A PS-Watch H10 a marketingje szerint idősebbeknek szánt okosóra, de egyes egészségi problémák esetén bárkinek hasznos lehet, hiszen egyetlen gombnyomással SOS riasztás és hívás is kezdeményezhető. De van mód felügyelni a viselője egészségi állapotát, beleértve a pulzusát, naponta megtett lépései számát, vérnyomását. Alapvetően egy önálló eszközről, szolgáltatásról van szó, de a használatához mobil szolgáltatás szükséges és Magyarországon a Vodafone kínálatában is fellelhető Senior Okosóra néven. De külön is megvehető, egyben fizetve kb. 50 000 Ft.
Külső
Olyasmi mint egy okosóra, egyetlen színű OLED kijelzővel és egy nagy piros gombbal. A gomb használható a kijelző felébresztésére és az SOS jelzés leadására is (ami azért nem egy díjnyertes ötlet). Alapvetően inkább egy széles okoskarkötő, mint óra. Sajnos csak mérsékelten vízálló, így a fürdés során le kell venni.
Funkciók
Egészség funkciók
Pulzusmérés (rendszeres időnként, automatikusan is), vérnyomásmérés, lépések számolása
Telefon funkciók
Normál hanghívásra használható és kezdeményezhető is hívás, vagyis lényegében mint telefon használható (ehhez saját hangszórója is van). Helymeghatározó funkcióval rendelkezik, így mindig tudhatjuk, hogy a viselője hol van.
Az SOS gomb megnyomására jelzést és SMS-t küld, hívást indít, de emailt is küldhet. Sőt, képes a közelben lévő PS-Watch tulajdonosokat is értesíteni, hogy baj van és ők hamarabb odaérhetnek.
Távfelügyelet funkciók
Távfelügyelet keretében többen is hozzáférhetnek számos adathoz:
- aktuális tartózkodási hely
- pulzus
- vérnyomás – a vérnyomás mérése lehet távoli indítású is, így bármikor ellenőrizhetjük
- hanghívás indítása
- az óra töltöttségi szintje is ellenőrizhető
- biztonsági zóna állítható be, amelyet ha elhagy a felügyelt személy, akkor értesítést kapunk
Akkumulátor
Az akkumulátor kapacitása 580 mAh.
Ár, vásárlás
Megvehető a gyártónál és a Vodafone-nál is:
Hozzászólások
PP
Amire a teszt nem tér ki, és érdemes tudni, mielőtt valaki beruház ebbe az okosórába:
1. A pozíciót jelzi, de valós idejű követésre nem alkalmas. A gps jel csak kb. negyed óránként frissül, és így is előfordul, hogy több száz métert téved. Magyarul, ha a viselője mozgás (séta, biciklizés, vezetés) közben lesz rosszul, a helyzetmeghatározás valószínűleg nem lesz elég pontos a gyors segítségnyújtáshoz.
2. Az akku gyorsan merül. Hivatalosan 3 napig bírja, ami a gyakorlatban inkább 1-2 nap. Azt írják, idővel majd javul, de nem igazán.
3. Hívást indítani csak 1 db előre megadott számra lehet róla (az SOS híváson felül). Kérdés, erre el fogja-e használni a 100 percet.
Tehát ha a viselője még aktív, sokat mozog, több embert is hívna rajta stb. akkor nem igazán praktikus.
Akkor lehet jó választás, ha már nem igazán mozdul ki, és főleg csak egy emberrel tartja a kapcsolatot az órával.
admin
Köszi a hasznos infókat!
(A pontosítás végett: ez csak bemutató, nem teszt. 🙂 )