Mozizás bárhol, sokkal magasabb szinten Android lézer projektorral: JMGO N1

Új projektorral jelentkezett a JMGO, vagyis egészen pontosan hárommal, a JMGO N1 projektor családdal. Mindhárom magas kategóriás lézer projektor, rengeteg extrával, rendkívül nagy fényerővel és akár 4K felbontással.

Európai raktárról rendelhető, ahonnan gyorsan és vámmentesen érkezik.

 

Külső megjelenés

Mindhárom változat úgy van kialakítva, hogy egy kereten vannak, amely által dönthető, elforgatható, így szükségtelenné téve állvány használatát.

 

N1 Pro

 

N1 Ultra

 

N1

 

Plafonra is kivetíthető

Jellemzők

Mindegyikbe három szín komponensből álló lézer fényforrás került, amely nagyobb fényerőt, szebb színeket és jobb kontrasztot eredményez – vagyis a képminőség lényegesen jobb, mint az átlagos projektorok estesén.

 

 

Az Ultra változat natív felbontása 4K, ami nyilván igen komoly minőséget ad és a fényereje rendkívül nagy, 2200 CVIA Lumen, amely 4000 ANSI Lumennek felel meg és azzal már nappal is használható.

Az alap N1 (kb. 2000 ANSI Lumen) és az N1 Pro (3200 ANSI Lumen) egyaránt Full HD felbontásúak és mindegyikkel vetíthető 4 méteres kép is.

 

Extrák

Több extrát is ad:

  • HDR 10
  • Dolby Audio
  • DTS HD
  • wifi 6
  • bluetooth
  • MEMC mozgás kompenzáció

 

Trapéz korrekció

A projektoroknak ideális esetben megfelelő magasságban és szögben kell állniuk, különben torzul a kép.

 

Ez azt jelenti, hogy lehetőleg párhuzamosnak kell lenniük a vetítési felülettel

 

Ez a gyakorlatban nem jelent problémát, ritka az, amikor nem megoldható.

Viszont a projektor nem lehet fel vagy lefele döntve, különben szintén torzul a kép. Ez viszont már problémásabb lehet, mert a projektoroknak adott magasságban kell lenniük ahhoz, hogy a megfelelő helyre vetítsenek és vagy van valami, amire rá lehet tenni, vagy nincs. Szerencsésebb esetben van állvány és arra tehető, ha pedig nincs, akkor asztal, rápakolva még ezt-azt.

Ha egyik sem lehetséges, akkor jön az, hogy a projektor eleje alá teszünk valamit, amitől felfele áll, viszont ettől torzul a kép.

Nyilván erre gondolnak a projektor gyártók is, ezért lehetőség van a trapéz korrekcióra, amire ezek a projektorok is képesek automatikusan, így bármilyen szögben is vetítünk velük, a kép mindig rendben lesz.

De a fókuszt is automatikusan be tudják állítani.



 

Mivel használható?

  • számítógép
  • laptop
  • médialejátszó
  • pendrive, külső meghajtó
  • telefon
  • tablet

HDMI természetesen van rajta, ahogy USB is.

Rendszer

Android TV fut rajta, ezért alkalmazásokkal bővíthető és elérhető minden tipikus streaming szolgáltatás.

 

Telefon kijelző tükrözése

Lehetővé teszi a telefonok kijelzőjének tükrözését, kivetítését vezeték nélkül, wifin keresztül.

Beépített Chromecast

A wifin keresztül történő kijelző tükrözés tévére, kijelzőre nem újdonság, tudja például bármelyik Android-os telefon és az okos tévék, média lejátszók, stb. A tükrözés szó szerint tükrözést jelent, vagyis amit a telefonon látunk, azt látjuk a tévén, kijelzőn is.

Ezzel szemben a Chromecast bár hasonló, mégis más, mert a háttérben streameli a tartalmat tévére. Vagyis nem az éppen látott tartalmat küldi át, hanem egy lejátszóból, alkalmazásból származó tartalmat és a telefon / egyéb eszköz továbbra is használható marad.

Ilyen alkalmazás lehet egy bármilyen videó lejátszó (pl. VLC), vagy valamilyen előfizetős streaming szolgáltatáshoz tartozó alkalmazás (ha támogatja).

Emiatt olyan alkalmazások is használhatóvá válnak, amelyek egyébként nem futnak, nem támogatottak a tévén, de van Chromecast opció.

 

 

admin

admin Szerző

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.