Az OLED monitorok egyik legnagyobb előnye a kiváló képminőség, amit a technológia egyedi működésének köszönhetnek. Az OLED pixelek saját fényt bocsátanak ki, így a fekete szín tökéletesen jeleníthető meg azáltal, hogy a nem szükséges pixelek egyszerűen kikapcsolnak.
Ez hihetetlenül magas kontrasztarányt eredményez, ami a képek részletgazdagságában és élénkségében is megmutatkozik és erre képes a KTC G27P6 monitor monitor is.
De a G27P6 nem csak szimplán OLED monitor, de 240Hz-es, van KVM, FreeSync, G-Sync, stb. Európai raktárról érkeznek gyorsan és vámmentesen.
Most lehetetlenül olcsó, kuponnal csak 134 000 Ft (erősen limitált mennyiség, nem szabad sokáig várni!). Kupon: 24NOV11S2
Refurbished változat, vagyis nem teljesen új, de újszerű, ellenőrzött és 90 nap garancia jár (limitált mennyiség).
Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!
A KTC G27P6 monitor
Az OLED monitorok előnyét talán senkinek sem kell kifejteni, mint a tökéletes fekete színek és extrém kontraszt arány.
Egy másik fontos előnyük a színek hűséges és élénk megjelenítése, amely az OLED technológia széles színtartományából adódik. Ez a tulajdonság különösen előnyös a fotósok, videósok és grafikai tervezők számára, akiknek elengedhetetlen a színek pontos megjelenítése.
Az OLED monitorok válaszideje is kiemelkedően alacsony, így gyors mozgások esetén is éles, elmosódásmentes képet nyújtanak. Ez különösen hasznos lehet játékoknál vagy gyors akciójeleneteket tartalmazó videók nézésekor. Ezen felül az OLED technológia széles betekintési szöget biztosít, tehát a képminőség gyakorlatilag minden szögből ugyanolyan marad.
Pontosan ezt kínálja a KTC G27P6, amely a gyártó 27″ méretű OLED monitora 240Hz képfrissítéssel, AMD FreeSync, Nvidia G-Sync támogatással (részletek lejjebb annak, akinek valamilyen technikai jellemző ismeretlen).
Külsőre egész korrekt, de ami fontosabb, hogy állítható a magassága, elforgatható akár álló módba és dönthető is.
Elforgatható
Masszív bemenet választék
65W-os gyorstöltő
Jellemzők
Méret: 27″
Látószög: R/L 120 (min.), U/D 120 (min.) (Δu’v’ ≤ 0.025 )
Fényerő: 450 cd/m² (APL 25%)
Kontraszt: 1500000:1
Képfrissítés: 240Hz
Válaszidő: 0.03ms
Natív felbontás: 2560×1440 pixel
Képarány: 16:9
Extrák
Color Gamut (Volume): 96% NTSC, 101% Adobe RGB CIE1976, 100% DCI-P3, 136% sRGB
Color Gamut (Coverage): 92% Adobe RGB CIE1976, 97% DCI-P3, 100% sRGB
HDR 10
KVM
NVIDIA G-Sync
AMD FreeSync
Beépített kék fény csökkentéssel rendelkezik
Képfrissítés
A képfrissítés azt jelenti, hogy a monitor 1mp alatt hányszor képes megváltoztatni a megjelenített képet. Ha 60Hz, akkor 60x, ha 240, akkor 240x és így tovább.
Minél magasabb a képfrissítés a gyors mozgások annál simábbak, hiszen annál több kép frissítés történik egyetlen másodperc alatt.
Ezen a lelassított felvételen jól látszik. 60Hz esetén 5x-ösre, de főleg 10x-esre lassítva már nagyon akadozik, hiszen kevés “képkocka” jelenik meg, míg 165Hz-en még mindig sima a mozgás.
AMD FreeSync, Nvidia G-Sync
Tipikus probléma, amikor egy játék magasabb fps mellett fut, mint a monitor képfrissítése és ilyenkor a kép széteshet.
Ez annak köszönhető, hogy a videokártya már a következő képkockát küldené a monitorra, de az közben még az előzőt jeleníti meg.
Ennek elkerülésére létezik szinte minden játékban a v-sync, vagyis a vertikális szinkronizáció. Bekapcsolt v-sync esetén a videokártya mindig vár a monitorra, szinkronban lesz vele, viszont így egy például egy 60Hz-es monitor esetén akkor is 60fps-t kapunk, ha amúgy 100fps is lenne.
A másik gond vele a beviteli késés növekedése, tehát nem érdemes minden esetben automatikusan bekapcsolni.
Ettől eltérően működik az AMD FreeSync és az Nvidia G-Sync, mert a monitor képfrissítését igazítják hozzá az aktuális fps értékhez, nem a videokártya lesz limitálva.
Vagyis sokkal jobb megoldások, mint a v-sync, de költségesebb is, hiszen külön be kell építeni a monitorokba.
Most lehetetlenül olcsó, kuponnal csak 134 000 Ft (erősen limitált mennyiség, nem szabad sokáig várni!). Kupon: 24NOV11S2
Hogyan vásárolj a Geekbuying webáruházban? Kattints ide a teljes leírásért!
A KTC-ről
A KTC egy közel 30 éve létező cég, viszont hosszú éveken át csak OEM gyártóként volt jelen. Vagyis olyan gyártóknak végzett és végez gyártást, mint például a Samsung, Viewsonic, NEC, stb.
2021-től viszont már a KTC brand alatt is készülnek a gyártó saját monitorjai, amelyek igen olcsók, mivel így már nincs köztes cég.