjuk pl. a nyitás érzékelő az ablakon, ajtón aktív marad.

Távoli mód

Alapesetben minden érzékelőt, eszközt bekapcsol és ha azok valamit észlelnek, beriasztják a rendszert.

Pánik mód

Ha a pánik módot aktiválod, akkor rögtön riaszt a rendszer, mindegy az, hogy milyen módban van éppen. Ez hasznos lehet, ha mondjuk látod, hogy valami készülőben van, így azonnal aktiválható a rendszer és a hozzáadott szirénák is és felhívható vele a figyelem, hogy valami történik. Illetve, ha esetleg rosszul érzed magad, de már ahhoz nincs lélekjelenléted, hogy telefont ragadj, vagy épp bárkit is értesíts, akkor szimplán benyomod a távirányítón a pánik módot, és máris küldi az eszköz az értesítéseket a hozzáadott személyeknek.

 

“Zone” beállítások

Ezek kiemeltek fontosak, további viselkedési mintákat lehet beállítani a hozzárendelt eszközöknek:

  • Normál – érzékel és riaszt
  • 24 órás – mindig aktív az az eszköz, aminek ezt állítod be
  • Delay – késleltetési mód, tehát érzékelés esetén az általad beállított idő után riaszt csak
  • Home – otthoni mód, fentebb taglaltuk a működését
  • 24 hours silent – szintúgy mint a 24 órás mód, viszont csak értesítést küld a számodra, nem riaszt hanggal
  • Home with delay – otthoni mód, késleltetéssel

 

 

 

Ezekre érdemes odafigyelni, mert meghatározzák az érzékelők működési elvét.

Log – avagy naplózás

Szerencsére minden mozzanatot rögzít a riasztó rendszere, így teljességgel visszanézhető mi történt, ha elmegy az áram, azt is feljegyzi, sőt, értesítést is küld róla.

 

Akkumulátor, üzemidő

Alapvetően egy 500mAh-s beépített akkumulátorral rendelkezik, amelyről áramkimaradás után is képes tovább üzemelni és ez növelhető power bank közbeiktatásával.

Tuya alapú

Magyarországon még viszonylag gyerekcipőben jár az okosotthon, viszont ez nem jelenti azt, hogy ne lennének a lehetőségeink már most is végtelenek, ha okosotthonról van szó. Ez az olyan vállalatoknak köszönhető, mint a Tuya, amely mára az egyik legjelentősebb ilyen jellegű céget jelenti.

A Tuya komplett megoldást kínál azoknak, akik valamilyen okosotthon, vagy IoT (Internet of Things, “dolgok internetje”) terméket szeretnének piacra dobni.

A Tuya platformhoz immáron több százezer termék tartozik, sok száz termék kategóriát lefedve. Nincs egy otthonnak olyan szeglete, ahol ne lehetne valamilyen Tuya terméket használni.

Ezen a képen összesen 3 gyártótól származó termék látható, de ellenére a különböző gyártóknak, a Tuya alkalmazás által képesek egymással kommunikálni.

 

Együttműködés más eszközökkel

A fentebb írtak szerint képes más gyártóktól származó Tuya alapú eszközökkel kommunikálni, köztük különféle szempontok szerint műveletek valósíthatók meg. Ebbe természetesen beleértendők a különféle szenzorok is, nem csak maga a fő egység által biztosított dolgok.

Tehát például mozgás érzékeléskor kapcsoljon fel a villany, ajtó nyitásra csináljon egy eszköz, készülék valamit, stb.

 

Összegzés

Egy nagyon olcsó okos riasztóról van szó, amely elég sok mindent tud, könnyen kezelhető, mindenféle macera nélkül. Ráadásul akkumulátorral szerelték, így áramkimaradás esetén is riaszt, és van SIM kártya foglalata, így a mobil értesítések mellett fel is hív.

Olcsón bővíthető további dolgokkal, akár például füst és szén-monoxid, vagy víz érzékelővel. Elég gyorsan beüzemelhető és a Tuya révén más eszközökkel is összeköthető.

Negatívumot nem igazán lehet rá mondani, talán annyit, hogy magyarul nem tud, így egy alapvető angol tudást, vagy fordítót azért igényel.

 

Hogyan vásárolj a Banggood webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!

Avatar

Gabe Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.