A BlitzWolf igyekszik minél több területen jelen lenni, ezáltal a házi kedvencek sem maradhattak ki a szórásból. Most a BlitzWolf BW-SPF1 névre hallgató víztisztítós itatót, vízforrást próbáltuk ki, amelynek a lényege, hogy elkerülhető legyen a napi egyszer-kétszeri vízcsere és edény tisztítás. Konkrétan az UV verziót teszteltük, amely fertőtleníti is kedvenced ivóvízét. Ettől eltekintve mindkét verzió szűrővel, wifi-vel szerelt, sőt, alkalmazáson keresztül vezérelhető, időzíthető is és Tuya okosotthon alapon is működik. Az itató ára az UV-s verzió eseten 13 000Ft körül alakul, míg a sima LED-es verzió csak 11 600Ft körül van.
Ezt találod a dobozban
Egy közepes méretű dobozban érkezett, amely szokásos BlitzWolf stílusban készült.
Egyszerűen bele volt téve az itató, becsomagolva fóliába
Az aljáról azért nem sajnálták a szivacsot, így nem csúszkálhatott a dobozban
A doboz tartalma kb. így ennyi is, mivel az itató belsejébe rejtették a hozzá járó dolgokat, amelyek a következők:
- fali adapter
- USB kábel
- Szűrő
- Némi papír
A belsejébe volt rejtve minden
Külső
Alapvetően egy ovális formát ölt az itató, amelynek a teteje úgy ki van alakítva, hogy a víz mindig vissza folyjon a tároló részébe. Vagyis így folyamatosan mozgásban van a víz, amit a szűrő megtisztít, így mindig friss víz van benne.
Egyetlen egy gombja van, amely egy fizikai nyomógomb, de nem áll ki a testéből, így kedvencednek sem feltűnő, ezáltal nem akarja piszkálni és nem kapcsolja sem be, sem pedig ki.
Gyakorlatilag kettő fő elemből áll
A víztartályát ez az átlátszó rész képezi
A fehér rész az alja és tartója a víztartálynak
Fedele kivéve, a másik oldalán a vízpumpa található
A szűrő tartó része is itt helyezkedik el
Üzembe helyezés
Igazából pár egyszerű lépesben használatba lehet venni, miután bedugod, pár másodperc után villog, hogy kapcsolódásra kész, ekkor megnyitod a Smart Life (vagy a BlitzWolf) alkalmazást, majd a hozzáadásnál (+ jel) az “auto scan” és megtalálja.
Ha mégsem, akkor manuálisan is hozzáadhatod, a “small home appliances” fülön belül kicsit lejjebb tekerve, a “Pet fountain Wi-Fi”-t választva.
Majd szokásosan kérheti a wifi jelszót, aztán kész is vagy.
Majd ez a kép fogad, bal szélső ki/bekapcsolás, középső az időzítés, jobb szélső az UV fertőtlenítést indítja el – már ha olyan verziót vásároltál.
Ahogy az lenni szokott, különböző automatizációkat meglehet oldani Tuya alapon is, de önmagában a “timing” fül alatt is lehet időzíteni a működését, órára, percre, napra lebontva.
Viszont sokkal átláthatóbb és össze is köthető más eszközökkel az alkalmazáson keresztüli “smart” lehetőségeknél az “automation”-t választva, ahol teljesen automatizálni lehet, illetve több eszközzel is össze lehetne kötni, amelynek most sok értelmét nem láttuk, így nem is mennénk bele.
Itt viszont azt megjegyeznénk, hogy a 24 órás automatizációt megcsinálni elég macera, idő igényes és hogy miért? Mert egyesével végig kell menni, az óránkénti automatizációs folyamaton, ami 24 alkalmat jelent ugye, íme:
Ez nem az itató hibája, hanem az alkalmazás hiányossága, hogy nem lehet egyszerűen sokszorozni egy bizonyos eseménysort.
Funkciói
Alapvetően egyszerű a működése, a funkciói abban ki is merülnek első körben, hogy wifin keresztül csatlakozik az alkalmazáshoz, illetve forgatja, szűri és fertőtleníti a vizet. Ami rendben is van, hiszen ez a dolga.
Funkció lista:
- Időzítés
- Wifi
- UV fertőtlenítés (opcionális)
- LED világítás (opcionális)
- Automatikus működés
- Víz szűrés
- 2.5L kapacitás
Az időzítést, automatikus működést és a wifit az előző pontban megnéztük, így haladjunk tovább a sorban.
UV fertőtlenítés
Alapvetően működik dolog, viszont az automatizációban hiába írunk be 10 percig tartó UV fertőtlenítést, gyárilag kapcsolásonként 5 percre van korlátozva, ergo, ha hosszabb ideig akarod üzemeltetni az UV-t mint 5 perc, azt kétszer kell bele vinni.
Víz szűrés
Nos igen, alapvetően a kipumpált víz visszafolyik, így az esetleg port, egyéb szennyeződéseket, piszkot, amit esetleg a macska is odavisz, mert hát miért ne, ugye, illetve macska szőr is kerülhet bele stb., ezeket hivatott lenne megszűrni.
Elsőre nem volt túl meggyőző, bár látszik, hogy sok koszt megszűrt azért, de valamennyi átjutott a szűrőn. Ez kb. 5 nap eredménye.
Lehetséges, hogy első körben nem volt jól benne a szűrő, így a következő alkalommal másik módon tettük vissza, illetve eleinte sokkal inkább érdekelte a macskát a mancsainak mosása, mint a belőle való ivás, viszont pár nap alatt megszokta, de előtte emiatt extra kosz kerülhetett bele. Az újabb víz ellenőrzés / csere esetében ami rá 3 napra történt meg, már szinte teljesen teljes tiszta volt a víz, és a retek 99% fennakadt a szűrőn, amelyet akkor meg is fordítottunk. Szóval erre érdemes figyelni.
Alapvetően egy szűrővel érkezik, amelyet a gyártó maximálisan egy hónapig javasol használni és külön lehet hozzá vásárolni, amelyet ide kattintva meglelsz, de amúgy kb 3 000Ft / 3db, tehát 1000Ft-os költséget jelent a szűrő bele havonta.
Kapacitás
A kapacitása 2.5 liter, amely egy macskának, illetve egy kisebb testű kutyának bőven elég tippre akár 10 napig is, viszont amikor cseréltük a szűrőt, akkor cseréltük a vizet is, amely eléggé dohos szagú volt már, szóval egyetlen állat esetén vagy nem érdemes teli tölteni, vagy sűrűbben kell cserélni vizet, mondjuk úgy 3-4 naponta, ami azért még mindig jobb, mint a napi kétszeri csere.
(Megjegyeznénk egy hogy egy 5 kilós macskáról van szó, szóval bőven elég tényleg a kapacitása több macskának is!)
Összegzés
Kissé vegyes érzelmekkel vagyunk az itató felé, mert ha sokáig áll benne a víz és túl sok kosz kerül bele, akkor a szűrő dohosodni kezdhet, ami nem éppen egy kívánatos dolog. De ez elkerülhető, ha 3-4 nap tiszta vizet teszünk bele. Alapvetően viszont működik, tehát amire tervezték, azt effektíven csinálja is, de figyelembe kell venni a bejutott kosz mennyiségét
A 13 000Ft körüli összeg jó ár, figyelembe véve az UV fertőtlenítést, és az időzítést stb. Tehát azt mondhatnánk, hogy pontokban kifejezve 7/10.